سپتوپلاستی چیست

سپتوپلاستی چیست و چگونه است؟ تخفیف هزینه جراحی انحراف بینی در مشهد

سپتوپلاستی عملی است که برای برطرف کردن انحراف بینی انجام می شوند و افرادی که دچار این مشکل به صورت خفیف و یا خیلی حاد شده اند و یا از قبل به طور مادرزادی دچار این مشکل بوده اند، می توانند به پزشک متخصص مراجعه کنند و به کمک عمل جراحی آن را بر طرف کنند. در این مقاله شما را با نحوه این عمل و توضیحات تخصصی تر آن آشنا خواهیم کرد.

سپتوپلاستی چیست

سپتوپلاستی چیست؟

هنگامی که غضروف جدا کننده دو سوراخ بینی خارج از محل خود باشد و درست عمل نکند فرد به سپتوم منحرف شده و یا انحراف بینی دچار شده است و این وضعیت مشکلاتی نظیر خون ریزی بینی و مشکل در نفس کشیدن و … را به دنبال دارد و همچنین زیبایی صورت را هم تحت تاثیر قرار می دهد. سپتوپلاستی عملی است که این انحراف یا سپتوم را بر طرف می کند و هدف اصلی آن برگرداندن سپتوم بینی در محل خود و هم تراز کردن آن است تا شخص بتواند به صورت عادی نفس بکشد.

سپتوپلاستی بیمه

شرکت های بیمه امروزه قسمت های زیادی از جراحی ها و درمان بیماری ها را پوشش داده اند و بسیاری از مراکز درمانی حق بیمه را از انواع اقسام شرکت های بیمه دریافت می کنند. مشکل سپتوم منحرف شده یا همان انحراف بینی به دو نوع خفیف و حاد می باشد و در نوع خفیف آن فرد دچار مشکل تنفسی نبوده و جراحی آن شامل جراحی درمانی نمی باشد و بیشتر جنبه زیبایی دارد. در نوع دوم فرد دچار مشکلات تنفسی است و حتما باید تحت عمل جراحی قرار بگیرد که این نوع عمل جنبه درمانی دارد.

پوشش شرکت های بیمه

شرکت های بیمه عمل های جراحی زیبایی را پوشش نمی دهند و هزینه ای بابت آن پرداخت نمی کنند. بنابراین نوع خفیف انحراف بینی شامل بیمه نمی شود اما نوع حاد آن که جنبه درمانی دارد به آن بیمه تعلق می گیرد. سپتوپلاستی تامین اجتماعی نیز به همین روال عمل می کند و تفاوتی بین آن با شرکت های دیگر بیمه وجود ندارد و در این باره انواع و اقسام بیمه از یک قانون پیروی می کنند اما تفاوت آن ها در این است که شرکت بیمه در مراکز درمانی تحت پوشش خود تمامی هزینه ی این عمل را پرداخت می کند ولی شرکت های بیمه دیگر باید فرد بخشی از این هزینه عمل را پرداخت کند.

سپتوپلاستی مثانه

سپتوپلاستی مثانه

سپتوپلاستی مثانه چیست ؟ سوالی است که برای افرادی که قرار است تحت این عمل قرار بگیرند به وجود آمده است. سپتوپلاستی مثانه وقتی انجام می شود که در آزمایش های فرد نشان از مشکلات مثانه و یا داخل مثانه دیده شود و فرد تحت این عمل قرار می گیرد که این عمل هم مخصوص زنان است و هم مردان ممکن است دچار مشکلاتی از این قبیل بشوند. این عمل هم مانند عمل بینی اثرات جانبی نادری دارد و فرد می تواند بدون نگرانی آن را انجام دهد. البته بعد از عمل باید تحت مراقبت قرار بگیرد و کار های سنگین انجام ندهد و در طولانی مدت پیاده روی نکند و همچنین در محل گرمی قرار بگیرد تا بیماری او سریع بهبود یافته و دچار مشکلاتی مانند خون ریزی و عفونت نشود و به سرعت بهبود یابد و همچنین نیاز به عمل مجدد نداشته باشد.

بیشتر بخوانید
بهترین متخصص جراح گوش در مشهد با مشاوره رایگان

سپتوپلاستی بعد عمل بینی

سپتوپلاستی بینی امروزه بسیار پیشرفت کرده است و جزء بیشترین عمل ها در کشور ما می باشد. این عمل با برداشتن غشای مخاطی و برگرداندن سپتوم به محل خود انجام می شود و بعد از عمل فرد دچار عوارض بسیار کم  می شود که بسیار نادر است و در بیشتر مواقع عمل با موفقیت انجام شده و به حالت طبیعی باز می گردد. درصورت این که فرد عمل بینی انجام داده باشد ایجاد مشکل انحراف بینی در او بسیار نادر است و در حین عمل تمامی نکات مربوط به آن رعایت می شود. اما اگر فردی که بینی خود را عمل کرده و تحت عمل زیبایی قرار داده است در صورت بروز مشکل انحراف سپتوم در اوکه ممکن است یکی از عوارض عمل جراحی زیبایی باشد، می تواند به پزشک متخصص مراجعه کند و با نظر پزشک دوباره بینی او جراحی شود و مشکلش بر طرف شود.

سپتوپلاستی با لیزر

امروزه تکنولوژی لیرز بسیار پیشرفت کرده است و بیماری ها و مشکلات جسمی زیادی با لیزر بر طرف می شود. هرچند این علم یک علم جدید است اما خیلی زود جای خود را در انواع جراحی ها ثابت کرده است و پزشکان زیادی از آن استفاده می کنند. جراحی با لیزر بدون ایجاد برش و جراحی انجام می شود و در بیشتر مواقع نیاز به بی هوشی نبوده و شخص تحت بی حسی موضعی قرار می گیرد و یا آرام بخش به آن تزریق می شود. اما با این وجود بسیاری از پزشکان استفاده از لیزر را به دلایل مختلف رد کرده اند و این علم نوپا را باور نداشته و حتی مضر می دانند. اما بسیاری دیگر جراحی های های مختلف از جمله سپتوپلاسمی را با کمک رایانه و لیزر انجام می دهند و نتایج بسیار قابل قبولی در یافت کرده اند. سپتوپلاسمی لیزر و جراحی سپتوپلاستی بینی توسط لیزر بسیار رایج شده و این روش به دلیل این که به قسمت های دیگر آسیبی وارد نمی شود و فرد نیاز به جراحی و بخیه زدن پیدا نمی کند، بسیار طرفدار پیدا کرده است. به هر حال افراد قبل از عمل جراحی در چند جلسه با پزشک مشاوره خواهند داشت و پزشک آن ها را در جریان انواع مختلف جراحی قرار می دهند و از تفاوت های آن ها صحبت به میان خواهد آورد و فرد می تواند با آگاهی یکی از آن ها را انتخاب و تحت عمل قرار بگیرد.

سپتوپلاستی بالونی

سپتوپلاستی بالونی

عمل سپتوپلاستی همان طور که گفتیم در بینی انجام می شود و فردی که دچار انحراف بینی و همچنین عوارض آن مانند تنگی نفس شده است باید آن را انجام بدهد.  جراحی سپتوپلاستی بالونی روشی است که جدیدا ابداع شده است و فواید بسیاری دارد. این نوع عمل عیب ها و مشکلات انواع دیگر عمل ها را بر طرف کرده و با توجه به تکنولوژی های جدید انجام می شود. سپتوپلاسمی بالونی نوعی از جراحی سپتوم است که افراد زیادی در داخل کشور متخصص آن هستند و بدون کوچک ترین عوارض و مشکلی آن را انجام می دهند و فیلم ها و کلیپ های مربوط به آن در سایت های پزشکی در دسترس همگان قرار گرفته است. در کشور ما عمل بینی جزو اولین و بیشترین عمل های انجام شده است و افرادی بسیاری خواستار انجام آن هستند و پیشرفت های زیادی در این باره شده است و حتی بیشتر بیماران دچار مشکلات جدی بینی هستند که عمل های آن ها نیز با موفقیت انجام شده است. عمل سپتوپلاسمی بالونی یکی از جدید ترین روش ها است که بسیاری آن را امتحان کرده اند و از آن راضی هستند.

بیشتر بخوانید
بررسی انواع سونوگرافی و نکات مهم در مورد آن

نحوه جراحی سپتوپلاستی

جراحی سپتوپلاسمی به صورت سرپایی و تحت بی هوشی  عمومی انجام می شود و به منظور بر طرف کردن سپتوم انحرافی انجام می شود. همان طور که گفتیم سپتوم جدا کننده دو سوراخ بینی است و در صورت انحراف داشتن و جلوتر بودن باعث مشکلات تنفسی می شود. بعضی افراد به صورت مادرزادی دارای این مشکل هستند و برخی دیگر بر اثر حوادثی مثل تصادف یا در اثر گذر زمان دچار آن شده اند. با ایجاد سپتوم انحرافی یکی از راه های بینی کوچک تر شده و از این طریق تنفس از آن راه برای فرد مشکل خواهد بود.

برای این که تحت عمل جراحی سپتوپلاسمی قرار بگیرید باید بنا به توصیه ی پزشک و جراح از مصرف برخی دارو ها پرهیز کنید. داروهایی مانند آسپرین، ایبوپروفن و … دارو هایی هستند که خون را رقیق می کنند و ممکن است در طول عمل دچار خون ریزی بیش از حد شوید به همین دلیل در مدت این دو هفته نباید به هر دلیلی مصرف شود.

نحوه انجام عمل

در حین عمل جراحی برشی در نزدیکی سپتوم منحرف شده ایجاد می کند تا بتواند به آن دسترسی داشته باشد و سپس غشای مخاطی که بر روی سپتوم قرار دارد و مانند محافظی برای آن است را کنار می زند و سپتوم را به محل اولیه خود باز می گرداند و دوباره غشای مخاطی را روی سپتوم قرار می دهد که ممکن است این عمل نیاز به بخیه داشته باشد تا سپتوم و غشا به طور مناسب و ثابت در جای خود بمانند. سپس برش ایجاد شده را با بخیه های بسیار ریز می بندد. ممکن است فرد بعد از عمل دچار مشکلاتی از قبیل خونریزی، ماندن جای زخم، سوراخ شدن سپتوم، تغییر شکل بینی، رنگ پریدگی بینی و کاهش حس بویایی شود که این اتفاقات بسیار نادر و غیر ممکن است. بهر حال با بروز این مشکلات فرد به عمل مجدد نیاز دارد.

تخفیف هزینه توسط جراح باما در مشهد

اگر لیست قیمت جراحی بینی در سال 99 را نگاه کرده باشید خواهید فهمید سایت جراح باما تخفیف ویژه ای به همراهان خود در این امر می دهد. برای این منظور کافیست با سایت ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

سوالات متداول

انحراف بینی باعث بروز چه مشکلاتی در فرد می شود؟

انحراف بینی یا سپتوم منحرف شده مشکلاتی از قبیل خون ریزی بی دلیل و درد و ناراحتی در ناحیه بینی و همچنین کوچک شدن یکی از سوراخ های بینی و سخت کردن نفس کشیدن می شود

بیمه چه نوع عمل انحراف بینی یا سپتوپلاستی را تحت پوشش خود قرار می دهد؟

بیمه افرادی که دچار انحراف بیمه حاد هستند را تحت پوشش خود قرار می دهد.

انحراف بینی به چند شکل است؟

انحراف بینی به دو شکل حاد و خفیف می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *