جراحی پلاستیک سوختگی

جراحی پلاستیک سوختگی با بهترین هزینه و کیفیت و برای شما

اکثر مردم با شنیدن نام جراحی های پلاستیک ياد عمل های جراحی زیبایی می افتند که در واقع تفکر اشتباهی می‌باشد و عمل های جراحی پلاستیک سوختگی در موارد مختلفی استفاده می‌شود که یکی از این موارد، جراحی های زیبایی هستند.

جراحی پلاستیک سوختگی

یکی از حوادثی که عمل های جراحی پلاستیک را طلب می‌کند، سوختگی بافت های بدن می‌باشد.
در سوختگی اجزای مختلف بدن، اولین بافتی که مورد آسیب قرار می‌گیرد، پوست بدن است که در سراسر بدن انسان به عنوان لایه محافظ بیرونی وجود دارد.

پوست بدن از لایه های مختلفی مانند درم و اپیدرم تشکیل شده است. خارجی ترین لایه پوست، اپیدرم می‌باشد که نازک ترین لایه در بافت پوست است. بعد از لایه اپیدرم لایه ای با ضخامت بیشتر قرار دارد که درم نامیده می‌شود.

آسیب های پوست به سه مدل تقسیم می‌شوند که به ترتیب شامل، آسیب های سطحی، آسیب های نیم ضخامت و همچنین آسیب های ضخامت بالا هستند.

جراحی پلاستیک سوختگی

در آسیب های سطحی که بسیار رایج هستند مانند خراش های سطحی پوست و یا آفتاب سوختگی و غیره، لایه اپیدرم پوست آسیب می‌بیند که معمولا بدن انسان خود این جراحات را درمان نموده و بهبود می‌بخشد. برای این کار، سلول های موجود در لایه‌ی درم، تقسیمات سلول خود را افزایش داده و به لایه اپیدرم پوست وارد می‌شوند که موجب بهبودی پوست می‌شود.

در آسیب های جدی تر که به اصطلاح به آن ها جراحت های نیم ضخامت می‌گویند، سلول های موجود در لایه‌ی درم نیز از بین می‌روند، که در این صورت، سلول های ترمیم کننده پوست از بین رفته و بدن نیاز به جراحی پلاستیک دارد تا بتواند خود را ترمیم کند.

در صورت بروز آسیب هایی با ضخامت بالا تر، ممکن است حتی بافت ماهیچه و بعضا استخوان ها و نواحی اطراف از بین بروند که کار را به شدت سخت می‌کند.
در صورت نیاز به جراحی پلاستیک سوختگی ممکن است پزشک معالج از روش های مختلفی استفاده کند،که درجراحی پلاستیک سوختگی قدیمی مورد استفاده قرار نمی گرفتند.

جراحی پلاستیک سوختگی قدیمی

انواع عمل پلاستیک سوختگی

همان طور که گفته شد، جراحی پلاستیک سوختگی صورت با روش های مختلفی انجام می‌گیرد. باید توجه داشت که در صورت سوختگی پوست اگر جراحی پلاستیک انجام نشود و پوست به حال خودش رها شود، در بهترین حالت اگر دچار عفونت های جدی نشود، بدن لایه ای پوست مانند به نام اسکار ساخته و روی قسمت های زخمی ناشی از سوختگی را می پوشاند تا جلوی عفونت های ممکن را بگیرد. این لایه ایجاد شده علاوه بر از بین بردن زیبایی و شفافیت پوست، می‌تواند مانع عملکرد صحیح بر خی از اعضا و ماهیچه هایی مانند پلک ها و یا لب ها شود.

برای انجام عمل های جراحی پلاستیک سوختگی دست و جراحی پلاستیک سوختگی بدن از سه روش مختلف استفاده می‌شود. اگر لایه درم پوست از بین رفته باشد و بدن نتواند سطح پوست را بهبودبخشد، از روش اتوگرافت که یکی از روش های جراحی پلاستیک ناشی از سوختگی است، استفاده می‌کنند.
در روش اتوگرافت، جراحان قسمتی از پوست سالم بدن را که قابل جدا سازی باشد، برداشته و به قسمتی که دچار سوختگی شده است، پیوند می‌زنند.

این عمل بهترین نوع عمل است که علاوه بر جلوگیری از عفونت بدن و بهبود پوست، پیوند انجام شده با موفقيت کامل همراه می‌شود، چرا که در عمل های جراحی پیوند، در صورتی که عضو از شخص دیگری دریافت شده باشد، امکان پس زدن عضو پیوند زده شده، از طرف بدن وجود دارد. جراحی پلاستیک سوختگی مشهد از پیشرفته ترین جراحان پلاستیک پوست و جدید ترین تکنولوژی ها و تجهیزات بهره می برد.

جراحی پلاستیک سوختگی دست

در روش دوم، به علت کم بودن پوست مورد استفاده برای از فرد برای انجام پیوند پوست، از پوست فرد دیگری که شباهت هایی با بیمار دارد استفاده میشود. یکی از این شباهت ها، گروه خونی فرد اهدا کننده پوست می باشد که نباید با گروه خونی فرد مغایرت داشته باشد، تا فرد بتواند از پوست شخص اهدا کننده استفاده کند.

یک سری شباهت های ژنی نیز برای انجام جراحی پیوند پوست نیاز است. همچنین باید در نظر داشت که فرد اهدا کننده دچار بیماری های واگیر از طریق تماس خونی، نباشد. این بیماری ها شامل اچ آی وی و همین طور بیماری های هپاتیت در انواع مختلف ای ، بی و سی هستند. به این روش جراحی پیوند که پوست از شخص دیگری دریافت میشود، آلوگرافت می گویند.

نوع دیگری از جراحی پلاستیک پیوند پوست، زئوگرافت است که در این نوع عمل از پوست یک حیوان برای پیوند موقت به عنوان محافظی برای جلو گیری از ایجاد و پیش روی عفونت ها می باشد تا فرد دیگری برای اهدای پوست پیدا شود.

اما اگر در اثر سوختگی فرد، پوست سر او نیز سوخته باشد، نیاز به جراحی پلاستیک سوختگی سر به وجود می آید. جراحی پلاستیک سوختگی سر، تفاوت هایی با دیگر جراحی های پلاستیک مربوط به سوختگی دارد، و آن این است که اگر درصد سوختگی و صدمات وارده به پوست سر زیاد باشد، احتمالا سلول های موجود در پوست که به پیاز مو معروف هستند نیز از بین رفته اند. در این صورت نیاز است تا جراحی پلاستیک چند مرحله ای شده و جراحی کاشت موی سر نیز همراه با این عمل انجام شود.

هزینه جراحی پلاستیک سوختگی دست

سوختگی های پوست و دیگر بافت های بدن میتوانند در اثر عوامل محتلفی رخ دهند. مثلا سوختگی با مایعات جوش که برای کسانی که در آشپز خانه کار می کنند به شدت رایج است یکی از انواع سوختگی می باشد. هنگامی که دست با مایعی داغ می سوزد باید محل سوختگی به سرعت با آب سرد شسته شود تا از شدت آسیب کم شده و درد و سوزش فرد کاهش پیدا کند.

این اتفاق برای سوختگی با اسید نیز صادق است. اگر فردی در هنگام کار با اسید دچار سوختگی شود، ابتدایی ترین کار که باید انجام دهیم این است که محل سوختگی را سریعا مورد شست و شو قرار دهیم، تا اسید در بافت نماند و از تخریب بیشتر بافت جلو گیری شود. ویکی پدیا سوختگی را دنبال کنید.

هزینه و قیمت جراحی سوختگی پوست

هزینه جراحی پلاستیک سوختگی دست و صورت وابسته به شدت سوختگی ها و جراحات و همچنین تعداد عمل های جراحی پیوسته، می باشد.بهترین دکتر جراحی پلاستیک سوختگی در بیمارستان مشغول به کار بوده و دانشجویان جراحی های پلاستیک زیر نظر او آموزش می بینند.

جراحی پلاستیک سوختگی قدیمی

جراحی پلاستیک سوختگی قدیمی

برخی از افراد سوختگی های قدیمی در بدن خود دارند که همیشه مورد رنجس و اضطراب آن ها می شود. این سوختگی ها که به دلایل مختلفی بوجود آمده اند، امروزه با روش بسیار آسانی می توانند رفع گردند. باید به یاد داشته باشید که پس از خوب شدن زخم های آن می بایست جراحی پلاستیک صورت گیرد. انجام آن موجب می شود که آن عضو از بدن عملکرد بهتر و در بعضی از مواقع سبب زیباتر ظاهری می گردد. در این جراحی بافت محل سوختگی اصلاح و تغییر می یابد تا پوست آن دوباره زنده شده و عمل ترمیم را انجام دهد. برخی از پزشکان بر این باورند که اثر بخشی قسمتی که بافت های سوخته قدیمی مورد جراحی قرار گرفته اند، معمولا چند ماه زمان لازم دارد. همچنین ممکن است که بیمارانی که سن آنها جوانتر می باشند، ممکن است زخم های آن دوباره تازه شود.

جراحی پلاستیک سوختگی صورت

جراحی پلاستیک سوختگی صورت

صورت یکی از اجزای بدن می باشد که نمای کلی از زیبایی یک فرد را به نمایش می گذارد. آن دسته از افرادی که تصمیم دارند تا از زیر تیغ جراحان پلاستیک بروند تا از عوارض ناشی از سوختگی خود بکاهند، باید بدانند که عمل جراحی نمی تواند در موارد شدید جای سوختگی روی پوست را کاملا رفع نماید. پزشکان معتقدند که این کار تنها می توان به بهبود عملکرد عضو آسیب دیده کمک کند و از آثار ناشی از سوختگی بکاهد. همچنین با استفاده از این جراحی می توان اختلالاتی را که در قسمت های نرم صورت به وجود آمده است را تا حدودی درمان کرد. در برخی از موارد سوختگی موجب می شود که قسمتی از پوست صورت شکل غیر طبیعی به خود بگیرد. مانند زمانی که پوست آن ضخیم شود یا اینکه افتادگی در آن به وجود آمده باشد. در این طور مواقع می توان تا حد زیادی با استفاده از این روش محل مورد نظر را درمان کرد.

جراحی پلاستیک سوختگی پا

جراحی پلاستیک سوختگی پا

هر روزه افراد زیادی به بیمارستان ها به خاطر سوختگی مراجعه می کنند. بخاری های غیر استاندارد در مدارس و نیز خانه ها، نبود سیستم هشدار دود در ساختمان ها، نشت گاز، غیر استاندارد بودن دستگاه ها و غیره و غیره موجب بروز حوادثی ناگوار از جمله سوختگی می شود. هر چند که امروزه روشی به نام جراحی پلاستیک وجود دارد تا از اثر و شدت این گونه حوادث بکاهد اما در برخی از موارد حاد نمی توان روی آن حساب کرد. در بین اعضای بدن دست و پا و صورت قسمت هایی هستند که بیشتر در معرض این خطر قرار دارند. البته دست و پا به دلیل در معرض دید بودن بسیار اهمیت دارند اما پا تا حدودی غیر آشکار می باشد. کلا سوختگی ها را می توان به چند دسته تقسیم کرد که در بیشتر مواردی که غیر حاد می باشد می توان امیدی به ترمیم پوست محل سوختگی داشت.

جراحی پلاستیک سوختگی دست

جراحی پلاستیک سوختگی دست

دست ها به دلیل استفاده مکرر از آنها بیشتر در معرض خطر سوختگی قرار دارد. هر چند که با پیشرفت امروز در حوزه تکنولوژی و کاربرد و ورود فراوان آن به عرصه پزشکی امروزه قادر هستیم تا بیشتر سوختگی های پیش پا افتاده را درمان کنیم اما بیشتر پزشکان معتقدند که در صورت بروز سوختگی شدید نمی توان بر اثر بخش بودن آن تاکید کرد. در این روش جراحان تغییراتی را در بافت های محل سوختگی ایجاد می کنند تا بتواند هر چه زودتر ترمیم آن را آغاز و به پایان بگذراند. در این روش گذشت زمان نیز یکی از مولفه های موفقیت محسوب می شود. همچنین یکی از رایج ترین روشها برای درمان سوختگی این است که بخشی از قسمت پوست سالم بدن بیمار را جدا می کنند و در قسمتی که سوختگی اتفاق افتاده است، پیوند می زنند. البته این روش پیچیدگی خاص خود را دارد و پزشک از ابزار مخصوصی به نام درماتون استفاده می کند تا گرافت های پیوندی را آماده سازی کند.

متخصص جراحی پلاستیک سوختگی

متخصص جراحی پلاستیک سوختگی

پزشکان متخصص زیادی در سطح کشور وجود دارد که می توان به آنها مراجعه کرد و از آنها در مورد شدت و نحوه درمان سوختگی خود مشورت گرفت. آنها به شما کمک می کنند تا با تکیه بر تجربیات و داشته های چندین ساله خود بهترین روش درمانی را برای شما انتخاب و بر اساس تکنولوژی های برتر کار خود را آغاز نماید. امروزه در این زمینه پیشرفت های بی نظیری داشته ایم که در برخی از موارد نتایج آن چشم گیر بوده است. باید به یاد داشته باشید که تحقیق و پژوهش در مورد انتخاب متخصص را فراموش نکنید تا بتوانید فرد مورد نظر خود را در این زمینه بیابید.

فیلم عمل پلاستیک سوختگی صورت

فیلم عمل پلاستیک سوختگی صورت

با توجه به اینکه صورت یکی از اجزای مهم زیبایی هر انسانی به شمار می رود، بیشتر افرادی که دچار سوختگی در این قسمت می شوند معمولا دارای روحیه و اعتماد به نفسی پایین می باشند. این افراد معمولا منزوی بوده و از حضور در جامعه خودداری می کنند. باید این نکته را توجه داشته باشید که امروزه پیشرفت های بسیاری در تمام حوزه های پزشکی به خصوص جراحی زیبایی صورت گرفته است که می توان به راحتی و با تکیه بر دانش وضعیت موجود را تغییر داد. در صورتی که شما نیز یکی از قربانیان سوختگی در هر قسمتی از بدن خود مخصوصا صورت هستید، همین الان در اینترنت جستجو کنید تا ویدئوهای مربوط به این روش درمانی را مشاهده کنید. در انتها باید خدمت شما عزیزان عرض کنیم که همیشه پزشکان پرتلاش کشورمان در هر زمینه ای آماده خدمت رسانی به شما می باشند تا بتوانیم در کنار هم زندگی بهتر و آسان تری را داشته باشید.

سوالات متداول در مورد عمل پلاستیک سوختگی

آیا جراحی پلاستیک سوختگی صورت اثر بخش می باشد؟

این بستگی به نوع سوختگی دارد که در صورت اینکه غیر حاد باشد می تواند به طور کامل رفع شود اما در ابتدا باید با پزشک مشورت کنید.

هزینه جراحی پلاستیک سوختگی چقدر می باشد؟

بسته به نوع آن متفاوت است که در مورد این موضوع نیز باید با متخصص گفت و گو کنید.

جراحی پلاستیک سوختگی عوارض دارد؟

این جراحی خود برای ترمیم بافت ان محل صورت می پذیرد.

بیشتر بخوانید
لیزیک چشم چیست؟ + تخفیف هزینه لیزیک چشم در مشهد و بهترین مراکز کشور
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.