روانپزشک

روانپزشک به چه کسی می گویند؟ معرفی وظایف روانپزشک

در این قسمت از مقاله می خواهیم درباره ی روانپزشک و این که چه کاری انجام می دهد، صحبت کنیم برای کسب اطالاعات بیشتر تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

روانپزشک به چه کسی گفته می شود؟

روانپزشک به چه کسی گفته می شود؟

از گذشته تا کنون، افرادی بوده اند که نیاز داشتند با یک نفر صحبت کنند و مشکلات خود را با آن ها در میان بگذارند و از آن ها راه حل های مناسب برای مقابله با آن مشکلاتشان بخواهند، امروزه این کار را روانپزشک ها برای افراد انجام می دهند و گاهی اوقات برای آن ها دارو نیز تجویز می کنند. شاید خیلی از افراد ندانند که روانپزشک کیست و چه کار هایی می توانند انجام دهد، در این باره باید بگوییم، متخصصی است که در زمینه ی درمان افرادی که دارای بیماری های روحی روانی هستند، تخصص دارد.

آموزش در حیطه ی روان پزشکی

آموزش در حیطه ی روان پزشکی

هم چنین این متخصص در حیطه ی روان پزشکی آموزش دیده است و مدرک پزشکی آن را دارد، بهتر است که بدانید از محدود متخصصان حوزه ی روان پزشکی است که می تواند برای درمان بیماری های روحی روانی برای مراجعه کنندگان خود دارو تجویز کند. هم چنین روان پزشک در کنار روان درمانی، مثل پزشک عمومی، معاینه ی فیزیکی و آزمایش انجام می دهد. حال اگر افراد می خواهند اطلاعات بیشتری درباره ی این شاخه ی علمی بدست آورند بهتر است که در اینترنت روانپزشک به انگلیسی جستجو کنند تا اطلاعات بیشتر و هم چنین دقیق تری را بتوانند بدست آورند.

یکی از نکاتی که باید بدانید این است که روان پزشک با روانشناس نیز همکاری می کند اما افراد نباید این دو را با هم اشتباه بگیرند. روانشناس مدرک پزشکی ندارد و هم چنین به غیر از لوئیزیانا و نیومکزیک نمی تواند دارو برای بیمار تجویز کند.

دوره پزشکی

بهتر است کمی درباره ی تحصیلات این متخصصان صحبت کنیم، این پزشکان دانش آموختگان رشته پزشکی هستند که حداقل باید 11 سال و حتی بیشتر آموزش دیده باشند. در ابتدا باید یک دوره پزشکی را در دانشگاه بگذرانند و بعد از آن حداقل 1 یا 2 سال را به عنوان پزشک عمومی در طرح های آموزشی بگذرانند و در نهایت حداقل 5 سال آموزش را در زمینه تشخیص و معالجه بیماری روانی به پایان برسانند. هم چنین تجربه این پزشکان به طور معمول شامل کار در بخش روانپزشکی بیمارستان با انواع متفاوت بیماران از کودکان و نوجوانان دارای اختلال رفتاری تا بزرگسالان با موارد شدید بیماری روانی است.

روانپزشک آنلاین

روانپزشک آنلاین

در قرن 21 به دلیل پیشرفت تکنولوژی و البته کمبود وقت برای خیلی از مراجعه کنندگان، روانپزشکان به صورت آنلاین نیز به مراجعه کنندگان خود مشاوره می دهند و حتی خیلی از این متخصصان سایت هایی دارند که به افراد مشاوره کاملا رایگان و بدون پرداخت هیچ هزینه می دهند. مشاوره ی آنلاین باعث شده است که در سرتاسر دنیا و هم چنین ایران، مردم بسیار از این موضوع استقبال کنند و هم چنین از آن استفاده کنند. افراد برای این که به این صورت و هم چنین توسط بهترین روانپزشکان درمان شوند و یا به حل مشکلات آن ها کمک کنند. بهتر است که در اینترنت به جستجوی بهترین و با مهارت ترین آن ها بپردازند.

سایت دکتر

برخی از سایت ها در اینترنت وجود دارند که لیستی از بهترین متخصصان در این زمینه را همراه با توضیحاتی که این پزشک چه کار هایی انجام می دهد و دارای چه مدرکی است در صفحه ی خود برای کاربران قرار می دهند تا آن ها به راحتی از این اطلاعات استفاده کنند. هم چنین یکی از مزیت هایی که آنلاین بودن دارد این است که شما می توانید با بهترین دکتر که مد نظرتان است ولی در یک شهر دیگر است، مشاوره داشته باشید و مشکل فاصله را از بین ببرید و هم چنین می توانید در سایت دکتر نظرات مراجعه کنندگان دیگر که با این پزشک مشاوره داشته اند را بخوانید و از خوب بودن آن پزشک مطمئن شوید.

مشغله ی فکری

مشغله ی فکری

طبق تحقیقاتی که محققان در این زمینه کرده اند، متوجه شدند که روانپزشک در لس آنجلس روزانه مراجعه کنندگان زیادی را ویزیت می کند و علت آن این است که در این شهر مردم مشغله های کاری و هم چنین فکری زیادی دارند و به نوعی افسرده هستند. درباره ی این بیماری باید گفت که افسردگی یکی از شایع‌ ترین اختلالات روانی است که به احساس غم و اندوه یا تجربه ‌ی بحران ‌های زندگی محدود نمی ‌شود و به تشخیص زود هنگام و اقدامات درمانی مناسب نیاز دارد.

شرکت در جلسات مشاوره

شرکت در جلسات مشاوره

چنانچه این بیماری در مراحل اولیه تشخیص داده شود، فرد بسته به تجویز روانپزشک از طریق دریافت دارو و هم چنین شرکت در جلسات مشاوره می تواند به میزان قابل‌ توجهی بهبود پیدا کند. البته ناگفته نماند که در تهران نیز این آمار این بیماری زیاد است و این متخصصین مراجعه کنندگان زیادی در این زمینه دارند، البته روانپزشک تهران یکی از بهترین متخصصان در کل کشور برای درمان این بیماری و موارد دیگر است.

روانپزشک خوب در مشهد

روانپزشک خوب در مشهد

امروزه در مشهد و هم چنین سایر شهر های دیگر روانپزشکان بسیار زیاد شده اند ولی افراد باید این را در نظر بگیرند که یک روانپزشک خوب خصوصیت هایی دارد که او را در برابر سایر روان شناسان برجسته مي کند. هم چنین این متخصص باید بتواند رفتاری حرفه ای و درست با بیمار خود داشته باشد، تا بتواند به بهبود مراجعین خود کمک شایانی کند. افراد برای این که شماره روانپزشک مشهد را پیدا کنند، می توانند با مشاوران ما تماس بگیرند، آن ها اطلاعات لازم را در اختیار شما می گذارند. در این قسمت به چند ویژگی یک روانشناس خوب که باید داشته باشد، می پردازیم:

برخورداری از ثبات روحي و عاطفي

برخورداری از ثبات روحي و عاطفي

نشان دادن دلسوزی و هم دردی با مراجعه کننده ی خود، باید شنونده ی خوبی باشد، داشتن مهارت های ارتباطی قدرتمند، برخورداری از سلامت روان و هم چنین اهمیت دادن به سلامتی خود، داشتن رفتار و هم چنین گفتار سنجیده با مراجعه کننده، توانایی نگه داشتن راز مراجعه کننده، هم چنین یک روانپزشک خوب مهارت های بین فردی خوبی نیز دارد، روانپزشک خوب باید مدام به دنبال افزایش دانش و هم چنین توانایی خود باشد، از آن جا كه تمامي مراجعان روانپزشكان دچار بيماري روحي ورواني هستند و از آن رنج مي برند لذا خود متخصص بايد از ثبات روحي و عاطفي بالايي برخوردار باشد، مهارت و توانايي او براي پاسخ به نياز ها و برطرف كردن مشكلات بيماران، این متخصص نباید به مراجعه کننده ی خود توصیه مستقیم کند و درنهایت یک روانپزشک خوب به دنبال درمان بیمار است و نه درآمد زدایی.

بیشتر بخوانید
قیمت تزریق چربی به پیشانی و شقیقه چقدر است؟ برسی عوارض و مراقبت ها

دکتر مجد روانپزشک

دکتر مجد روانپزشک بسیار با تجربه و با مهارتی است که بسیار مورد تعریف و تمجید مراجعه کنندگان قرار گرفته است، هم چنین دکتر مجد مدرک تحصیلی خود را از بهترین دانشگاه گرفته است. مراجعه کنندگان ایشان در نظرات خود بیان کردند که دکتر مجد در هنگام ویزیت و مشاوره بسیار دلسوز هستند و خیلی راحت می تواند با بیمار خود ارتباط برقرار کند و هم چنین بهترین راه حل را برای رفع مشکلات ارائه می دهند و توصیه می کنند که افراد در برابر مشکلاتی که دارند چه کار هایی انجام دهند. علاوه بر آن گفته شده است که دکتر مجد در تجویز دارو بسیار محتاط هستند و تا حد امکان برای بیمار خود دارو تجویز نمی کنند که این یک مزیت بسیار خوب برای بیماران است. برای گرفتن نوبت و هم چنین اطلاعات بیشتر درباره ی دکتر مجد با مشاوران ما تماس بگیرید.

دکتر علی کربلایی

دکتر علی کربلایی

دکتر علی کربلایی روانپزشک بسیار با مهارتی هستند، هم چنین ایشان مدرک تحصیلی خود را از بهترین دانشگاه گرفته اند، مراجعه کنندگان ایشان در نظرات خود بیان کردند که علی کربلایی در هنگام ویزیت و مشاوره بسیار دلسوز هستند و خیلی راحت می تواند با بیمار خود ارتباط برقرار کند به این منظور که دکتر دارای مهارت های ارتباطی بسیار بالایی است. هم چنین گفته شده است که دکتر علی کربلایی دنبال درمان بیمار است و نه درآمد زدایی برای خود، برای گرفتن نوبت و هم چنین اطلاعات بیشتر درباره ی علی کربلایی با مشاوران ما تماس بگیرید.

سایت مرجع

ناگفته نماند که پروفسور روانپزشک در تهران زبان زد همه ی شهر ها از نظر تجربه و مهارت هستند، البته در همه ی شهر های ایران مانند رشت، کرمانشاه، اصفهان، شیراز و خیلی از شهر های دیگر متخصصان خوب و با مهارتی در این زمینه وجود دارند و جالب است که بدانید روانپزشک کرمانشاه نیز یکی از بهترین پزشکان در این شهر می باشد. برخی از سایت ها در اینترنت وجود دارند که لیستی از بهترین متخصصان در این زمینه را همراه با توضیحاتی که این پزشک چه کار هایی انجام می دهد و دارای چه مدرکی است و هم چنین مطابق با شهر مورد نظر در صفحه ی خود برای کاربران قرار می دهند تا آن ها به راحتی از این اطلاعات استفاده کنند.

فرق روانشناس و روانپزشک

فرق روانشناس و روانپزشک

خیلی از افراد هستند که شاید فرق روانپزشک و روانشناس را ندانند، در این باره ابتدا باید بگوییم که روانپزشک و روانشناس، در یک راستا هستند ولی تفاوت های بزرگی با یکدیگر نیز دارند. از تفاوت های آن می توانیم به موارد اشاره کنیم:

بیشتر بخوانید
هیسترکتومی چیست؟ پاسخ به مهم ترین سوالات متداول در این مورد


روانپزشکی از گرایش های رشته پزشکی است اما درباره ی روانشناسی این مورد صدق نمی کند، روانپزشک صلاحیت این را دارد که برای بیمار خود دارو تجویز کند اما روانشناس نمی تواند دارو برای بیمار تجویز کند، روانپزشک در اکثر مواقع با درمان دارویی سروکار دارد اما روانشناس از روش های روان درمانی و رفتار درمانی برای بیماران خود استفاده می کنند.

روانشناسی دارای 30 زیرشاخه

روانپزشکی تنها یک شاخه است اما روانشناسی دارای 30 زیرشاخه تخصصی می باشد، برخی اختلالات شدید مثل اختلال شخصیت مرزی و افسردگی حاد نیاز به مراجعه همزمان به روانشناس و روانپزشک دارد، روان پزشک برای درمان بیمار از دارو های اعصاب و روان استفاده می کند اما روانشناس با روش های مختلف درمان غیر دارویی، به درمان مشکلات روحی و روانی مراجعین می پردازد، روانپزشک صلاحیت این را دارد که برای بیمار بستری در بیمارستان را تجویز کند و حتی از روش های درمانی خاصی مانند الکتروشوک استفاده کند اما روانشناس چنین صلاحیت و هم چنین اجازه ای را ندارد. هم چنین افراد می توانند برای اطلاعات بیشتر درباره ی فرق این دو تخصص، روانشناس و روانپزشک به انگلیسی در اینترنت جستجو کنند و اطلاعات بیشتری درباره ی فرق آن ها بدست آورند.

سوالات متداول درباره ی روانپزشک
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *