جراحی پلاستیک جای بخیه

جراحی پلاستیک جای بخیه صورت در مشهد با تضمین کیفیت

جراحی های پلاستیک معمولا برای نا پدید کردن کردن و درمان امراض و عارضه های پوستی انجام می‌شوند. جراحی پلاستیک جای بخیه نیز به همین علت انجام می گیرد.

جراحی پلاستیک جای بخیه

شما ممکن است در طی روز با ابزار و وسایل خاصی سر و کار داشته باشید که برنده و خطرناک هستند و یا در مکان هایی مشغول به کار باشید که خطر جراحت های پوستی در آن جا بیشتر است. اگر به هنگام کار مجروح شوید به طوری که پوست دست و یا بدن شما دچار پارگی شود، اگر پارگی بیشتر از دو سانتی متر باشد احتمال این که زخم شما به بخیه نیاز داشته باشد، بسیار زیاد است.

در برخی از مشاغل مانند نجاری و یا قصابی که با تیغ های برنده کار می کنند احتمال بریدگی های عمیق و بزرگ بسیار زیاد است که اغلب هم به بخیه نیاز دارند.

اگر پوست بدن شما دچار بریدگی شده باشد و پزشک شما برای بستن زخم از بخیه استفاده کند، با بهبود زخم و از بین رفتن درد و سوزش، در انتها بعد از چند روز، شما نیاز به کشیدن بخیه های خود پیدا می کنید که باید دوباره به پزشک و یا پرستار مراجعه کرده و در صورت تایید بهبودی کامل، بخیه شما را کشیده و از پوست خارج می کند.

جراحی پلاستیک جای بخیه صورت

پوست بدن شما و همچنین بافت های زیرین آن که قبلا دچار پارگی شده بودند، ممکن است کاملا بهبود یافته باشند، اما به علت زدن بخیه، اثر آن تا مدت ها و در صورت بیشتر بودن تعداد بخیه ها و بزرگ بودن زخم و هم چنین عمیق بودن آن، شاید برای همیشه بر روی پوست شما باقی بماند.

پوست انسان به هنگام ایجاد سوختگی ها و یا جراحت های پوستی مانند پارگی ها و زخم های گوناگون، اقدام به بازسازی خود می کند. برای این کار از لایه درم سلول های زیادی به لایه اپیدرم مهاجرت کرده و جایگزین سلول های از دست رفته می شوند. در آسیب های جدی تر که لایه درم نیز از بین می رود، پس از مدتی لایه ای روی زخم را می پوشاند که آن را با نام اسکار می شناسند. این لایه پوست به هنگام بخیه زدن پوست نیز به وجود می آید و پس از بهبودی پوست نیز هم چنان وجود دارد.

جای بخیه در واقع همان لایه پوستی اسکار است که برای جلو گیری از عفونت های ناشی از زخم و همچنین ورود میکروب ها، توسط بدن ساخته می شود. جراحی پلاستیک صورت در واقع همان جراحی پلاستیکی است که برای بر طرف کردن جای بخیه روی صورت انجام می شود.

اگر جراح پلاستیک جای بخیه تشخیص دهد که اثرات ناشی از بخیه که بر روی پوست بر جای مانده با مرحم های گیاهی و یا ماسک های شیمیایی قابل بر طرف شدن است، دیگر نیازی به عمل زیبایی نخواهد بود. چرا که برخی از مواد گیاهی و شیمیایی می توانند با تحریک لایه های زیرین پوست باعث افزایش تقسیم سلولی و تولید کلاژن شده که این روند به پر شدن فرو رفتگی های پوست کمک می کند و از اثرات بخیه می کاهد.

جراح پلاستیک جای بخیه

در بعضی موارد نیازی به انجام جراحی زیبایی جای بخیه وجود ندارد، و علت این است که لایه اسکار ایجاد شده بر روی پوست بسیار نازک بوده و می توان با روش میکرودرم، اقدام به حذف آن کرد. البته باید توجه داشت که سطح آسیب وستی در آن ناحیه پایین باشد.

در مورد هزینه جراحی پلاستیک جای بخیه، باید ابتدا با پزشک جراح مشورت کنيد تا مشخص شود که وخامت آسیب دیدگی پوستی به چه میزان است. در صورت تمایل می توانید با چندین مرکز جراحی پلاستیک تماس بر قرار کرده و از قیمت های احتمالی عمل جراحی آگاهی کسب کنید.

امروزه در جراحی پلاستیک برای جای بخیه، لیزر جایگاه و اهمیت بسیار ویژه ای دارد. با پیشرفت علم و تکنولوژی و اختراع لیزر و همچنین تجهیز برخی از کالا ها و ابزار پزشکی به آن، بسیاری از مشکلات و سختی های عمل های جراحی به خصوص جراحی های پلاستیک بر طرف شده است.

بیشتر بخوانید
تومور میکرو آدنوم هیپوفیز چیست؟ برسی دلایل و خطرات

در جراحی پلاستیک صورت برای جای بخیه نیز لیزر بسیار کاربرد دارد و با تحریک سلول های پوستی باعث افزایش سرعت رشد آن ها و جوانسازی پوست می شود. معمولا در عمل های جراحی پلاستیک از لیزر فرکشنال، به علت طول موج و فرکانس مناسب آن استفاده می کنند.

جراحی زیبایی جای بخیه

با تماشای فیلم جراحی پلاستیک جای بخیه در آپارات میتوانید مشاهده کنید که برای لیزر کردن پوست از یک پروب شلیک کننده لیزر استفاده می شود. این پروب لیزر را با طول موج و فرکانس دقیق به سطح پوست می تاباند که موجب تحریک سلول های پوستی می شود. لازم به ذکر است که برای لیزر کردن پوست خود حتما به مراکز درمانی معتبر مراجعه کنید تا از خود در برابر آسیب های احتمالی ناشی از آن محافظت کنید.

بهترین جراح پلاستیک جای بخیه با انجام صحیح عمل جراحی می تواند دانشجویان پزشکی جراحی پلاستیک را به خوبی آموزش دهد.

جراحی زیبایی صورت جای بخیه، علاوه بر بیمارستان های خصوصی و دولتی، در کلینیک های معتبر و تحت نظارت وزارت بهداشت و درمان نیز انجام می شود که اغلب آن ها با موفقیت به پایان می رسد. این کلینیک ها اکثرا خصوصی هستند و تیم های پزشکی مجرب در آن ها مشغول به کار می باشند.

از بین بردن جای بخیه با جراحی پلاستیک از پر کاربرد ترین جراحی های موجود در شاخه جراحی های پلاستیک می باشند. این جراحی بیشتر بر روی اجزای صورت انجام می شوند که تاثیر مهمی بر روحیه و زیبایی شکل ظاهری فرد دارد.

همیشه برداشتن جای بخیه با جراحی پلاستیک به طور کامل انجام نمی شود. برخی از آسیب های پوستی بسیار عمیق و شدید می باشند که ممکن است با چند مرحله جراحی پلاستیک جای بخیه نیز بر طرف نشود و نقص عضو فرد برای همیشه باقی بماند.

جراحی پلاستیک جای بخیه شکم از مواردی است که در بسیاری از مواقع برای انجام آن از لیزر های برش دهنده و سوزاننده زوائد و پوست های اضافی که در سطح پوست یافت می شوند، من جمله لایه های اسکار پوستی که به علت بخیه ایجاد شده اند استفاده می شود.

جراحی پلاستیک جای بخیه صورت

جراحی پلاستیک جای بخیه صورت

برخی از سوانح هستند که عوارض سنگینی را بر جای می گذارند. از همه مهمتر زمانی که این سوانح روی صورت اتفاق بیافتد، پیامدهای زیادی را در پی خواهد داشت. معمولا برخی از آنهایی که زیاد عمیق نیستند بعد از مدتی خوب می شوند اما زخم های عمیقی که روی صورت اتفاق می افتد، معمولا با مدت ها جای آن بر جای خواهد ماند. پزشکان برای جلوگیری از خونریزی معمولا از نخ های مخصوصی استفاده می کنند و جای آن را بخیه می زنند. پس از مدتی که جریان خود مسدود شد و بهبودی معمول بدست آمد، جای آن روی صورت باقی خواهد ماند. اما امروزه با پیشرفت علم پزشکی روش های مدرنی نیز ظهور کرده اند که می توان با استفاده از آنها زیبایی خود را بازسازی کرد. این پیشرفت در زمینه زیبایی چشمگیر بوده و در حال حاضر می شود گفت که تقریبا تمام عارضه های پوستی را می توان از این طریق درمان کرد.

جراحی پلاستیک جای بخیه شکم

جراحی پلاستیک جای بخیه شکم

برخی از روش های درمانی هستند که در انجام آنها باید برش هایی در نواحی مورد نظر ایجاد کرد. یکی از این جراحی ها ابدومینوپلاستی است که از محبوب ترین عمل های زیبایی محسوب می شود. در این روش بیمارانی که پوست یا چربی های اضافی در ناحیه شکم خود دارند را مورد درمان قرار می دهند. در این روش جراح باید برش هایی را در ناحیه های مورد نظر ایجاد کند تا پوست را بکشد و چربی های زائد را به وسیله دستگاهی از بدن خارج نماید. پس از اینکه کار تمام شد، معمولا جای مورد نظر را با بخیه می دوزند. همانطور که می دانید جای این بخیه مدت ها طول می کشد که جوش بخورد و در بسیاری از مواقع اثر آن روی پوست می ماند. در این صورت جراحان از جراحی پلاستیک استفاده می کنند تا محل مورد نظر را پاکسازی کنند.

هزینه جراحی پلاستیک جای بخیه

هزینه جراحی پلاستیک جای بخیه

موضوع مهم بیماران هزینه آن می باشد. از آنجایی که معمولا شرکت های بیمه جراحی های زیبایی را تحت پوشش قرار نمی دهند یا اگر پوشش هم بدهند، تعرفه بسیار پایینی دارند، همواره یکی از موضوعاتی که ذهن متقاضیان را به خود مشغول کرده است، هزینه آن می باشد. به طور معمول برای برآورد قیمت آن به چند نکته توجه کرد. اول اینکه باید سطح مشکل شما بررسی شود. می دانید که معمولا زخم ها دارای عمق سطحی و عمیق می باشند. در موارد سطحی کار آسان تر و راحت است و ابزار آلات خاصی نیاز نیست. اما هر چه جراحی سنگین تر باشد، تجهیزات بیشتر و زمان بیشتری می برد. در نتیجه هزینه آن نیز بالاتر می رود. از دیگر عوامل موثر روی قیمت می توان به دستمزد پزشک، محل انجام عمل، هزینه های قبل و بعد از عمل، هزینه های بیهوشی، هزینه های دارو و آزمایشات و چند مورد دیگر اشاره کرد.

جراحی پلاستیک برای جای بخیه

جراحی پلاستیک برای جای بخیه

اما در مورد این موضوع یک متخصص جراحی پلاستیک گفته است که این جراحی به معنی بهبود زخم می باشد و نمی توان از آن برای ناپدید کردن جای زخم استفاده کرد بلکه می توان فقط جای اسکارها را پنهان کرد. وی ادامه داد که زمانی که زخمی ایجاد شد، هیچ موقع جراحی پلاستیک نمی شود. بلکه آن را با تکنیک های مختلفی می دوزند تا به بافت آن آسیب نرسد. او اضافه کرد که زخم هایی هم هستند که مزمن می باشند. این نوع از زخم ها به دلیل وجود بیماری های زمینه ای پدید می آیند. به عنوان مثال فردی را درن نظر بگیرید که فلج شده و لگن او بی حس شده است. این فرد ممکن است دچار زخم بستر شود. در افراد دیابتی ممکن است زخم هایی ایجاد شود. برخی دیگر اختلالات خون رسانی دارند، بنابراین زخم های سیستماتیک در بدن آنها دیده می شود. او تاکید کرد که هر زخمی روش درمان خاص خود را دارد و جراحی پلاستیک نمی تواند در این زمینه کارآیی داشته باشد.

فیلم عمل پلاستیک جای بخیه

فیلم عمل پلاستیک جای بخیه

در این بین افرادی هم هستند که زخمی در قسمتی از بدن خود داشته اند و اثر آن باقی مانده است. آنها بیم آن دارند که هزینه گزافی بپردازند و در نهایت به نتیجه مورد نظر خود دست نیابند. اینگونه افراد معمولا در فضای مجازی به دنبال راهکاری می گردند و شروع می کنند به سرچ کردن فیلم و تصاویری در این خصوص تا اطلاعات کافی بدست بیاورند. معمولا برخی از پزشک ها کلیپ هایی از جراحی پلاستیک خود را در فضای مجازی و سایت خود منتشر می کنند. این افراد با دیدن آنها متوجه می شوند که مراحل کار چگونه است. البته باید گفت که میزان و نحوه هر جراحی پلاستیک متفاوت می باشد و در ابتدا باید حتما توسط پزشک مورد معاینه قرار بگیرید. پس بهتر است که جلسه مشورتی داشته باشید تا سوالات خود را از پزشک مربوط بپرسید.

آیا با جراحی پلاستیک جای بخیه از بین میرود

آیا با جراحی پلاستیک جای بخیه از بین میرود

روش های مختلفی وجود دارد که می تواند برای بهبود جای بخیه و یا جوش به کار رود. در این روش ها معمولا از بی حس کننده های موضعی استفاده می شود. به یاد داشته باشید که فقط زخم های شدید مانند سوختگی نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان دارند. با استفاده از روش های جدید می توان در طول و پهنای جای بخیه تغییراتی ایجاد کرد. یا زمانی که در جای جوشگاه فرورفتگی رخ داده است، آن را به طرف بالا کشید تا ظاهری بهتر داشته باشد و یا برعکس زمانی که برجستگی وجود دارد آن را همسطح پوست کرد. برخی از پزشکان براین باروند که استفاده از این روش هیچ گاه جای زخم را از بین نمی برد و هیچ روش دیگری نیز برای اینکه پوست را به حالت اولیه برگرداند وجود ندارد.

بیشتر بخوانید
جراحی بینی طبیعی و فانتزی با قیمت و هزینه مناسب

سوالات متداول در مورد عمل پلاستیک جای بخیه

جراحی پلاستیک جای بخیه چگونه انجام می شود؟

با استفاده از این روش پوست محل بخیه را از طرف طول و پهنا می کشند تا صاف شوند.

آیا با جراحی پلاستیک جای بخیه از بین می رود؟

بنا بر گفته برخی از پزشکان با استفاده از این روش جای بخیه بهتر می شود اما به طور کامل از بین نمی رود.

جراحی پلاستیک جای بخیه چقدر هزینه دارد؟

قیمت آن به موارد زیادی بستگی دارد که می توان به دستمزد پزشک، محل انجام عمل و ….اشاره کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *