جراحی پلاستیک شکم

جراحی پلاستیک شکم چقدر هزینه دارد و عوارض آن کدام است ؟

جراحی پلاستیک شکم چقدر هزینه دارد و عوارض آن کدام است ؟ با ما همراه باشید.

در زندگی های امروزی، به علت ماشینی شدن اکثر کار های و انجام کار ها توسط رباط ها و کامپیوتر های عظیم، از فعالیت های روزانه افراد به شدت کاسته شده است. به عنوان مثال اگر شما بخواهید کار های بانکی خود را انجام دهید دیگر نیازی نیست تا به خود بانک که حتی ممکن است در نزدیکی محل زندگی شما باشد، مراجعه کنید، بلکه شما میتوانید با روشن کردن اینترنت موبایل خود تمام کار های بانکی خود را انجام داده و به طور همزمان در تخت خود استراحت کنید.

جراحی پلاستیک شکم چیست ؟

همچنین برای انجام کار هایی مانند خرید های روزانه نیز با انجام تماسی کوتاه و یا باز هم با استفاده از اینترنت، میتوانید به راحتی هرچه تمام به مقصود خود دست پیدا کنید. حتی امروزه مشاغل خانگی که اکثر آن ها سیستمی و با استفاده از اینترنت می باشد(عمل پلاستیک شکم)، افزایش بسیار چشم گیری داشته و از فعالیت های فردی در طول روز کاسته است.

جراحی پلاستیک شکم و پهلو

علاوه بر مزایای زندگی های ماشینی که تاثیر بسیار زیادی در کاهش رفت و آمد ها و مصرف سوخت های فسیلی و همچنین کاهش درمصرف انرژِی هایی که اغلب تجدید ناپذیر هستند، گذاشته است، مضرات و اثرات مخربی نیز دارد که بیشتر آن ها در سلامتی انسان نمود پیدا کرده و باعث بیماری های عجیبی شده اند. تحرک و فعالیت های بدنی مانند پیاده روی و ورزش های گوناگون باید به طور مرتب در زندگی روزانه افراد وجود داشته باشد تا از خطر ابتلا به بسیاری از بیماری ها که اغلب در سنین چهل و یا پنجاه سالگی به بالا مشاهده میشوند، کاسته شود.

یکی از مضرات زندگی های ماشینی چاق شدن افراد در اثر کم تحرکی ها و بعضا بی تحرکی می باشد. بی تحرک بودن باعث میشود تا انرژی تامین شده برای بدن مصرف نشود و بدن انسان مجبور شود تا به جای تخلیه این انرژی در اثر فعالیت های روزانه و ورزش، انرژی را ذخیره کند تا در صورت نیاز از آن استفاده کند و این جاست که عمل پلاستیک شکم معنی می یابد.

انرژی در بدن به صورت ماکرو مولکول های آدنوزین تری فسفات که معروف به ای تی پی هستند، وجود دارد. این مولکول هادر بدن انسان، توسط یک فعالیت شیمیایی به نام هیدرولیز، که در واقع تجزیه مولکول ها با کمک آب است، تجزیه شده و انرژی حاصل از این تجزیه در اختیار سلول های بدن برای انجام سوخت و ساز و متابولیسم آن ها قرار می گیرد.

حال فرض کنید که این انرژی که در طی روز به واسطه استفاده از وعده های غذایی و خوراکی هی مختلف به بدن می رسد، در بدن جایی برای استفاده نداشته باشد.در واقع بدن به این انرژی نیاز نداشته باشد، پس بدن این انرژی را در بافت های خود ذخیره می کند. این ذخیره انرژی به شکل های گوناگونی انجام میشود که یکی از آن ها ذخیره انرژی به شکل چربی می باشد.

از آن جایی که سلول های چربی در زیر پوست نیست بسیار زیاد هستند، در صورت کم تحرکی، سلول های چربی بزرگ شده و بر تعداد آن ها افزوده میشود. و مقدار بسیار زیادی چربی را در خود جای می دهند که این اتفاق موجب چاقی در افراد شده و مشکلاتی را در زندگی و سلامتی بدنی آن ها به وجود می آورد.(جراحی پلاستیک شکم)

یکی دیگر از عوامل به وجود آورنده چاقی مفرط، استفاده بیش از حد از مواد غذایی چربی ساز و نمکی مانند فست فود ها می باشد. این مواد به علت داشتن اسید های چرب اشباع، با سرعت بیشتری باعث افزایش سلول های چربی و چاقی در فرد می شوند. همانطور که می دانید اسید های چرب اشباع در بدن به میزان خیلی کمی مصرف شده و اغلب به صورت چربی های ذخیره ای در می آیند.

عوارض جراحی پلاستیک شکم

راهکار چیست ؟

برای رفع تمام مشکلاتی که گفته شد، ورزش کزدن و داشتن تحرک میتواند کاملا موثر باشد. همچنین با استفاده از برنامه غذایی که در آن از تمام گروه های مواد غذایی به میزان درست وجود داشته باشد، میتوانیم بدنی بدون چربی و خوش استیل داشته باشیم.

بیشتر بخوانید
افزایش وزن را چگونه کنترل کنیم؟ همه چیز در مورد افزایش وزن

اما یکی دیگر از راه های از بین بردن چربی های بدن که امروزه به شدت رایج است، برداشتن چربی ها، بخصوص چربی های زیر پوستی که به طور عمده در نواحی شکم و پهلو ها وجود دارند، می باشد. برای خارج این چربی ها از جراحی های پلاستیک تحت عنوان جراحی پلاستیک شکم و پهلو استفاده می کنند.

این عمل روش های مختلفی با توجه به علت عمل دارد. مثلا در تخلیه چربی های زیر پوست شکم از جراحی لیپوساکشن استفاده میشود. این جراحی به علت تخلیه چربی سلول ها و باقی ماندن پوست اضافی شکم در محل جراحی، نیاز به جراحی پلاستیک پوست برای برداشتن پوست اضافی دارد.

یکی از زمان های دیگری که ممکن است فرد به عمل جراحی پلاستیک نیاز پیدا کند، هنگام زایمان های طبیعی و مصنوعی می باشد که با عنوان جراحی پلاستیک شکم بعد از زایمان شناخته میشوند. این عمل جراحی برای زایمان های طبیعی به ندرت و در اثر پارگی های احتمالی شکم مادر مورد استفاده قرار می گیرد. اما در زایمان های غیر طبیعی که سزارین نامیده میشوند، به علت تمایل مادر برای به دنیا آوردن نوزاد خود قبل از موعد طبیعی نیاز به عمل جراحی پلاستیک شکم بسیار کاربرد دارد.

هزینه این عمل شکم در کلینیک ها و بیمارستان های مختلف متفاوت است.قیمت آن رنج خاصی نداشته و با توجه به نظر پزشک جراح مشخص میشود.
در فیلم جراحی پلاستیک شکم جزئیات عمل به خوبی مشاهده نخواهد شد و دانشجویان جراحی پزشکی نیاز مبرم به حضور در اتاق عمل برای مشاهده عینی آن دارند.
فوق تخصص جراحی پلاستیک شکم را میتوان در مراکز درمانی اصلی شهر یافت، تا در صورت نیاز از مشاورات و آگاهی های او برای عوارض جراحی پلاستیک شکم استفاده کرد.
عمل جراحی پلاستیک شکم از آن دسته عمل های جراحی است که فرد بیمار موظف است یک سری مراقبت های خاص را برای اخذ نتیجه مطلوب انجام دهد تا از عوارض عمل نیز کاسته شده و مشکلی برای سلامتی بیمار ایجاد نشود.

یک بیمار که این عمل را انجام داده است باید از حرکات کششی و فعالیت های ورزشی سنگین بپرهیزد و همچنین برای مصرف دارو هی مورد نیاز به طور مرتب با دکتر در تماس باشد و به او مراجعه کند. ویکی پدیا جراحی پلاستیک از این لینک در دسترس می باشد.

جراحی پلاستیک شکم بعد از زایمان

عمل پلاستیک شکم بعد از زایمان

نام پزشکی آن ابدومینوپلاستی می باشد که روشی برای کوچک تر کردن شکم و پهلو است. در طول مدت بارداری و سپس بعد از زایمان و به دنیا آوردن بچه، معمولا چربی های اضافی در این قسمت ها پدید می آید که موجب نگرانی و اضطراب بانوان می باشد. علاوه بر چربی های اضافه، پوست قسمت شکم معمولا افتاده می باشد و شاید آویزان بودن این ناحیه هستیم. در بعضی از موارد نیز چین و چروک هایی به وجود می آید که بانوان عزیز را دچار ناراحتی و نگرانی می کند. با انجام جراحی شکم می توانید که شر چربی های اضافی جمع شده در این قسمت رهایی یابید و پوست آن را بریده و چین و چروک های اطراف را برطرف کنید.

برخی از افراد در مورد اثر بخش یا دائمی بودن نتیجه این عمل سوالاتی را از پزشکان می پرسند که باید در جواب این عزیزان عرض کنیم که این جراحی عوارض به خصوصی ندارد و نتیجه آن دوام دار می باشد. همچنین برخی از بانوان در مورد دوباره باردار شدن خود بعد از این عمل سوالاتی را با متخصصان مطرح می کنند که در جواب آنها نیز باید بگوییم بعد از این جراحی نیز می توانید دوباره مانند قبل باردار شده و از وجود فرزندی دیگر در زندگی خود لذت ببرید.

جراحی پلاستیک شکم و پهلو

عمل پلاستیک شکم و پهلو

گفته می شود که در صورتی که می خواهید در قسمت های شکم و پهلوی خود تغییراتی ایجاد کنید و از چربی های این قسمت ها بکاهید، جراحی نسبت به گرفتن رژیم های سخت غذایی و ورزش های سنگین و طولانی مدت، سریع تر و کم دردسرتر می باشد. امروزه چاقی در این دو قسمت به مشکلی همگانی تبدیل شده است که بیشتر افراد را وادار می کنند تا برخی از عادت های مضر را به طور روزمره انجام دهند. به همین دلیل است که بیشتر افراد دنبال روشی موثرتر و نتیجه بخش تر می باشند که بتوانند مشکل خود را در مدت زمان کوتاه تری رفع کنند. در برخی از موارد گرفتن رژیم غذایی و ورزش موثر می باشد اما کافی نیست. در این صورت تنها روشی که برای شما باقی می ماند، این است که با پزشک متخصص این حوزه مشورتی داشته باشید که در صورت تایید چربی های زائد ناحیه های پهلو و شکم خود را بردارید.

هزینه جراحی پلاستیک شکم

هزینه عمل پلاستیک شکم

حتما می دانید که روش های مختلفی برای جراحی پلاستیک شکم وجود دارد که می توان به لیپوماتیک، لیپولیز و ابدومینوپلاستی اشاره کرد. از لحاظ زیبایی می توان گفت که داشتن شکمی با فرم مناسب نقش بسیار زیادی در زیبایی اندام یک فرد دارد. داشتن چربی های اضافه، چین و چروک اطراف آن، افتادگی و چند مورد دیگر از شایع ترین معضلاتی است که افراد معمولا با آنها روبرو می باشند. باید بگوییم که انجام هر عملی بسته به نوع آن دارای هزینه های متفاوتی می باشد. همچنین قبل از آن در ابتدا باید با پزشک مشورت کرد و دید که جراح مورد نظر درا ین زمینه چقدر تجربه و مهارت دارد. تجهیزات بیمارستان یا کلینیک مورد نظر را نیز باید مورد بررسی قرار دهید. در نهایت باید پس از انجام تحقیقات تکمیلی و بررسی شرایط تصمیم به انجام چنین عملی را بگیرید.

عوارض جراحی پلاستیک شکم

عوارض عمل پلاستیک شکم

مطمئنا شما هم می دانید که هر عملی عوارضی را در پی خواهد داشت اما جای هیچ نگرانی نیست و بیشتر آنها با گذشت زمان و مصرف دارو برطرف می شوند. خونریزی یا هماتوم یکی از عوارض هایی است که ممکن است پس از این جراحی سراغ شما بیاید. معمولا پس از مدل به دلیل جوش نخوردن زخم ها این مشکل به وجود می آید و بیمار ممکن است در قسمت هایی از ناحیه شکم شاهد خونریزی باشد. همچنین عفونت نیز بسیار شایع می باشد که با مشورت با پزشک و مصرف داروهای مناسب می توان به راحتی این مشکل را نیز بر طرف کرد. شاید برخی از شما پس از انجام چنین عملی در قسمت های مورد نظر احساس کنید که پوست آن بی حس شده باشد. در این صورت باید با پزشک مورد نظر در تماس باشید تا نسب به رفع آن اقدام کند. همچنین تجمع مایع، اختلال در ترمیم زخم، پوست انداختن، خطرات بیهوشی، کبودی و تورم، عوارض قلبی و ریوی و چند مورد دیگر از مشکلات این جراحی به حساب می آید.

فیلم جراحی پلاستیک شکم

فیلم جراحی زیبایی شکم

برخی از بیماران برای اینکه بدانند در حین چنین عملی چه کارهایی صورت می پذیرد، دنبال فیلمی در این مورد هستند. باید در همین جا عرض کنم که در جراحی پلاستیک شکم معمولا چربی های اضافی آن قسمت برداشته می شود تا فرم ظاهری آن حفظ شود. البته برخی ها دچار افتادگی و چین و چروک نیز هستند که در این صورت پوست آن را بر می دارند تا این مشکل نیز رفع شود.

عمل جراحی پلاستیک شکم

عمل جراحی پلاستیک شکم

همانطور که گفته شد این عمل یکی از عمل های رایج در بین افراد جامعه می باشد. البته برخی از افراد معتقدند که می شود مشکلاتی مانند چاقی شکم را با ورزش و رژیم غذایی مناسب رفع کرد که در صورت امکان پذیر بودن آن بهترین روش نیز همین می باشد. اما اگر نتوانستید مشکل خود را حل کنید می توانید با پزشک متخصص این حوزه مشورت انجام دهید و پس از کامل شدن تحقیقات خود روش مناسبی را برگزینید. حتما برای شما نیز هزینه، پزشک، امکانات و تجهیزات بیمارستانی و کلینیک، بیمه درمانی، مدت زمان درمان و چند مورد دیگر نیز از اهمیت خاصی برخوردار می باشد. همچنین قبل از این نیز باید در مورد عوارض آن با پزشک خود صحبت کنید تا اطلاعاتی را از پیش در این زمینه بدست بیاورید.

بیشتر بخوانید
جراحی پلاستیک سوختگی با بهترین هزینه و کیفیت و برای شما

سوالات متداول در مورد عمل زیبایی شکم

جراحی پلاستیک شکم چقدر هزینه دارد؟

بستگی به موارد زیادی همچون پزشک، تجهیزات، مدل جراحی و غیره دارد که قبل از آن باید توسط پزشک تعیین شود.

آیا جراحی پلاستیک شکم عوارض دارد؟

در بعضی از موارد می تواند دچار مشکلاتی شود که می توان به خونریزی، درد، تورم، کبودی و غیره اشاره کرد.

جراحی پلاستیک شکم در مشهد نیز انجام می شود؟

بله در حال حاضر مراکز مختلفی این عمل را به بیماران ارائه می دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *