جراحی بینی با قالب کنترلی چیست

مراحل جراحی بینی با قالب کنترلی با 90% تخفیف هزینه در مشهد و تهران

جراحی بینی با قالب کنترلی روشی نوین است که با پیشرفت روز افروزن تکنولوژی برای جراحی بینی استفاده می شود. این روش به منظور تسهیل جراحی و کاهش نا رضایتی متقاضیان از نتیجه بعد از عمل می باشد در این مقاله به توضیح در مورد این نوع جراحی بینی خواهیم پرداخت.

جراحی بینی با قالب کنترلی چیست

جراحی بینی با قالب کنترلی چیست؟

جدیدترین شیوه جراحی زیبایی بینی که با به کارگیری از تکنولوژی اسکن و شبیه سازی سه بعدی انجام می شود، این عمل گامی بزرگ در راستای رضایت مندی بیشتر بیماران از نتیجه پس از جراحی بوده است.

مراحل جراحی بینی با قالب کنترلی

این شیوه از جراحی بینی در6 مرحله انجام می پذیرد.

 • مرحله اول: چهره فرد متقاضی با استفاده از پیشرفته ترین اسکنر های سه بعدی به صورت کاملا دقیق و با بالاترین کیفیت اسکن می شود، البته که اسکنر ها هیچ گونه خطری برای فرد متقاضی به همراه نخواهد داشت.
 • مرحله دوم: در این مرحله جلسه مشاوره ای میان متقاضی و جراح منتخب صورت می گیرد و چهره بعد از عمل با سلیقه خود فرد و نظر تخصصی جراح، طراحی می شود. جراح در این مرحله نسبت های طلایی که به زیبایی بیشتر چهره فرد کمک می کند را نیز در نظر خواهد گرفت.
 • مرحله سوم: پس از تایید نهایی متقاضی از فرم بینی طراحی شده، مهندسین مجموعه به آنالیز بینی و چهره فرد خواهند پرداخت.
 • مرحله چهارم: در این مرحله قالب های کنترلی با توجه به ایده آل فرم بینی، طبقع سلیقه و نظر متقاضی و جراح متخصص تولید می شوند. این قالب ها برای هر فرد منحصر به فرد می باشند و برای همان شخص طراحی شده و قابل استفاده است.
 • مرحله پنجم: در این مرحله قالب های کنترلی ساخته شده، توسط جراح و متخصصین مربوطه باز بینی شده و تا صحت آن اطمینان کامل را به دست آورند.
 • مرحله ششم: در این مرحله نیز قالب های ساخته شده در حین جراحی رو بینی بیمار گذاشته و در هر مرحله از جراحی فرم بینی را با قالب ها مقایسه می کنند تا به نتیجه مطلوب تری برسند و در پایان عمل فرم بینی با قالب ها کاملا مطابقت داشته باشند. در پایان عمل نیز از تطابق بینی فرد با قالب کنترلی عکس گرفته می شود که بعد از جراحی در اختیار بیمار قرار داده شود.
انواع جراحی بینی با قالب کنترلی

انواع جراحی بینی با قالب کنترلی

در این جراحی قالب های کنترلی در انواع مختلفی ساخته شده که هرکدام در مرحله خاصی از جراحی مورد استفاده قرار خواهند گرفت. انواع قالب های کنترلی بینی عبارت هستند از:

 • قالب Transverse
 • قالب Axial
 • قالب Basal
 • قالب Final

عمل جراحی بینی با قالب کنترلی

در این روش جراحی بینی ، در اتاق عمل پس از انجام تزریقات اولیه و برش های لازم جهت عمل بینی، skeletonization انجام می شود و سپس نسوج نرم از ناحیه dorsum جدا می شود. پس از تصحیح ناحیه dorsum، نواحی نوک بینی یا Tip اصلاح می شوند.

پس از این مرحله غضروف های نواحی lateral crus, middle crus, Tip , alar medial crus شکل دهی می شوند و عمل Tip refining کامل می گردد. پس از تصحیح ناحیه نوک بینی، استخوان بینی به روش Nose Lateral Osteotomy شکسته شده و به سمت medial و lateral جا به جا خواهد شد. استفاده از این قالب transverse این امکان را نیز می دهد که استخوان بینی را در موقعیت درست از پیش طراحی شده قرار بدهیم.

بیشتر بخوانید
بهترین روش های کاشت مو کدامند؟ برسی انواع روش های حرفه ای کاشت مو

در جراحی بینی با قالب های کنترلی، بعد از تصحیح شدن فرم بینی، دیگر می توان از قالب های طولی یا همان Axialبه جهت بررسی درستی فرم بینی در نواحی Dorsum, TIP و columella استفاده کرد. و سپس فرم بینی از پیش طراحی شده را با جایگاه این نواحی مطابقت دارد و در صورتی که تطابق نداشت به اصلاح کردن نواحی ذکر شده جهت رسیدن به فرم دلخواه و ایده آل از پیش طراحی شده اقدام نمایند. پس از طی کردن این مراحل می توان در ادامه به وسیله قالب های Basal نواحی برش ناحیه پره های بینی را مشخص کرد و بعد از حذف کردن قسمت های اضافی، موقعیت نهایی پره های بینی را با فرم بینی ایده آل طراحی شده مقایسه کرد.

آخرین مرحله جراحی بینی

پس از بخیه زدن پره های بینی از قالب Final برای بررسی متناسب و بودن هماهنگی و هارمونی نواحی alar, dorsum,Tip واستخوان بینی در کنار هم استفاده می شود و اگر که هر کدام از نواحی نیاز به تغییراتی برای اصلاح داشته باشند، دوباره تغییرات انجام می شود و پس از تطبیق نواحی ذکر شده با فرم بینی ایده آل طراحی شده، نواحی که برش انجام شده بخیه زده می شود.

در آخرین مرحله جراحی بینی با قالب های کنترلی، با قرار دادن splint بر بینی، نواحی تصحیح شده و شکسته شده به مدت یک هفته ثابت می ماند. استفاده کردن از splint از پیش طراحی شده به سبب سازگاری بسیار زیاد می تواند باعث کاهش زمان جراحی و همچنین حفظ موقعیت قطعات و بافت های بینی در جایگاه صحیح خود پس از عمل باشد.

هزینه جراحی بینی با قالب کنترلی

هزینه جراحی بینی با قالب کنترلی

بیشتر افرادی که قصد انجام عمل بینی را دارند، این گونه تصور می کنند که چون جراحی به وسیله قالب به روز و با تکنولوژی روز دنیا است حتما هزینه های بسیار بالا و گرانی دارد اما در کمال تعجب باید گفت که قیمت جراحی بینی با قالب کنترلی و هزینه اسکن سه بعدی و قالب کنترلی در مقابل هزینه عمل بینی قابل مقایسه نیست و خیلی کمتر است. هزینه عمل بینی با توجه به تجربه، مهارت و شهرت جراح و تغییرات بینی و دیگر عوامل تعیین می شود و همچنین اگر بیمارستان و کلینیکی که جراحی انجام می شود از امکانات بالاتری برخوردار باشد هزینه عمل بالا تر می باشد.

کلینیک جراحی بینی با قالب کنترلی

در کلینیک ها خدمات اسکن سه بعدی و قالب های کنترلی ارائه می شود و برای استفاده از این خدمات شما باید قبل از مراجعه به مطب پزشک چهره شما توسط دستگاه اسکنر سه بعدی اسکن شود. لازم است این را نیز بدانید که دستگاه اسکن هیچ اشعه ای ندارد و تنها با اسثفاده از نور طبیعی از زوایای مختلف چهره شما عکس می گیرد و هیچ خطری از بابت این اسکنر شما را تهدید نمی کند.

متخصص جراحی بینی با قالب کنترلی

متخصص جراحی بینی با قالب کنترلی

تعداد زیادی از پزشکان جراح ادعا می کنند که قبل از جراحی نمی شود گفت فرم بینی پس از عمل چگونه می شود. اما در جواب به این سخنان می توان گفت که اگر چه تا زمانی که بینی تحت جراحی قرار نگیرد و پوست بینی بالا نرود نمی شود به طور دقیق بیان کرد که بینی چه شکلی می شود، اما با در اختیار داشتن طراحی مورد تایید متقاضی و با استفاده از قالب های کنترلی می شود کمک کرد که در صورت امکان سلیقه متقاضی اجرا شود.

بیشتر بخوانید
عوارض پروتز لب و گونه در اثر تزریق چربی چیست ؟

تفاوت جراحی ها

در شیوه های قبلی جراح های زیبایی به وسیله نرم افزار فتوشاپ و به صورت دو بعدی به متقاضی بینی بعد از عمل را نشان می دادند که البته بخاطر ماهیت دو بعدی خیلی نزدیک به واقعیت نبود، و دیگر مانند روش سه بعدی آنالیزی بر روی طراحی انجام نمیشد و همچنین قالب استاندارد و منحصر به فردی هم وجود نداشت تا در حین عمل از آن برای تغییرات و اصلاح مطابق سلیقه متقاضی از آن استفاده شود.

جراحی بینی با قالب کنترلی در تهران

با توجه به اینکه تهران پایتخت و کلان شهر است امکانات فراوانی در این شهروجود دارد و افراد زیادی برای انجام عمل های زیبایی به این شهر می روند. جراحی بینی با قالب کنترلی در تهران خیلی زود رواج پیداد کرد و طرفداران زیادی پیدا کرد.

مزایای استفاده از اسکن سه بعدی و قالب کنترلی

مزایای استفاده از اسکن سه بعدی و قالب

 1. افزایش رضایت مندی با توجه به درک متقابل میان جراح و متقاضی
 2. افزایش اعمال سلیقه متقاضی در حین جراحی
 3. متقاضی قبل عمل می تواند تغییرات را راحت تر اعمال کند و فرم ایده آل مد نظرش را انتخاب کند.
 4. دقت جراحی افزایش پیدا می کند و از خطای چشمی و نامتقارن بودن دو سمت بینی جلوگیری می کند.
 5. به واسطه این روش نسبت های طلایی صورت نیز برای اعمال تغییرات بر بینی لحاظ می شود.
 6. با در دست داشتن اسکن سه بعدی متقاضی می تواند برای مشاوره رایگان با جراحان مختلف مشورت کند.

جراحی بینی گوشتی با قالب کنترلی

در این نوع جراحی بینی با قالب کنترلی، متقاضی می تواند پیش از عمل با چند متخصص مشاوره کند که پس از این جلسات مشاوره و مشاهده نمونه کار آن ها و شنیدن صحبت هایشان تصمیم به انتخاب یک جراح خوب بگیرد. در جلسات مشاوره متقاضی خواسته و نیاز های خود را به جراح توضیح داده و جراح نیاز با بررسی بینی و نوع بینی که گوشتی یا استخوانی باشد و آناتومی آن به بیمار خواهد گفت که میزان از خواسته هایش قابل اجراست. برای حل مشکلاتی از قبیل این که جراح به طور دقیق متوجه خواسته های بیمار و نیز بیمار متوجه راهنمایی های چزشک جراح شود امروزه دیگر می توان از اسکن های سه بعدی و قالب کنترلی استفاده نمود که دیگر این مشکلات را حل کرده است.

این روش جراحی امروزه افراد زیادی را به سمت عمل های زیبایی می آورد چون خیلی از نگرانی های بیمار و متقاضی عمل زیبایی را کاهش داده و فرد با اطمینان خاطر از اینکه به نتیجه دلخواه و فرم بینی مد نظرش خواهد رسید اقدام به انجام این کار می کند. جراحی بینی با قالب کنترلی در شیراز، جراحی بینی با قالب کنترلی در اصفهان، جراحی بینی با قالب کنترلی در کرج، جراحی بینی با قالب کنترلی در اهواز و دیگر شهرهای کشور طرفداران زیادی دارد که نتیجه عمل خود رضایت دارند.

سوالات متداول

سوالات متداول

جراحی بینی با قالب چیست؟

روش جدید جراحی بینی است که با استفاده اسکن سه بعدی و قالب نتیجه عمل مطلوب تر است.

هزینه جراحی با قالب چقدر است؟

قیمت این جراحی از هزینه جراحی بینی به روش های قبلی کمتر است.

آیا جراحی با قالب همه جا انجام می شود؟

امروزه با پیشرفت علم این جراحی در شهر های بزرگ و پرجمعیت انجام می شود و طرفداران زیادی دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.