جراحی بینی بدون گچ گرفتن چگونه است؟

جراحی بینی بدون گچ گرفتن چگونه است؟ اطلاعات و هزینه های این عمل

جراحی بینی بدون گچ گرفتن یکی از روش های موجود در علم پزشکی در رابطه با انجام عمل های زیبایی می باشد. برای انجام عمل های زیبایی بر اساس نوع عمل و شرایط مربوطه، شیوه های مختلفی وجود دارد و این شیوه ها با استفاده از علم تخصصی زیبایی و پزشکی و با کمک ابزار و تجهیزات مربوطه انجام می گردد.

جراحی بینی بدون گچ گرفتن چگونه است؟

جراحی بینی بدون گچ گرفتن چگونه است؟

در این بخش درباره ی جراحی بینی بدون گچ گرفتن صحبت خواهیم کرد و عمل بینی، یکی از روش های موجود در میان جراحی های زیبایی می باشد. در این روش به منظور رفع مشکلات ظاهری در بینی، شیوه های به خصوصی وجود دارد. این شیوه ها از ابتدای آغاز این روند و ابتدای به راه افتادن و انجام عمل های زیبایی بینی، در حال تغییر و پیشرفت است. از ابتدای آغاز این عمل ها و رواج آن در میان مردم، مدام شیوه ها و روش هایی که طبق آن عمل های جراحی زیبایی انجام می شود، در حال تغییر است. حتی کاربرد وسایل و تجهیزات روز به روز در حال تغییر است و پزشکان متوجه استفاده های مفید تر از آن ها هستند.

یک نمونه از این تغییر ها، مسئله ی گچ گرفتن بینی پس از اتمام انجام عمل های جراحی زیبایی یعنی همان عمل جراحی زیبایی بینی می باشد. می دانید که گچ گرفتن در انواع مسائل پزشکی به چه معنا است؟ هنگامی که یک شکاف یا شکستگی در قسمتی از اندام ها و مفاصل یا استخوان های بدن رخ می دهد، پس از تصحیح حالت استخوان، آن را در وضعیت ترمیم قرار می دهند. در وضعیت ترمیم، بایستی عضو یا همان استخوان به حالت و شکل صحیح و درستی که پیش از وقوع شکستگی بوده، تنظیم شود و مدت ها به همان حالت باشد تا سلول های ترمیم بتوانند بافت های از هم جدا شده را به هم دیگر جوش بزنند و آن ها را دوباره ترمیم کرده و به یک دیگر متصل کنند تا بدن حالت عادی و طبیعی گذشته را به دست آورد. یکی از مراحل موجود در عمل های جراحی زیبایی بینی، گچ گرفتن آن پس از عمل است. البته این روش به تازگی در مراحل عمل های جراحی زیبایی بینی قرار گرفته است.

قبل از این فرآیند، پزشکان جراح زیبایی در انجام عمل های زیبایی بینی، به جای گچ گرفتن بینی پس از اتمام عمل، به دلیل ثابت ماندن حالت بینی در اثر عمل جراحی از تامپون ها استفاده می شد. تامپون ها در گذشته برای ثابت ماندن حالت ایجاد شده  و جدیدی که در اثر عمل جراحی زیبایی به وجود آمده است، گذاشته می شد. تامپون ها، اشیاء استوانه ای شکل و درازی هستند که مناسب با اندازه و سایز سوراخ بینی تنظیم می شود و داخل بینی قرار می گیرد. این تامپون ها معمولا از جنس باند های ظریف و مخصوص و یا از جنس گاز های مخصوص و بی ضرر برای دستگاه تنفس از طریق بینی هستند. این تامپون ها هم وظیفه ی گرفتن و جذب خون ها ی خشک شده و ضایعات پوستی و سلول های مرده را دارند و هم وظیفه ی نگه داشتن و ثابت ماندن حالت بینی پس از اجرای عمل جراحی زیبایی را دارند. اما به تازگی این فرآیند از روند مراحل انجام عمل زیبایی بینی حذف شده است و به جای آن از گچ گرفتن بینی استفاده می شود. این فرآیند با مخالفت های بسیاری از طرف اکثر متقاضیان روبه رو شد و خیلی از افرادی که می خواستند عمل جراحی بینی را انجام دهند به دلیل مضرات و ویژگی های بد این روند از انجام عمل زیبایی بینی خود داری و صرف نظر می کردند. گذاشتن و استفاده از تامپون ها، روشی بود که برای فرد دچار مشکلاتی می شد.

مشکلات تامپون بینی

مشکلات تامپون بینی

این مشکلات شامل این می شود که گاهی در برخی افراد، این تامپون ها به دیواره ی بینی چسبیده و باعث باز شدم بخیه ها و پاره شدن درز ها می شد. در برخی افراد دیگر، این تامپون ها باعث می شد فرد نتواند تنفس کند و دچار تنگی نفس و اختلال در قفسه ی سینه شود. در برخی افراد دیگر، ذره ها و تکه های کوچکی از گاز ها و باند ها ممکن است از سوراخ بینی به داخل حلق نفوذ کند و گیر کند و دچار مشکل شود. اما مهم ترین ایراد و ضرر این تامپون ها در رابطه با استفاده ی آن در مبحث عمل جراحی و زیبایی بینی، این بود که برداشتن تامپون ها به داخل بینی و گذاشتن تامپون ها از داخل بینی  برای افراد بسیار دردناک بود.

بیشتر بخوانید
بهترین دکتر جراح پلاستیک مشهد با بالاترین کیفیت و مناسب ترین هزینه

هم چنین برای برداشت و گذاشت و تعویض آن حتما باید پی در پی به مراکز پانسمان های زیبایی مراجعه می کردند‌ و جالب این است که تعویض تامپون در تمام درمانگاه ها و مراکز تعویض پانسمان انجام نمی شود و حتما باید به مراکز پانسمان های جراحی های زیبایی مراجعه شود و این موضوع برای افراد بسیار سخت و آزار دهنده بود. از این رو تامپون ها، ممنوع شده و به جای آن پس از انجام عمل جراحی زیبایی بینی، روی بینی را گچ گرفته و حالت آن را با گچ تنظیم کرده و گچ باعث می شود که حالت آن ثابت بماند و در طی مدتی که بینی پانسمان دارد و دوران نقاحت آن است، تکان نخورد و درست به آن صورتی که می خواهیم جوش بخورد. نکته این است که گچ گرفتن بینی در واقع هیچ دردی برای فرد نخواهد داشت و برای تمیز کردن داخل بینی و گرفتن خون های خشک شده و سلول های پوسیده و از بین رفته ی داخل بینی، توصیه می شود از گوش پاک کن استفاده شود.

انواع جراحی بینی بدون گچ گرفتن

انواع جراحی بینی بدون گچ گرفتن

جراحی های بدون گچ گرفتن اکثرا بسیار محدود هستند و تعداد آن ها بسیار کم است. در این شرایط بایستی خود فرد متقاضی، داوطلب شود که به جای گچ گرفتن، از راه ها و شیوه های دیگری در انجام کار کمک گرفته شود. این شیوه ها می تواند تامپون ها و یا پانسمان های قوی تر از باند و گاز استریل باشد و یا در برخی موارد، نیازی با پانسمان های خیلی قوی نیست و کار با همان چسب ها و باند های ضعیف هم راه می افتد. در برخی موارد نیز به خصوص در بینی های استخوانی، پانسمان هایی مانند گچ گرفتن، نیازی نیست و با همان پانسمان های ساده هم استخوان ها به راحتی جوش می خورد و البته در بینی های استخوانی، حالت دادن به بینی ضرورت زیادی ندارد و ثابت نگه داشتن آن خیلی مهم نیست زیرا مانند بینی های گوشتی لازم نیست که به بینی فرم داده و فرم را ثابت نگه داریم.

  • همچنین مقاله لیفت بینی نیز می توانید برای شما مفید باشد.
عوارض جراحی بینی بدون گچ گرفتن

عوارض جراحی بینی بدون گچ گرفتن

در رابطه با عمل های بینی که در گذشته انجام می شد و از گچ استفاده نمی شده و به جای آن، از تامپون ها در داخل بینی استفاده می شد، توضیح دادیم که مضرات و ویژگی های سوء بسیاری دارد. مهم ترین ان نیز این است که در هنگام برداشتن و گذاشتن، تامپون ها به داخل بینی، فرد درد بسیاری را بایستی تحمل کرده و هم چنین برای انجام تعویض پانسمان ها و برداشتن و گذاشتن آن از داخل بینی، باید به مراکز مخصوصی مراجعه شود و ممکن است افراد برای رفت و آمد به این مراکز دچار مشکل شوند و این موضوع برای آن ها آزار دهنده باشد.

اما اگر از تامپون ها استفاده نشود در صورتی که عمل جراحی زیبایی بینی بدون گچ گرفتن باشد، و هم چنین از تامپون ها هم استفاده نشود، کار مقداری سخت خواهد شد زیرا از هیچ عاملی برای ثابت نگه داشتن فرم جدید بینی استفاده نخواهد شد و ممکن است فرم بینی تغییر کند. البته این مشکل بیشتر در بینی های گوشتی اتفاق می افتد زیرا در بینی های گوشتی لازم است که پزشک خودش به بینی فرم دهد و به آن شکل دهد و در صورتی که حالت آن ثابت نماند، بینی می تواند مانند یک خمیر پس از عمل دوباره تغییر شکل دهد و فرم زشتی به خود بگیرد.

جراحی بینی بدون گچ گرفتن خطرناک است؟

جراحی بینی بدون گچ گرفتن خطرناک است؟

جراحی بینی بدون گچ گرفتن هیچ گونه خطری ندارد. در واقع در گذشته به جای گچ گرفتن از راه های دیگری در انجام عمل های جراحی زیبایی بینی استفاده می شد و هیچ گاه برای هیچ کس خطری نداشته و تنها ایراد آن مشکلات جزئی مانند درد در هنگام برداشتن و گذاشتن تامپون ها بوده است.

 جراحی بینی بدون گچ‌ گرفتن چگونه است؟

 جراحی بینی بدون گچ‌ گرفتن چگونه است؟

علت جراحی بینی بدون گچ گرفتن در شرایط مختلف، متفاوت است. این شرایط می تواند خواست و داوطلب شدن خود متقاضی باشد  و یا این که پزشک مربوطه از همان گذشته هنوز روش خود را تغییر نداده باشد و برای این انتخاب خود دلیل داشته باشد و از گچ استفاده نکند.

قیمت جراحی بینی بدون گچ‌گرفتن

قیمت جراحی بینی بدون گچ‌گرفتن

هزینه  جراحی بینی بدون گچ گرفتن هیچ تغییری با عمل های جراحی بینی که با گچ انجام می شود، ندارد. در این روش فقط نوع پانسمان ها تغییر خواهد کرد و تغییر قیمت بسیار جزئی صورت گرفته و تفاوت آن ها در تعداد و نوع پانسمان ها در رابطه با هزینه ها می باشد.

عکس های جراحی بینی بدون گچ گرفتن

عکس های جراحی بینی بدون گچ گرفتن

برای اطلاع دقیق از انواع عمل ها بدون گچ گرفتن و دیدن نتایج این عمل ها می توانید در سایت های معتبر پزشکی و زیبایی، عنوان فیلم جراحی بینی بدون گچ گرفتن را جستجو کنید و آن ها را مشاهده نمایید.

دکتر جراحی بینی بدون گچ گرفتن

دکتر جراحی بینی بدون گچ گرفتن

 بررسی کیفیت کار پزشکان در شهر های مختلف، می توانید فیلم های جراحی بینی بدون گچ گرفتن در مشهد، جراحی بینی بدون گچ گرفتن در تهران، جراحی بینی بدون گچ گرفتن در شیراز و جراحی بینی بدون گچ گرفتن در اصفهان را تماشا کنید. سعی کنید برای انجام این عمل از بهترین پزشکان کمک بگیرید.

سوالات متداول

سوالات متداول

آیا هزینه ی عمل بینی بدون گچ گرفتن بیشتر است؟
بیشتر بخوانید
پاکسازی پوست در مشهد با 90 درصد تخفیف + آموزش پاکسازی در خانه

هزینه  جراحی بینی بدون گچ گرفتن هیچ تغییری با عمل های جراحی بینی که با گچ انجام می شود، ندارد. در این روش فقط نوع پانسمان ها تغییر خواهد کرد و تغییر قیمت بسیار جزئی صورت گرفته و تفاوت آن ها در تعداد و نوع پانسمان ها در رابطه با هزینه ها می باشد.

چرا به جای تامپون ها از گچ استفاده می شود؟

مهم ترین ان نیز این است که در هنگام برداشتن و گذاشتن، تامپون ها به داخل بینی، فرد درد بسیاری را بایستی تحمل کرده و هم چنین برای انجام تعویض پانسمان ها و برداشتن و گذاشتن آن از داخل بینی، باید به مراکز مخصوصی مراجعه شود و ممکن است افراد برای رفت و آمد به این مراکز دچار مشکل شوند و این موضوع برای آن ها آزار دهنده باشد.

آیا جراحی بینی بدون گچ گرفتن دچار عوارض می شود؟

در بینی های استخوانی خیر. اما در بینی های گوشتی باید با رعایت و حساسیت های دقیق انجام گردد تا دچار عوارض نشود.

اگر از تامپون استفاده نشود ممکن است چه مشکلاتی بوجود بیاید؟

البته این مشکل بیشتر در بینی های گوشتی اتفاق می افتد زیرا در بینی های گوشتی لازم است که پزشک خودش به بینی فرم دهد و به آن شکل دهد و در صورتی که حالت آن ثابت نماند، بینی می تواند مانند یک خمیر پس از عمل دوباره تغییر شکل دهد و فرم زشتی به خود بگیرد.

ماهیت تامپون چیست؟

تامپون ها، اشیاء استوانه ای شکل و درازی هستند که مناسب با اندازه و سایز سوراخ بینی تنظیم می شود و داخل بینی قرار می گیرد. این تامپون ها معمولا از جنس باند های ظریف و مخصوص و یا از جنس گاز های مخصوص و بی ضرر برای دستگاه تنفس از طریق بینی هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *