جراحی پلاستیک بینی

جراحی پلاستیک بینی چگونه است + معرفی متخصص و میانگین هزینه ها

در عصر حاضر جراحی های زیبایی پیشرفت های بسیاری داشته اند و پزشکان و جراحان از متد ها و روش های جدید در انجام عمل های زیبایی بهره می برند.به صورت تخصصی تر در رابطه با جراحی پلاستیک بینی میتوان از انجام این نوع عمل جراحی بر روی اعضای مختلف بدن نام برد.

یکی از شاخه های جراحی پلاستیک صورت ، جراحی های عمل زیبایی هستند که امروزه بازار این گونه عمل های جراحی بسیار داغ بوده و پزشکان متخصص و جراحان حرفه ای پول کلانی را در این رابطه به جیب می زنند و درآمد های نجومی دارند.

عده ای از مردم که اغلب جوان هستند و رنج سنی آن ها بین پانزده تا سی و پنج سال است هنگام دیدن تصویر خود در آینه، شروع به یافتن نقایص بسیار ریز و دقیقی در صورت و شکل ظاهر خود می کنند که بعضا اصلا عیب و نقص نیستند و فقط شخص می خواهد که چهره ای مطابق با آن چه که فکر می کند زیبا است داشته باشد. اکثر این افراد بدون توجه به حالت سر و صورت خود و این که میمیک چهره شان چگونه است، فقط با دیدن یک فیلم و یا موزیک ویدیو از بازیگر و یا خواننده مورد علاقه خود، این تشخیص را می دهند که اگر حالت بینی و یا گونه ها ویا لب و دهن خود را تغییر دهند، جذابیتی دو چندان پیدا کرده و دقیقا شبیه فرد مورد نظر خواهند شد. بدون توجه به این که آیا طرز فکر این افراد درست است یا خیر، می خواهیم درباره یک نوع از عمل های جراحی که خیلی از این جوانان و یا افراد با سن های بالاتر و یا پایین تر سراغ آن ها می روند، در این مقاله توضیح دهیم.

جراحی پلاستیک بینی گوشتی

جراحی پلاستیک بینی یکی از عمل های جراحی زیبایی است که توانسته درصد قابل توجهی از تعداد عمل های زیبایی در کشورمان را به خود اختصاص دهد. عواملی که باعث انجام این نوع عمل می شود می توانند یک سری اتفاقات و یا حوادث غیر مترقبه باشند که در طی روز برای هر کسی ممکن است اتفاق بیفتد.

جراحی پلاستیک بینی نیز مانند سایر جراحی های پلاستیک میتواند دو جنبه داشته باشد. جنبه زیبایی و یا جنبه ی درمانی. مثلا اگر شما در اتومبیل خود هستید و ناگهان تصادف می کنید و یا در حال ورزش فوتبال هستید و به طور ناگهانی ضربه ای به شما اصابت می کند که موجب شکستن بینی و یا دیگر اجزای صورت شما می شود، شما سریعا به یک عمل جراحی پلاستیک بینی نیاز پیدا می کنید.این عمل هم جنبه درمانی و هم جنبه زیبایی دارد.

برخی از عمل های جراحی بینی در مشهد برای برداشتن پلیپ های موجود در مجرای هوای داخل بینی انجام میشود. پلیپ ها بعضا غدد ها و برامدگی هایی بر سر راه عبور هوا هستند که تنفس از راه بینی را برای فرد دشوار می سازند و فرد مجبور به تنفس از راه دهان میشود. شاید برای شما سوال پیش آید که عیب تنفس از راه دهان چیست؟

در پاسخ باید بگوییم افرادی که از طریق رهان تنفس می کنند دچار گودی کام دهان، خشکی دهان به خصوص به هنگام بیدار شدن از خواب که در اثر عبور مرتب هوا از مجرای دهان است، میشوند. همان طور که می دانید، بینی انسان دارای مجرای عبور هوا است که داخل این مجاری را مو های شاخکی و مخاط که ماده ای چسبناک است می پوشاند که در صورت ورود و عبور هوا از این مجاری، میکروب ها و آلودگی های محیط نظیر گرد و غبار به این سلول های شاخکی مو دار و مخاط روی آن ها چسبیده و اجازه ورود به داخل اعضای دستگاه تنفسی، یعنی نای و نایچه و برونش و برونشیول ها و کیسه های هوایی، را پیدا نمی کنند. این امر موجب میشود تا به مقدار زیادی از ابتلا به بیماری های ریوی و ویروسی جلو گیری شود.

جراحی پلاستیک بینی بدون درد و کبودی

انواع دیگر جراحی پلاستیک بینی، جراحی پلاستیک بینی گوشتی می باشد که جزو عمل های جراحی زیبایی پر تکرار است و افراد زیادی برای انجام این عمل به پزشک جراح مراجعه می کنند.در این عمل پزشک جراح برای کاهش حجم بینی اقدام به بریدن گوشت های اضافی بینی و در صورت نیاز اقدام به تغییر فرم غضروف بینی می کند.

بیشتر بخوانید
ارتودنسی در مشهد با قیمت ارزان و به صورت اقساطی زیر نظر بهترین متخصص

جراحی های جدید بینی، تحت عنوان جراحی پلاستیک بینی بدون درد و کبودی نام گذاری میشوند.

جراحی پلاستیک بینی با لیزر

قیمت جراحی پلاستیک بینی نیز با توجه به شکستگی استخوان بینی و یا گوشتی بودن آن و هم چنین با تغییر روش عمل که با لیزر عمل صورت گیرد ویا با تیغ و دست جراح میتواند متفاوت باشد.در اغلب عمل های بینی باید در نظر داشته باشید که از لیزر استفاده می کنند زیرا بسیار کار تیم جراحی را راحت می کند و دیگر نیاز به عمل های خشن بینی وجود نخواهد داشت. پس هزینه جراحی پلاستیک بینی نباید زیاد بالا باشد و اگر پزشکی که می خواهد شما را عمل کند قیمت بالایی را مطالبه کرد حتما با چند پزشک جراح دیگر نیز مشورت کنید و از صحت ادعای پزشک خود آگاه شوید.

جراح پلاستیک بینی


در یک فیلم جراحی پلاستیک بینی که نظر بسیاری از مخاطبان را به خود جلب کرده بود، یک عمل جراحی بینی بسیار خشن به نمایش گذاشته شده بود که پزشک برای شکستن زائده استخوانی روی بینی بیمار به علت نداشتن امکانات جدید مجبور به ضربه زدن با چکش به استخوان بیمار شده بود. در واقع در گذشته بسیاری از جراحی های زیبابی بینی این گونه انجام می گرفته اند.به همین علت بیمار بعد از عمل درد بسیار شدیدی را طی مدتی طولانی احساس می کرد و نواحی اطراف بینی دارای کبودی های بسیار بود. اما امروزه با روش های نوین جراحی بینی دیگر خبری از درد های طاقت فرسا و کبودی نخواهد بود.

عوارض جراحی پلاستیک بینی

در رابطه با عوارض جراحی پلاستیک بینی باید توجه داشته باشید که در صورت انجام جراحی اشتباه امکان ابتدا به سر درد های مضمن، ناراحتی های تنفسی و یا افتادگی های بینی و یا قسمت هایی از آن وجود دارد.
عمل جراحی پلاستیک بینی تحت نظر فوق تخصص جراحی پلاستیک بینی در مشهد انجام میشود، که امکان وجود اشتباهات در جراحی را به شدت کاهش داده و باعث رضایت فرد بیمار میشود.

جراحی پلاستیک بینی گوشتی

آن دسته از افرادی که بینی گوشتی و پهنی دارند، می توانند از جراحی پلاستیک یا زیبایی استفاده کنند. برخی ها باور دارند که شانس موفقیت این گونه از بینی ها نسبت به بینی استخوانی کمتر است. اما باید بدانید که امروزه متخصصان ماهر و روش های زیادی وجود دارد که می تواند این مشکل را تا حد زیادی رفع کند. بینی های گوشتی دارای پوست ضخیمی می باشند که چربی فراوانی دارند و معمولا نوک آنها پهن می باشند. برخلاف پهنای آنها، غضروف های ضعیفی دارند و می توانند به راحتی زمانی که با دست فشار می دهیم، نوک آن به سمت پایین می آیند.

در جراحی پلاستیک معمولا نوک بینی را کوچک می کنند و به آن ظرافت می بخشند تا به صورت ظاهری زیباتر شوند. در این روش غضروف را تا جایی که متناسب با هدف ما باشد، بر می داریم. البته باید بگوییم که این کار خود موجب می شود که فضای جدیدی برای رشد چربی های اضافی به وجود آید.

جراحی پلاستیک بینی با لیزر

جراحی پلاستیک بینی با لیزر

یکی از داغ ترین موضوعات بین مردم انجام جراحی پلاستیک یا زیبایی بینی به وسیله لیزر می باشد. این عمل یکی از جدیدترین عمل های زیبایی به حساب می آید. در این عمل با استفاده از یک اشعه و بدون بیهوشی و خونریزی بینی را دچار تغییر می کنند. می دانیم که استفاده از لیزر در علم پزشکی کاربردهای زیادی دارد و نتایج خوبی بدست آمده است اما برخی ها هنوز هم به توانایی استفاده از آن در جراحی بینی شک دارند و نتایج پس از آن را تایید نمی کنند. به باور برخی ها این تنها یک شعار تبلیغاتی بیش نیست که هدف گول زدن بیمار می باشد. برخی از پزشکان می گویند که درست است می توان با استفاده از لیزر برخی از بیماری های پوستی را درمان کرد اما به منظور تغییر در ساختار بینی که دارای بافت های تخصصی و متفاوتی می باشد، نمی توان از اشعه لیزر استفاده کرد.

جراحی پلاستیک بینی قیمت

هزینه جراحی زیبایی بینی به نوع عملی که می خواهید انجام دهید بستگی دارد. یا اینکه باید در ابتدا مشخص شود نوع بینی شما استخوانی است یا گوشتی. سپس باید توجه پزشک مورد معاینه قرار گیرید و پلن درمانی مناسبی را تدارک ببینید. عوامل زیادی هستند که می توانند روی هزینه آن تاثیر بگذارند که می توان به تجربه جراح، محل انجام عمل، هزینه های اتاق عمل، پیچیدگی های عمل، هزینه های قبل و بعد از آن، ویزیت و چند مورد دیگر اشاره کرد. باید به یاد داشته باشید که بیشتر شرکت های بیمه عمل های زیبایی را تحت پوشش قرار نمی دهند و یا اینکه تعرفه ناچیزی را به آن اختصاص می دهند.

جراحی پلاستیک بینی استخوانی

جراحی پلاستیک بینی استخوانی

همانطور که گفته شد معمولا بینی ها دارای دو نوع استخوانی و گوشتی هستند. در بینی های استخوانی معمولا پوست آن نازک است و اسکلت و غضروف محکمی دارند. افرادی که این بینی را روی صورت خود دارند می توانند یکی از مدل های فانتزی، نیمه فانتزی، طبیعی و غیرهرا برگزینند. در ابتدا آزمایشاتی را باید انجام دهید و سپس عکس هایی از صورتی شما گرفته می شود. سپس پزشک با شما مشورت و نحوه انجام کار و روش جراحی را نیز به طور کامل شرح می دهد. هزینه این نوع از جراحی نیز به مواردی مانند دستمزد پزشک، هزینه داروها و آزمایشات، هزینه بیهوشی و غیره بستگی دارد.

جراحی پلاستیک بینی لب شکری

جراحی پلاستیک بینی لب شکری

در ابتدای دوران بارداری، اجزای صورت جنین مانند دو سمت راست و چپ سقف دهان و لب های او به طور مستقل از هم رشد می کنند و سپس به هم متصل می شوند. در صورتی که قسمت هایی از سقف دهان و لب ها به دستی به هم متصل نشوند، نقصی به وجود می آید و شکافی ایجاد می شود. معمولا لب بالایی دچار این عارضه می شود. لب شکری تاثیر مستقیمی بر ظاهر فردی دارد و معمولا موجب کاهش اعتماد به نفس می گردد. در این جراحی شکاف یا سوراخ بین سقف دهان و بینی بسته می شود. همچنین عضلات کام که از یکدیگر فاصله دارند نیز به هم متصل می شوند. این عمل معمولا در 10 سالگی انجام می شود. امکان دارد زمانی که لب شکری را ترمیم می کنیم، بدشکلی های موجود در بینی نیز ترمیم یابد.

عمل پلاستیک بینی بدون درد و کبودی

عمل پلاستیک بینی بدون درد و کبودی

عمل جراحی زیبایی بینی که به رینوپلاستی معروف است، دارای ویژگی های خاصی می باشد. این عمل هم دارای مهارت جراحی می باشد و هم باید در آن از علم و هنر بهره برد. این عمل معمولا بیمار را بیهوش می کنند تا دردی را احساس نکند و یا اینکه حداقل محل مورد نظر را در جراحی های سرپایی بی حس می کنند.  می توان عمل زیبایی بینی را در حالت نیمه بیهوشی انجام داد که بر اساس این روش متخصص بیهوشی از زمان آغاز عمل تا انتها باید مراقب بیمار باشد تا مشکلی برایش به وجود نیاید. این متخصص از داروهای ضد درد، آرامبخش و خواب آور استفاده می کند تا شما عملی بدون درد را داشته باشید.

بیشتر بخوانید
تومور میکرو آدنوم هیپوفیز چیست؟ برسی دلایل و خطرات

معمولا این عمل حدود 6 ساعت به طول می انجامد و پس از اینکه به بخش برگشتید دوباره آزمایشاتی روی شما انجام می شود. در آن زمان هر چه از زمان انجام عمل بگذرد، داروهای ضد درد و بیهوشی اثر خود را از دست می دهند. در برخی از مواقع ممکن است در محل انجام عمل با کبودی هایی روبرو شویم که نگران این موضوع نیز نباشد. معمولا پزشکان برای ان نیز داروهایی تجویز می کنند و پس از مدتی آنها نیز رفع و ناپدید می شوند.

سوالات متداول در مورد عمل پلاستیک بینی

آیا جراحی پلاستیک بینی بدون عوارض است؟

این عمل نیز مانند سایر عمل ها دارای عواقبی می باشد. ممکن است بیمار پس از انجام عمل به نتیجه مورد نظر خود دست نیابد.

جراحی پلاستیک بینی چقدر هزینه دارد؟

هزینه این عمل به نوع آن و نیز به مواردی مانند دستمزد پزشک، محل انجام عمل، هزینه های قبل و بعد از آن و چند مورد دیگر بستگی دارد.

جراحی پلاستیک بینی در مشهد انجام می شود؟

در این شهر نیز روزانه چندین عمل انجام می شود که برای اطلاعات بیشتر با مرکز جراح با ما در ارتباط باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.