جراحی پلاستیک دست

جراحی پلاستیک دست سوخته و سوختگی با هزینه مناسب

جراحی پلاستیک دست را در این مقاله به صورت کلی برای شما مورد ارزیابی قرار خواهیم داد. انسان در طول روز و بخصوص در زمان فعالیت بار ها و بار ها از دستان خود استفاده می کند. تقریبا میتوانیم بگوییم که صد در صد کار های روزانه خود را با دستان خود انجام می دهیم و دست یکی از مهم ترین اعضای مکانیکی بدن بوده که در صورت نبودن آن با مشکلات زیادی مواجه می شویم. مثلا شما فرض کنید که به هنگام عبور از یک جوی آب، ناگهان پایتان می لغزد و به زمین می افتید.

حال اگر دستی در بدن نداشته باشید تا از برخورد سر خود با زمین جلو گیری کنید، ممکن است با یک زمین خوردت ساده دچار مرگ مغزی شده و جان خود را از دست دهید. همچنین برای لمس جنس یک پارچه و یا آشپزی کردن و حتی خوردن یک لیوان آب شما به دستان خود احتیاج دارید. پس دستان شما عضو های خیلی مهم و حیاتی هستند و همه روزه در معرض خطر های گوناگون قرار دارند.

به علت فعالیت های زیادی که ما با دست های خود انجام می دهیم امکان آسیب های پوستی این عضو زیاد است و ممکن است که بافت پوست دست دچار عارضه های کوچک و بزرگ شود. برخی ازین عوارض جزیی هستند و مشکل خاصی به وجود نمی آورند مانند خراش های سطحی که بعضا با خون ریزی خیلی کمی همراه هستند.

جراحی پلاستیکی دست

ولی بعضی از اتفاقات و حوادث میتوانند صدمات جدی به دست های ما وارد کنند. یکی از این حوادث خطر ناک سوختگی دست می باشد و بسته به نوع سوختگی ممکن است بخشی از پوست دست و یا کل آن آسیب دیده باشد. اگر سوختگی پوست دست از حد معینی بیشتر باشد و آسیب دست جدی باشد، ممکن است نیاز به جراحی وجود داشته باشد.

نوع جراحی که برای سوختگی دست مورد استفاده قرار می گیرد، جراحی پلاستیک دست می باشد، این جراحی نیز مانند سایر جراحی های پلاستیک از روش های مشابه استفاده می کند و به باز سازی بافت پوستی از بین رفته می پردازد.
جراحی پلاستیک دست سوخته به علت جلو گیری از پیشرفت عفونت های پوستی در ناحیه سوختگی، باید خیلی سریع انجام گیرد، چرا که در اثر افزایش عفونت های ناشی از سوختگی، ممکن است کار به جایی برسد که نیاز شود قطع عضو صورت گیرد.

به همین علت برای بیمارانی که دچار سوختگی های شدید هستند و نیاز به جراحی پلاستیک دارند، ابتدا سریعا تیم پزشکی جلسه مشاوره ای ترتیب می دهد و جراحان قسمت های مختلف بدن در این جلسه حضور یافته تا نحوه روش مورد نیاز برای عمل را مشخص کنند سپس به سرعت وارد عمل شده و بیمار را جراحی می کنند.

یک جراح پلاستیک دست باید بتواند در سریع ترین زمان ممکن بهترین تصمیم را بگیرد تا جلوی آسیب های احتمالی که قرار است اتفاق بیافتند گرفته شود.
جراحی پلاستیکی دست ممکن است طی چندین مرحله انجام شود، که این مورد در عمل هایی اتفاق می افتد که درصد سوختگی بالا بوده و پزشکان ترجیح می دهند تا عمل جراحی پلاستیک طی چندین مرحله انجام شود.

عکس جراحی پلاستیک دست

یکی از دلایل عمده مربوط به چند مرحله ای شدن عمل جراحی پلاستیک، آسیب دیدن انواع بافت های زیر پوست می باشد. اگر سوختگی خیلی شدید باشد ممکن است علاوه بر پوست، بافت پیوندی زیر پوست را از بین برده باشد و یا بد تر از آن ممکن است بافت مهاهیچه ای و حتی بافت استخوان را نیز از بین برده باشد، که در این صورت معمولا پزشکان تصمیم به قطع عضو و یا پیوند آن می گیرند.
جراحی پلاستیک انگشت دست در صورت آسیب دیدن انگشتان صورت می گیرد که برای بهبودی وضع انگشتان، جراح پوست می تواند با انجام عمل جراحی پلاستیک، تا حد زیادی از وخامت اوضاع بکاهد.

هزینه جراحی پلاستیک دست نیز مانند سایر عمل های جراحی پلاستیک می باشد. اما چون جزو عمل های زیبایی دسته بندی نمی شود، متقاضیان این نوع عمل جراحی میتوانند با استفاده از بیمه ای که تحت پوشش آن قرار دارند، هزینه های آن را پرداخت کنند. البته برخی از بیمه ها هزینه های جراحی ناشی از سوختگی ها را تقبل نمی کنند و زیر بار نمی روند که در این صورت فرد باید شخصا هزینه جراحی را که اغلب هم سنگین هستند، پرداخت کند.
جراحی پلاستیک سوختگی دست از عمده عمل هایی است که پزشکان جراح اورژانس های بیمارستانی زیاد با آن سر و کار دارند و ممکن است حد اقل یک نفر مجروح سوختگی را مورد جراحی قرار بدهند. پس یک پزشک اورژانس باید مهارت های خود را در رابطه با عمل های جراحی پلاستیک، بخصوص جراحی پلاستیک سوختگی دست، افزایش دهد.
جراحی پلاستیک پوست دست فقط برای از بین بردن اثرات سوختگی انجام نمی شود، بلکه اگر دست شخص در اثر کار با ابزار های برنده، بریده شده باشد و بافت پوستی آن جدا شده باشد، جراحی های پلاستیک پوست به کار می آیند. حتی برای کاهش اثرات ناشی از بخیه و از بین بردن آنها نیز از جراحی پلاستیک استفاده می کنند، که در این جراحی ها استفاده از لیزر نقش مهمی داشته، و بسیار راندمان عمل جراحی را افزاش می دهد.

بیشتر بخوانید
دکتر جراحی چشم در مشهد با قیمت مناسب و به صرفه در بهترین کلینیک ها

یک فوق تخصص جراحی پلاستیک دست باید بتواند تا در صورت جدی بودن آسیب دست تمامی تصمیمات لازم را اتخاذ کند و بیمار را از مرحله بحرانی بگذراند و سلامتی کامل را به او باز گرداند.
قیمت جراحی پلاستیک دست توسط متخصصان جراحی پلاستیک مشخص می شود که چون نظارت های دقیقی بر کار پزشکان در سراسر کشور وجود ندارد، بعضی از جراحان قیمت های سیار بالا تر از ارزش کار خود را مطالبه کرده و بیمارانی که مجبور به انجام این گونه عمل ها هستند، بدون حق اعتراض، این مبالغ را پرداخت می کنند.
لذا برای انجام عمل جراحی پلاستیک دست باید به پزشکان و مراکز پزشکی مختلفی مراجعه کرده و از هزینه ها و قیمت آن مطلع شد. عمل های جراحی پلاستیک دست در برخی شرایط سر پایی بوده و با بی حسی موضعی انجام می شود، در نتیجه بر حسب نوع عمل جراحی پلاستیک قیمت عمل جراحی متفاوت است.
متخصص جراحی پلاستیک دست دارای تاییدیه نظام پزشکی بوده و باید به این مهم توجه داشته باشیم تا در دام افراد سودجو قرار نگیریم.

جراحی پلاستیک بخیه دست

جراحی پلاستیک بخیه دست

جای زخم که به آن اسکار نیز گفته می شود به فرآیندی طبیعی بدن گفته می شود که در آن پوست از بین رفته و آسیب دیده ترمیم و یا جایگزین می شود. معمولا در این محل های بافت فیبری تشکیل می شود و به دلایل مختلفی از جمله عفونت، عمل جراحی، جراحت یا التهاب بوجود می آید. اسکار ممکن است در تمام نقاط بدن به وجود آید و معمولا بر حسب ساختار به مسطح، برجسته، فرورفته، دارای رنگ، درد و خارش می باشند. بسیاری از افراد پس از اینکه خراشی یا زخمی روی بدنشان به وجود آمد، مخصوصا در نواحی که بیشتر در معرض دید می باشد، دچار استرس و اضطراب می شوند. برخی ها برای رفع آن متوسل به جراحی پلاستیک می شوند که در بعضی از موارد موفقیت آمیز نمی باشد.

یک فوق متخصص در این زمینه اعلام کرد که بیشتر افراد درک مناسبی از جراحی پلاستیک ندارند. وی ادامه داد که این جراحی بیشتر به معنی بهبود زخم می باشد در نتیجه هدف از انجام آن از بین بردن جای زخم نیست. او تاکید می کند که زخم را به هیچ عنوان جراحی پلاستیک نمی کنند بلکه محل آن را به طور دقیق با تکنیک های خاص می دوزند تا به بافت آنها آسیبی وارد نشود.

جراحی پلاستیک انگشت دست

جراحی پلاستیک انگشت دست

همه می دانیم که دست ها یکی از اعضای پر تحرک و پرکاربرد بدن محسوب می شود که این امر نیز باعث می شود که آنها بیشتر در معرض خطراتی ناشی از شکستگی یا دیگر موارد قرار بگیرند. همچنین در برخی از موارد شاهد هستیم که برخی از افراد به طور ذاتی دچار مشکلاتی در ناحیه انگشتان می باشند و از این موضوع رنج می برند. به عنوان مثال برخی ها یک انگشت اضافی دارند یا اینکه دو انگشت آنها به هم متصل می باشند. دیگری در قسمت غضروف آن دچار مشکل است و نمی تواند به صورت عادی اجسامی را جا به جا با حرکت دهد. امروزه با پیشرفت علم پزشکی می توان به راحتی با استفاده جراحی پلاستیک دست بیشتر این معضلات را برطرف کرد. همواره دانش در حال پیشرفت است و ما می توانیم با تکیه بر متخصصان برتر بهترین نتیجه را برای خود برگزینیم.

هزینه جراحی پلاستیک دست

هزینه جراحی پلاستیک دست

از زمان گذشته انسان ها همواره در جهت بهبود کیفیت ظاهری خود تلاش و هزینه زیادی می کنند. این تلاش هادر بعضی از مواقع تا حدی است که بیشتر آنها برای برگرداندن شادابی وطراوت از دست رفته جوانی خود هزینه های گزافی را پرداخت می کنند. اما واقعا این خرج و مخارج ضروری است؟ امروزه جراحی های زیبایی در بیشتر کشورها رواج یافته است. به همین دلیل در برخی از کشورها حتی بودجه ای را به این موضوع تخصیص داده اند تا هر چه بهتر بتوانند از این روش برای بهبود اقتصادی کشور خود بهره ببرند. معمولا این گونه عمل ها هزینه های زیادی دارند و در حال حاضر نمی شود گفت که به طور دقیق یک عمل جراحی پلاستیک دست چقدر آب می خورد. برای دانستن از این موضوع باید با پزشک و متخصص مربوطه مشورت کنید.

عمل جراحی پلاستیک دست

عمل جراحی پلاستیک دست

دست ها جزء آن دسته از اعضای بدن می باشند که با یک نگاه به آنها می توان به افزایش سن پی پرد. این عضو از بدن به دلیل اینکه بیشتر در معرض دید است، از اهمیت بسیاری برخوردار می باشند. امروزه در جوامع مختلف با افرادی مواجه هستیم که هزینه و زمان بسیاری را برای جوانسازی و یا حفظ ظاهر جوان صورت و گردن خود سپری می کنند اما این افراد از آفتاب سوختگی، بیرون زدن رگ و چین و چروک موجود در دست ها غافل می باشند. از این رو، رسیدگی به دست ها نیز به همان اندازه ای که برای صورت خود هزینه می کنید، مهم می باشد. امروزه تکنیک های زیادی وجود دارند که به جوانسازی و بهبود کیفیت پوست و بافت دست ها کمک بی شماری می کنند.

فوق تخصص جراحی پلاستیک دست

فوق تخصص جراحی پلاستیک دست

به خوبی به این موضوع واقف هستید که انتخاب پزشک مناسب یکی از مهمترین موضوعاتی می باشد که باید در مورد آن وسواس به خرج دهید. همانطور که می دانید جراحی های زیبایی به دلیل در معرض دید بودن از اهمیت زیادی برخوردار می باشند و در برخی از موارد نتایج مثبت یا منفی آن به طور مستقیم بر روحیه و یا حتی زندگی فرد تاثیر می گذارد. شما باید در انتخاب فرد مورد نظر به مواردی مانند میزان تخصص، تجربه و مهارت، دقت، به روز بودن در دانستن تکنولوژی های روز، داشتن روحیه صمیمی و صبور بودن، مسئولیت پذیری، صداقت و تعهد و آشنایی با علم زیبایی شناسی دقت نمایید.

فیلم عمل پلاستیک دست

فیلم عمل پلاستیک دست

برخی از افراد برای اینکه عملی را انجام دهند، استرس دارند و قبل از انجام آن می خواهند از نتیجه مورد نظر خود مطمئن شوند. به همین اینگونه افراد به سایت های مختلفی مراجعه می کنند تا بلکه بتوانند اطلاعاتی را در این زمینه بدست آورند. دیدن فیلم یکی از کارهای معمول آنها به شمار می رود. اما به این دسته از افراد توصیه می کنیم که برای اطمینان کردن به اینترنت بهتر است با یک پزشک معتبر مشورت حضوری انجام داده و سوالات خود را از وی به طور دقیق بپرسد و نگرانی های خود را با او در میان بگذارد. می دانید که نمی توان با دیدن کلیپ یا تصاویر در فضای مجازی به پاسخ سوالات خود رسید پس بهتر است به افرادی که سال ها در این زمینه تجربه دارند و کار می کنند، تکیه کنید تا به بهترین نحو ممکن به اهداف خود دست یابید.

بیشتر بخوانید
دریافت نوبت دکتر زیبایی در مشهد با امکان بازگشت وجه و سود مشتری

سوالات متداول در مورد عمل پلاستیک دست

آیا جراحی پلاستیک دست بدون بیهوشی انجام می گیرد؟

در بیشتر موارد لازم نیست تا فرد بیهوش شود از مواد بی حس کننده استفاده می شود تا دردی احساس نشود.

هزینه جراحی پلاستیک دست چقدر می باشد؟

این بسته به نوع عملی که انجام می گیرد متفاوت می باشد و در برخی از موارد هزینه چندانی ندارند.

از کجا می توان متخصص جراحی پلاستیک دست پیدا کرد؟

در حال حاضر در تمام شهرها متخصصان زیادی هستند که دارای مطب می باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *