جراحی پلاستیک گوش

جراحی پلاستیک گوش در مشهد + هزینه و قیمت مناسب در مراکز

در ارتباط با جراحی پلاستیک گوش میتوان موارد بسیاری را مثال زد که با روش های مختلفی انجام می گیرند. معمولا اینگونه به نظر می رسد که از جراحی های پلاستیک فقط به هنگام اتفاق افتادن حوادثی که منجر به سوختگی پوست و بدن می شوند، استفاده می شود. اما در واقعیت این گونه نیست، بلکه جراحی های پلاستیک موارد استفاده بسیار متنوعی داشته و خود در جراحی های مختلف به کار گرفته می شود.

جراحی پلاستیک گوش در مشهد

بیشترین استفاده از عمل های جراحی پلاستیک در انجام عمل های جراحی زیبایی به خصوص عمل های زیبایی اجزای صورت است. در این مقاله می خواهیم تا از به کار گیری جراحی پلاستیک در عمل زیبایی گوش اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

نا متقارن بودن گوش ها امری غیر طبیعی است که معمولا برای افرادی که دچار این عارضه خدادادی هستند، ناراحت کننده است. لذا این افراد برای انجام عمل زیبایی گوش به پزشکان جراحی زیبایی مراجعه می کنند. بهترین سن برای انجام این عمل جراحی، سنین کودکی قبل از مدرسه است، تا کودک مورد تمسخر دوستان و هم کلاسی های خود قرار نگیرد، چرا که کودکان زود رنج بوده و ممکن است دچار ناراحتی های عصبی شوند.

برای ایجاد تقارن بین گوش ها از عمل جراحی اتوپلاستی که همان عمل زیبایی مربوط به گوش است استفاده می شود. این عمل معمولا با برداشتن کمی از پوست اضافی پشت گوش بیمار انجام می شود. در مواردی که گوش ها زیادی به بیرون متمایل شده باشند علاوه بر بریدن پوست اضافی پشت گوش، احتیاج است که مقداری از غضروف لاله گوش در محل اتصال به سر برداشته شود. نحوه جراحی پلاستیک گوش این گونه است که پزشک جراح ابتدا فرد را بیهوش یا بی حس می کند.

جراحی پلاستیک گوشها

برای انجام عمل جراحی پلاستیک گوش از هر سه روش بی حسی یعنی : بی حسی موضعی، بی هوشی کامل و نیمه بی هوشی استفاده می کنند. بی حسی موضعی برای انجام این عمل کافی بوده ولی با تزریق لیدوکائین که موجب بی حسی می شود فقط محل انجام عمل یعنی لاله گوش بی حس خواهد شد اما فرد کاملا هوشیار است که این هوشیار اضطراب و استرس های ناشی از عمل جراحی را به دنبال دارد و ممکن است که عمل جراحی با مشکل مواجه شود.

بیهوشی کامل نیز برای عمل های سنگین به کار می رود که با توجه به آسان بودن این نوع جراحی کمتر از این نوع بی حسی استفاده می کنند. بهترین نوع بی حسی برای این عمل جراحی، بی هوشی نیمه تمام می باشد که علاوه بر تزریق لیدوکائین به بیمار که موجب بی حسی موضعی در لاله گوش او می شود، با تزریق دارو های آرام بخش و خواب آور بیمار به خوابی عمیق فرو می رود. این امر عمل جراحی زیبایی را بسیار راحت تر می کند و همچنین از اثرات منفی بی هوشی کامل بر حافظه و دیگر قسمت های مغز فرد بیمار خبری نیست.

در مرحله بعد از بی حسی. پزشک ابتدا پوست پشت گوش را به میزان لازم برش داده و برمی دارد. سپس قسمت های از غضروف لاله گوش را در محل اتصال به سر به صورت هلالی برش می زند. و در آخر به عنوان مرحله پایانی با استفاده از بخیه های دائمی قسمت های برش خورده را به هم می دوزد که باعث جمع شدن گوش ها نسبت به حالت اولیه می شود.

 عمل جراحی پلاستیک گوش

مدت زمان عمل اتو پلاستی حدود دو ساعت بوده که زمان خوبی برای انجام چنین عمل جراحی است. برای مراقبت های بعد از عمل جراحی پلاستیک گوش باید بدانید که، در طول چهار الی پنج روز بسته به نظر پزشک جراح، پانسمان باید بر روی گوش قرار داشته باشد. بعد از این مدت با تایید پزشک باید پانسمان برداشته شود. هفته اول بعد از باز شدن پانسمان باید بیمار از هدبند استفاده کند تا گوش ها حالت جدید خود را حفظ کنند. بعد از آن طی هشت الی در شب، فقط به هنگام خواب فرد باید از هد بند استفاده کند تا جلوی خطرات احتمالی گرفته شود. بعد از این بازه زمانی فرد می تواند دیگر از هد بند استفاده نکند.

بیشتر بخوانید
پی آر سی پی چیست؟ عوارض و برسی قیمت آن

به علت ارتجاعی بودن غضروف گوش ممکن است که گوش ها بعد از عمل اندکی از حالت فیکس شده خود که مد نظر پزشک است جا به جا شوند، به همین دلیل پزشک برای جلوگیری از این اتفاق به هنگام برش زدن پوست و غضروف لاله گوش، اندکی بیشتر از مقدار اندازه گیری شده آن ها را می برد.

برای کشتی گیران در اثر انجام ورزش کشتی ضربه های سنگینی به غضروف های گوش آن ها وارد می شود که در ابتدا باعث تورم گوش آن ها می شود. این تورم به علت جمع شدن خون بین غضروف و پوست گوش است که اگر این خون توسط پزشک تخلیه شود، گوش شخص ورزشکار به حالت اولیه باز می گردد. اما در غیر این صورت گوش به همان حالت متورم خود سفت می شود که به آن گوش شکسته می گویند. جراحی پلاستیک گوش شکسته اغلب سخت و کم ثمر خواهد بود.
جراحی پلاستیک گوش در تهران بسیار زیاد و توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک گوش انجام می گیرد.

عده ای از افراد به علت نزاع یا حوادثی مانند تصادف، لاله گوش خود را به کلی از دست می دهند که در این صورت پزشک برای آن ها از پروتز گوش که قابل برداشتن و گذاشتن است استفاده می کند. اگر فردی دارای یک گوش باشد، پزشک جراح زیبایی گوش با توجه به لال گوش شخص، غالبی درست کرده و پروتزی متناسب با آن می سازد که به این عمل ترمیم گوش می گویند.

عوارض جراحی پلاستیک گوش

جراحی پلاستیک گوش در مشهد با قیمت های مختلفی انجام می شود که توسط پزشک جراح تعیین می گردد و نرخ ثابت و مشخصی ندارد.

برخی افراد با انجام جراحی پلاستیک گوش الاغی، اقدام به تغییر شکل دائمی گوش های خود می کنند که امروزه بسیار هم رایج است.جراحی پلاستیک گوشها در بعضی موارد برای کوتاه کردن و کوچک کردن نرمه گوش انجام می شود، که معمولا به علت استفاده از گوشواره های سنگین و یا گیر کردن آنها به گوشه ای رخ می دهد. از عوارض جراحی پلاستیک گوش می توان به افتادگی گوش ها اشاره کرد که به ندرت اتفاق می افتد.

جراحی پلاستیک گوش سوخته

جراحی پلاستیک گوش سوخته

بیشتر افراد از دوران کودکی دچارعارضه های گوشی می باشند که برخی از آنها به جراحی پلاستیک روی می آورند. علاوه بر این ها، برخی دیگر نیز هستند که به دلیل بروز حوادث یا سانحه ای گوش آنها دچار سوختگی می شود که در اینجا قصد داریم به این مسئله بپردازیم. قبل از هر چیزی باید بدانید که این جراحی باید پس از خوب شدن اسکارهای ناشی از آن صورت گیرد. با استفاده از این روش می توان بخش هایی از بدن را که دچار سوختگی شده را زیبا تر و ظاهر آن را بهتر کرد. همچنین در این روش بافت های زخم های موجود تغییر و اصلاح می شوند تا بهتر بتواند در جهت ترمیم آن کمک کند. باید به یاد داشته باشید که در بیشتر موارد اثر بخشی استفاده از این روش ممکن است ماهها طول بکشد. همچنین فراموش نکنید که پس از انجام چنین جراحی امکان دارد زخم های جدیدی نیز به وجود آید که جای هیچ نگرانی نیست.

برخی از بیماران پس از انجام این عمل نیاز دارند تا یک جراحی ترمیمی دیگری را نیز انجام دهند تا جواب بهتری بدست بیاورند. در برخی از موارد سوختگی موجب به وجود آمدن محدودیت هایی در عملکرد گوش شود که با این جراحی می توان تا حدودی از آن محدودیت ها کاست. در برخی از موارد پزشک پوست هایی از محل دیگر بدن را جدا می کند و به محل سوختگی پیوند می زند. این لایه پیوندی می تواند بخش هایی از لایه های عمیق تر پوست باشد. معمولا پس از برداشتن پوست جای آن باقی می مانند به همین خاطر معمولا بیشتر از جاهایی پوست را برای پیوند بر می دارند که در معرض دید نباشد.

جراحی پلاستیک گوش شکسته

جراحی پلاستیک گوش شکسته

یکی از آسیب پذیرترین اجزای بدن گوش ها می باشند و احتمال شکستگی آنها بسیار زیاد است. ورزشکاران بسیاری هستند که دچار این شکستگی شده یا می شوند که در این صورت فرد می بایست تحت جراحی گوش قرار بگیرد. در این عمل فرم گوش را تغییر می دهند و نیز شکل کلی آن را اصلاح می کنند. افراد دیگری که دچار مشکلات مادرزادی نیز هستند می توانند از این روش برای درمان گوش های خود استفاده کنند. شکستگی آسیبی است که می تواند ظاهر گوش را دچار تغییر کند. جراحی اتوپلاستی یکی از راه های درمان آن می باشد. به یاد داشته باشید که این جراحی تنها به این مشکل خلاصه نمی شود و می تواند مشکلات دیگری مانند نامتقارن بودن یا برجستگی را نیز درمان کند.

جراحی پلاستیک گوش در تهران

جراحی پلاستیک گوش در تهران

یکی از شهرهایی که در آن تعداد زیادی از جراح های پلاستیک گوش وجود دارد، تهران است. این شهر به دلیل ازدحام زیاد شهروندان همیشه شهری ایده آل برای پزشکان فعال در این حوزه محسوب می شود. شهروندان ساکن در این شهر می توانند با توجه به بیماری خود در زمینه گوش متخصص مورد نظر خود را پیدا کنند تا به بهترین نحو ممکن به هدف درمانی خود برسند. البته اگر در مشهد ساکن هستید و نیاز به یک جراح خود در این زمینه هستید می توانید با جراح با ما تماس بگیرید و مشورت های لازم را دریافت کنید.

جراحی پلاستیک لاله گوش

جراحی پلاستیک لاله گوش

این جراحی چند حالت دارد که می تواند بر اساس آنها نوع جراحی متفاوت باشد. زمانی که لاله گوش برجسته باشد. در این حالت تکنیک های متفاوتی وجود دارد تا این بیماری و عارضه را درمان کرد. در حالت دیگر لاله های گوش نامتقارن هستند که کمی نسبت به مورد نخست دشوار تر می باشد. این جراحی می تواند به دو صورت انجام گیرد که در آن بیمار می تواند بنا بر تشخصی پزشک بیهوش شود یا از بی حس کننده های موضعی استفاده نماید. قابل یادآوری است که زمانی که از بی حسی استفاده می شود تنها درد ناشی از انجام جراحی را حس نمی کنید و کنترل ترس و اضطراب همچنان به خود شما بستگی دارد. همچنین در برخی از موارد می توان ترس و تشویش را با استفاده از داروهای آرام بخش کنترل کرد.

جراحی پلاستیک گوش کنده شده

جراحی پلاستیک گوش کنده شده

در بعضی از موارد شاهد کنده شدن گوش هستیم که حالت خوشایندی ندارد. در این صورت معمولا لاله گوش به دلیل ضربه، سوختگی، سرمازدگی و یا پارگی آسیب می بیند و مستلزم انجام جراحی پلاستیک می باشد. همچنین شاید برخی از خانم ها نیز دچار کنده شدن یا پارگی گوش شده باشد. برخی از آنها عادت دارند گوشواره های بیش از حد سنگین را استفاده کنند که موجب به وجود آمدن این عارضه شود. اما در هر صورتی که به این معضل گرفتار شدید نگران نباشید و کار را به پزشکی متخصص بسپارید. می توانید با معاینه اولیه و مشورت به درمان آن اقدام کنید.

هزینه عمل پلاستیک گوش

هزینه عمل پلاستیک گوش

هزینه این جراحی به موارد زیادی بستگی دارد که هر کدام از آنها به نوعی بر قیمت تاثیر می گذارند. اولین مورد دستمزد جراح می باشد که هر کدام از آنها بر اساس تجربه و دانش متفاوت می باشد. همین جا باید این نکته را متذکر شوم که هرگز کیفیت را قربان ارزانی نکنید و این نکته را هم باید بگوییم که هر گرانی هم دلیل بر کیفیت بهتر نیست. از دیگر مواردی که می تواند روی هزینه جراحی تاثیر بگذارد، هزینه دارو ها می باشد. ممکن است در حین عمل از داروهایی استفاده شود که گران قیمت باشد. علاوه بر آن نباید داروهای بعد از عمل را نادیده گرفت. نوع عمل نیز مهم می باشد. در برخی از شکستگی ها ممکن است جراحی سخت تری نیاز باشد که مطمئنا مستلزم تجهیزات بهتری می باشد. اینکه این جراحی در بیمارستان یا کلینیک خصوصی انجام شود نیز تاثیر زیادی بر قیمت می گذارد. با همه این اوصاف این عمل هزینه چندانی ندارد و زیاد بالا نیست.

بیشتر بخوانید
مزایا بازسازی گوش چیست و هزینه عمل بازسازی گوش در مشهد چقدر است؟

سوالات متداول در مورد عمل پلاستیک گوش

هزینه جراحی پلاستیک گوش چقدر است؟

به مولفه های بسیاری از جمله پزشک، محل انجام عمل، داروها و چند مورد دیگر بستگی دارد.

ایا جراحی پلاستیک گوش در مشهد نیز انجام می شود؟

مراکز مجهزی هستند که در حال حاضر در این زمینه فعالیت می کنند.

جراحی پلاستیک گوش چگونه است؟

در این عمل قسمت های آسیب دیده را اصلاح یا تغییر شکل می دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *