جراحی پلاستیک جای جوش

جراحی پلاستیک جای جوش صورت با قیمت و هزینه مناسب در مشهد

جراحی پلاستیک جای جوش با قیمت مناسب در مشهد را در این مقاله داریم. گاهی ممکن است صورت انسان دچار لک ها بر آمدگی ها و یا فرو رفتگی هایی شود که علل ایجاد آن ها متفاوت است. از آسیب های پوستی که بیشتر برای جوانان و نوجوانان شایع است، می توان به آکنه و جوش های پوستی مختلف اشاره کرد.

جراحی پلاستیک جای جوش

آکنه در واقع یک بیماری پوستی است که در سنین بلوغ رخ می‌ دهد و در برخی مواقع تا بزرگسالی فرد ادامه می یابد. در این بیماری امکان عفونت های پوستی و آسیب بافت پوست و لایه های زیرین آن وجود دارد که ممکن است اثرات دائمی بر روی پوست بر جای بگذارد.

امروزه این اثرات بر جای مانده بر روی پوست که ناشی از امراض پوستی نظیر آکنه و جوش های ملتهب می باشد، توسط روش هایی قابل معالجه و درمان است. می خواهیم تعدادی از این روش ها را در این مقاله برای شما شرح دهیم و از چند و چون انجام آن ها اطلاعاتی را برای شما باز گو کنیم.

آب رسانی به پوست، لیزر، میکرودرم و… از روش های درمان جای اسکار آکنه هستند. در جراحی پلاستیک جای جوش، پزشکان و متخصصان ابتدا با بررسی جوش ها و فرو رفتگی های موجود در پوست، روش انجام عمل را تخمین زده و برای شما توضیح می دهند.

جراحی پلاستیک جای جوش صورت

در اثر آسیب های رسیده به پوست که از تجزیه لایه های مختلف پوست مانند اپیدرم و درم توسط آنزیم هایی که به وسیله سلول های سفید خونی موجود در جوش ها و یا اطراف آن ها، به وجود می آیند، کلاژن های موجود در لایه های زیرین پوست که حامی آن هستند از بین رفته و جای جوش ها گود تر و عمیق تر شده و بیشتر به چشم می آیند.

تمامی جای جوش های موجود روی سطح پوست شما یکسان نیستند و مدل های مختلفی دارند که قصد داریم تا آن ها را برای شما توضیح دهیم.

جای جوش جعبه ماشینی یکی از انواع جای جوش هاست که در آن عمق فرو رفتگی ها کم و ریز هستند (کم تر از 2 میلی متر). دارای مرز مشخص می باشند و بیشتر در نواحی شقیقه ها و گونه به وجود می آیند. شکل ظاهری این جوش ها بیضی شکل و پهن است.

نمونه بعدی جای جوش را با نام یخ شکن می شناسند که در این نمونه فرو رفتگی های ریز و عمیق وجود دارند که تا لایه های زیرین اپیدرم نیز ادامه دارند. این جای جوش به شدت به چشم می آید و دیده می شود.
جای جوش های مختلط که از شایع ترین جای جوش ها در افراد هستند به صورت ترکیبی از جای جوش های مختلف مانند واگن باری، جعبه ماشینی و یا یخ شکن می باشند.

هزینه جراحی پلاستیک جای جوش

هزینه جراحی پلاستیک جای جوش در صورت وجود جای جوش های عمیق و کاری بالا تر می رود و ممکن است چند مرحله طول بکشد تا عمل نهایی انجام شود.

هزینه جراحی پلاستیک جای جوش صورت معمولا مقداری بالا تر از جراحی های پلاستیک نواحی گردن هستند.
جای جوش های قرمز یا لکه دار نیز بسیار شایع هستند که در اثر وجود جای جوش های قبلی ایجاد می شوند و برطرف کردن آن ها نسبتا ساده است.این نوع جای جوش بیشتر روی گونه ها و پیشانی به وجود می آیند.

جای جوش های کلوییدی برآمده نمونه دیگری از جای جوش هستند که در نواحی گردن و کمر و همچنین زیر چانه دیده می شوند. این جای جوش ها کلوژن زیادی تولید می کنند که در اصراف زخم ها انتشار پیدا کرده و جای جوش های جدید را پدید می آورند. رنگ این توده های بر آمده معمولا در بازه ای بین صورتی تا قرمز و بعضا خاکستری تغییر می کند.

برای درمان جای جوش و آکنه روش های مختلفی وجود دارد که یکی از این روش ها درمان موضعی جای جوش می باشد.

درمان موضعی راه حل بسیار مناسبی برای از بین بردن جای آکنه و جوش های سطحی و کم ضخامت است. با تماس رتینویید های موضعی به سطح پوست، سلول های احیا کننده پوست بدن تحریک شده و باعث می شود تا لایه جدیدی از پوست تولید شود که این لایه جدید، جای خالی ناشی از فرو رفتگی های جای جوش را پر کرده و باعث بهبود سطح پوست می شوند.

جراحی پلاستیک برای جای جوش

فیلم عمل پلاستیک جای جوش

در فیلم جراحی پلاستیک جای جوش مشاهده می شود که پزشک و یا تکنسینی که عمل را انجام می دهد از دستگاهی که به آن لیزر فرکشنال می گویند برای لیزر کردن سطح پوست استفاده می کند. لیزر فرکشنال لایه های عمیق پوست را هدف قرار می دهد. هنگام برخورد لیزر با سلول هی لایه هی پایینی تولید کلاژن افزایش می یابد که باعث پر شدن جای جوش ها می شود.

بیشتر بخوانید
بهترین دکتر جراح قلب در مشهد کیست و چه عمل هایی را انجام می دهد؟

نوعی از جراحی پلاستیک جای جوش صورت با کمک لایه بردار های شیمیایی انجام می شود که در این عملیات ابتدا ماده شیمیایی اسید مانندی بر روی پوست قرار می گیرد که باعث می شود تا لایه نازکی از سطح پوست برداشته شود. این امر موجب میشود که سطح پوست شفافیت خود را باز یابی کند و جوان تر به نظر برسد.

جراحی پلاستیک جای جوش همیشه نیاز به تیغ جراحی نداشته و ممکن است در صورت تشخیص پزشک با انجام یک براش ساده پوست بهبود یابد. برای این منظور از یک برس سیم دار استفاده می شود که لبه های ناهموار داشته و یک چرخ سمباده مانند نیز روی آن قرار دارد تا لایه خارجی و پیر پوست را بردارد و عمل جوان سازی پوست صورت گیرد.

جراحی پلاستیک صورت برای جای جوش می تواند بسیار ساده و کم هزینه باشد ، اگر پوست آسیب زیادی ندیده باشد.

جراحی پلاستیک برای جای جوش دارای یک روش دیگر نیز می باشد و آن روش میکرودرم است. در این روش به جای استفاده از یک برس سیم دار و یک سمباده، از اسپری کریستالی استفاده می شود. این روش در درمان جای جوش و آکنه بسیار موثر است.

هزینه جراحی پلاستیک جای جوش در صورت چند مرحله ای شدن عمل جراحی میتواند افزایش چشم گیری پیدا کند. پس باید جراحی را انتخاب کنید که سعی کند تا در کوتاه ترین زمان ممکن و با انجام یک عمل جراحی شمارا به نتیجه مطلوب برساند.

جراحی پلاستیک برای رفع جای جوش

جراحی پلاستیک برای رفع جای جوش

آکنه یک بیماری پوستی می باشد که بیشتر در دوران بلوغ در افراد بروز می کند. ناگفته نماند که در برخی از افراد این بیماری تا بزرگسالی ادامه می یابد. این بیماری همراه با عفونت و التهاب می باشد که موجب آسیب های جدی به پوست و نیز بافت های زیر آن می شود. برخی از این آسیب ها دائمی می باشند که البته امروزه با پیشرفت علم پزشکی می تواند با روش های بسیاری مانند میکرودرم، میکرونیدلینگ، لیزر، آبرسانی به پوست و غیره آن را درمان کرد. در صورتی که جای جوش روحیه شما را تضعیف کرده و موجب آزار شما می شود، روش های زیادی وجود دارد که موثر است. یکی از این روش ها جراحی پلاستیک می باشد.

حتما می دانید که جوش ها انواع مختلفی دارند و قبل از اینکه مورد عمل جراحی قرار بگیرید، در ابتدا باید توسط پزشک معاینه شوید. پس از آن می توانید با مشورت پزشک یکی از روش های موجود را برای درمان آکنه خود انتخاب کنید. سابسیژن یکی از روش ها ممکن است. در این روش معمولا 3 یا 4 جلسه نیاز می باشد تا جوش شما کلا از بین برود. این روش ممکن است با ناراحتی هایی همراه باشد اما پزشکان تلاش می کنند که قبل از اینکه سوزن را وارد قسمت های جوش زده صورت شما فرو ببرند، از بی حسی استفاده کنند.

جراحی پلاستیک برای از بین بردن جای جوش

جراحی پلاستیک برای از بین بردن جای جوش

برخی از بیماران می پرسند که آیا روش دیگری برای از بین بردن جوش ها وجود دارد؟ یکی دیگر از روش های پیش روی شما لایه برداری می باشد. این روش خود دارای دو نوع لایه برداری با تری کلرو استیک اسید TCA 90 درصد و لیزر فراکشنال می باشد. روش نخست شیمیایی می باشد که لایه نازکی از پوست را برداشته می شود و درمان محل های آسیب دیده را به خوبی انجام می دهد. همچنین از این روش برای بر طرف کردن جای جوش نیز استفاده می شود. علاوه بر آن، این روش کاربرهای دیگری دارد که می توان به از بین بردن چین و چروک، لکه و سیاهی زیر بغل اشاره کرد. این روش هیچ دردی ندارد و لیزرها جوش ها را مورد هدف قرار می دهد و پس از تکمیل آن پوست روشن تر می شود.

بیشتر بخوانید
پروتز گونه چقدر هزینه دارد و نکاتی که دکترها به شما نمی گویند چیست ؟

در روش لیزر فرکشنال بیمار احتیاجی به بستری و استراحت طولانی ندارد. گفته می شود که استفاده از این روش برای تمامی پوست ها مناسب می باشد. با استفاده از این روش لایه محل های آسیب دیده را با لیزر بر می دارند تا لایه جدید و سالم دیگری تشکیل شود. در این روش با برداشتن لایه های قدیمی، سلول های لایه های جدید را تحریک می کنند تا زودتر رشد نمایند و جایگزین شوند. استفاده از این روش معمولا جای جوش ها را از بین می برد. همچنین از این روش برای از بین بردن جای زخم نیز استفاده می کنند. از بین بردن یا کاهش میزان چین و چروک، خطوط ظریف پوستی، رفع سیاهی زیر بغل و غیره از دیگر کاربردهای این روش می باشد. ناگفته نماند که در این روش از داروهای بی حسی موضعی استفاده می شود.

جراح پلاستیک جای جوش

جراح پلاستیک جای جوش

همانطور که می دانید صورت یکی از ارکان های زیبایی انسان به شمار می رود و از همین رو بسیار حساس می باشد. در صورتی که فردی مشکلی مانند آکنه روی صورت خود باشد، همیشه مضطرب و نگران است. البته ناگفته نماند که در حال حاضر با پیشرفت علم پزشکی این بیماری به راحتی قابل درمان است اما موضوع مهمتر انتخاب پزشک می باشد. همیشه یکی از دغدغه های بیماران پس از شناخت بیماری خود پزشک می باشد. از همین رو حساسیت زیبایی صورت نیز به این مسئله اهمیت دو چندان داده و بیماران را نسبت به این موضوع حساس کرده است. اما برای انتخاب جراح مناسب باید به چه ویژگی هایی توجه کرد. در ابتدا باید ببینید که سطح دانش فرد مورد نظر چقدر می باشد. فرد باید با دانش های روز و پیشرفت بازار پیش برود تا به بهترین نحو بتواند به بیمار کمک کند و نتیجه بهتری در انجا جراحی بدست بیاورد. تجربه نیز از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. از دیگر موارد می توان به مسئولیت پذیری، دقت و کیفیت اشاره کرد. در انتها یادآور می شویم که دوستان ما در جراح با ما آماده راهنمایی شما عزیزان در این زمینه می باشد.

درمان جای جوش با جراحی پلاستیک

درمان جای جوش با جراحی پلاستیک

با همه این اوصاف، یک فوق متخصص جراحی پلاستیک بر این باور است که جای جوش های عمیق پوستی با استفاده از لیزر بر طرف نمی شود. وی افزود افرادی که جوش های آنها بیش از یک تا دو میلیمتر می باشد، باید بدانند که درمان موثری وجود ندارد اما با استفاده از لیزر می توانند تا 60 درصد جاهایی از صورت که جوش های آن عمیق نمی باشد را به طور موثری درمان کنند. وی تاکید کرد که برای این کار باید عمل درمان چند بار تکرار شود.

هزینه جراحی پلاستیک جای جوش

هزینه جراحی پلاستیک جای جوش

هزینه این جراحی نیز مانند بسیاری از جراحی ها به عوامل بسیاری بستگی دارد. به طور مثال محل انجام جراحی اگر بیمارستان دولتی باشد یا کلینیک خصوصی روی قیمت آن تاثیر گذار می باشد. همچنین جراح، تجهیزات، امکانات، داروهای مصرفی قبل از عمل و بعد از عمل، لباس، نوع عمل جراحی، آزمایشات قبل و بعد و چند مورد دیگر نیز روی قیمت آن موثر خواهد بود. ذکر این نکته را ضروری می دانم که قبل از انجام هر عمل در ابتدا باید توسط پزشک متخصص مورد معاینه قرار گیرید تا هم برآوری از هزینه کند و هم اینکه نوع بیماری شما تشخیص داده شود.

سوالات متداول در مورد عمل پلاستیک جای جوش

جراحی پلاستیک جای جوش چقدر هزینه دارد؟

نمی توان به طور دقیق در مورد قیمت آن قبل از شناخت نوع بیماری و روش درمان چیزی گفت. شما در ابتدا باید توسط پزشک مورد معاینه قرار بگیرید.

جراحی پلاستیک جای جوش در مشهد نیز انجام می شود؟

متخصصان بسیاری هستند که در این زمینه فعالیت های حرفه ای می کنند که برای معرفی آنها با ما در تماس باشید.

جرای پلاستیک جای جوش به چند روش انجام می شود؟

انواع مختلفی دارد که هر کدام از آنها بسته به نوع بیماری شما متفاوت می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *