زیبایی لبخند چیست

جراحی های مورد نیاز برای زیبایی لبخند به همراه روش های داشتن خنده جذاب

زیبایی لبخند نه تنها به داشتن حس خوب و اعتماد به نفس خود فرد تاثیر به سزایی دارد بلکه این حس خوب را به دیگران نیز منتقل می کند و زیبایی لبخند تو باعث شادابی و طراوت چهره خود و القای انرژی مثبت به دیگران می باشد. البته لازمه لبخند زیبا و دل ربا، دندان های سالم نیز می باشد. در ادامه این مقاله می خواهیم در مورد لبخندی زیبا و زیبایی خط لبخند و راهکار هایی برای لبخند زیباتر صحبت کنیم.

زیبایی لبخند چیست

زیبایی لبخند چیست

یکی از عوامل مهم که می تواند در زیبایی لبخند شما موثرواقع شود قطعا دندان های شما می باشد. دندان های سفید و سالم علاوه بر سلامت دهان و دندان شما، ظاهری جوان تر و شاداب تر به شما هدیه می دهد. پس برای اینکه چهره ای جوان تر و با طراوت داشته باشید بهتر از است از همین لحظه به سفیدی و درخشان بودن دندان هایتان اهمیت بدهید و به دنبال متخصصی باشیدکه روی طرح لبخند شما با توجه به رنگ پوست وموی شما و دیگر جزییات شخصیتتان به شما در انتخاب رنگ دندان کمک کند.

زیبایی لبخند تو

لبخند تو معجزه ی شیرینی است که رویای بهشت را در دل آدم زنده می کند پس برای لبخندی زیباتر دست به کار شوید. یکی از عواملی که به زیبایی لبخند شما کمک خواهد کرد قطعا هماهنگی و تعادل بین دندان ها می باشد. داشتن دندان ای شکسته، لب پر شده و کج مانعی بزرگی می تواند برای زیبایی طرخ لبخند شما نیز باشد. تمام این موارد که مانع هایی برای زیبایی دندان طرح لبخند شما توسط یک دندان پزشک مجرب قابل برطرف شدن می باشد.

عامل دیگری که بر روی زیبایی خط لبخند شما نیز موثر می باشد گونه های شما هستند.فرم وحالت گونه ها در کنار بزرگ و کوچک بودن لب ها می توانند بر میزان شدت زیبایی لبخند شما موثر واقع شوند. در صورت احساس نامتناسب بودن صورت خود، می توانید از روش های درمانی اصلاح لبخند لثه ای استفاده کنید و تغییر در فرم لثه ها، مشکلات خود را بر طرف کنید و ظاهری زیبا داشته باشید.

عمل زیبایی لبخند

افرادی زیادی برای رسیدن به لبخندی شیک و هالیوودی به دنبال راه های مختلف عمل زیبایی لبخند می روند ممکن است تغییراتی در طول دندان، فرم لثه، فاصله و برجستگی دندان ها ایجاد کنند تالبخندی زیباتر در چهره آن ها پدیدار شود. در حقیقت رابطه مستقیمی بین اجزای صورت هر فرد، اندازه ها و رنگ و شکل ها در ترکیب با یکدیگر وجود دارد که متناسب بودن این روابط باعث چهره ای دوست داشتنی تر می شود. امروزه با وجود پیشرفت فراوان در عرصه دندان پزشکی، هر فرد با هر مشکل دندان، می تواند اقدام به اصلاح طرح لبخند نماید.

زیبایی لبخند دندان

طراحی لبخند یا به اصطلاح لبخند هالیوودی، بهنمایش گذاشتن دندان ها و لثه ها در مناسب ترین حالت ممکن می باشد که با جذابیت چهره فرد رابطه مستقیم دارد و شخص را زیباتر نشانمی دهد. داشتن لبخندی زیبا توسط دندان پزشک با به کار گیری روش های زیر امکان پذیر می باشد:

  • لمینت دندان یا لامینت
  • کامپوزیت ونیر یا ونیر
  • کاشت دندان
  • سفید کردن دندان یا بلیچینگ
  • باندینگ دندان
  • روکش کذاری با رو کش های تمام سرامیکی
  • اصلاح لبخند لثه ای و دیگر موارد
بیشتر بخوانید
جراحی پلاستیک در مشهد با هزینه مناسب در بهترین کلینیک

با این روش ها مشکلات رنگ، فرم و موقعیت دندان ها و دیگر موارد اصلاح می شود و لبخندی زیبا روی چهره فرد نمایان می شود.

طرح زیبایی لبخند

طرح زیبایی لبخند

هر فرد دندان ها و دهان اش ویژگی های منحصر به فردی نیز دارد و درک این ویژگی ها در ارائه خدمات دندان پزشکی متناسب با فرد تاثیر گذار می باشد. اصلاحلبخند لثه ای و اصلاح طرح لبخند دارای روش های متعددی می باشد گهاین فرایند می تواند با ترکیب روش هایی که در زیر گفته خواهد شد باشد که تشخیص این مسائل برعهده متخصص و دندان پزشک زیبایی می باشد.

باندینگ دندان

این روش یک روش روش دندان پزشکی زیبایی بی خطر و مطمئن می باشد که برای اصلاح ظاهر خراشیده، ترک خورده و یا تغییر رنگ دندان برای اصلاح طرح لبخند استفاده می شود. این کار در مدت زمان کمتر از یکساعت میسر می باشد. با استفاده از روش باندینگ میتوان از بهترین رنگی که با دندان فرد مطابقت دارد برای تغییر رنگ دندان بهره گرفت.

سفید کردن دندان

بلیچینگ دندان یکی روش های رایج برای اصلاح طرح لبخند می باشد که با صرف زمان بسیار کم مسیر می باشد. فرآیند سفید کردن دندان را می توان هم در مطب دندان پزشک و یا حتی در منزل انجام داد که هر دو روش بسیار متداول است و نتایج بسیر خوبی در کوتاه مدت به همراه خواهد داشت.

لمینت دندان

ونیر پرسلاین یا همان لمینت دندان نیز قابلیت اصلاح تعدادی از مشکلات و اصلاح زیبایی دندان را داراست. این نوع روکش بر روی دندان قرار می گیرد و به این صورت معضلاتی همچون خراشیدگی، کجی و تغییر رنگ دندان را پنهان می کند که ظاهری زیبا به دندان می دهد و تمام این کار ها با دو جلسه درمانی انجام خواهد شد.

روکش دندان

روکش دندان

برای یک ترمیم سریع دندان هایی که آسیب دیده، می توان از یک روکش سرامیک با دوام که متناسب و منطبق با رنگ دندان شماست، استفاده کرد.

ارتودنسی

دو سیستم ارتودنسی دندان با بریس های نامرئی و بریس های شفاف سرامیکی وجود دارد با استفاده از این روش به آرامی و با احتیاط دندان های شما صاف و مرتب می شود.

جراحی لثه برای زیبایی لبخند

در تعدادی از افراد هنگام لبخند زدن که تاج دندان هایشان کوتا است و در حین لبخند زدن و صحبت مقداری از لثه هایشان دیده می شود، که این حالت را لبخند لثه ای می نامند. امروزه با توجه به پیشرفت های فراوان علم دندان پزشکی قابل اصلاح است. به منظور اصلاح این موضوع با یک جراحی بسیار آسان و با بی حسی موضعی مقداری از لثه ها بالا برده شده و سپس با روش های درمان لمینیت یا کاپوزیت ظاهر لبخند اصلاح می شود.

در بعضی از افراد لبخند لثه ای مربوط به کوتاهی لب بالا و هایپراکتیو بودن عضلات لب داوطلب اصلاح طرخ لبخند لثه ای است که در این چنینمواقع با جراحی پلاستیک و تغییر دادن موقعیت لب بالاو یا تزریق بوتاکس و شل کردن عضلات لب بالا ظاهر خنده فرد قابل اصلاح می باشد.

دندانپزشکی زیبایی لبخند

دندانپزشکی زیبایی لبخند

روش های اصلاح لبخند لثه ای در دندان پزشکی زیبایی به صورت زیر می باشد:

_ اصلاح طرح لبخند هالیوودی:

در مباحث پزشکی این روزا، زیبایی به صورت هر چیزی تعریف خواهد شد که بتوان بدون ایحاد هیچ گونه آسیبی اضافه و یا حذف شود. لبخند هالییودی، نامی تجاری می باشد که به نوعی بازسازی دندان پزشکی کامل اطلاق می شود که به تغییر لبخند افراد پرداخه و حال به یکی از محبوب ترین و رایج ترین درمان های موجود تبدیل شده است. در این روش سفیدی دندان کاملا طبیعی می باشد و جلوه ای جذاب به چهره می دهد.

بیشتر بخوانید
آمبولی چیست؟ برسی آمبولی پا، ریه و پاسخ به سوالات متداول

_ روکش های لبخند هالیوودی:

به لایه های باریک از جنس چینی روکش می گویند که بر روی سطح دندان های واقعی فرد قرار داده می شود. استفاده از این روکش ها برای بهبود بخشیدن به زیبای دندان و یا محافظت از سطح آسیب دیده مورد استفاده قرار می گیرد که مهم ترین بخش دندان های هالیوودی می باشند.

ایده آل ترین حالت ممکن در دندان های هالیوودی باید از لحاظ اندازه، شکل و وموقعیت دندان فرد میسر شود که در بعضی از موارد برای تنظیم شدن حاشیه های لثه باید به یک کتخصص لثه مراجعه کرد تا ایده آل لبخند فرد ایجاد شود. هر فرد می تواند رنگ روکش خود را از میان رنگ لبخند فوق العاده سفید، رنگ معمولی دندان و یا یک لایه روشن تر انتخاب کند.

روکش های دندان معمولا ظریف هستند مستلزم مراقب بیشتری خواهند بود تا از شکستگی آن ها جلوگیری شود. برای افرادی که دندان های شکسته یا تغییر رنگ داده دارند استفاده از این روکش ها پیشنهاد داده می شوند که ظاهر، شکل و رنگ دادن ها اصلاح و لبخندی عالی پیدا کنند.

ماندگاری اصلاح لبخند

ماندگاری اصلاح لبخند

ماندگاری کارهای درمانی و زیبایی دندان، مستلزم اهمیت و مراقبت از دهان و دندان و نگه داری پس از درمان می باشد. به عنوان مثال سفید کردن دندان امری دائمی نخواد بود و گاهی باید تکرار شود تا درخشانی خود را حفظ کند و یا دندان های مصنوعی چینی بی کیفیت ممکن است لب پر شده یا حتی بشکنند و نیاز به تعویض باشد و یا در مورد کاپوزیت ممکن استلک بیافتد و باید بهبود پیدا کند و در مواردی تعویض شود. روکش های دندان نیز عموما بعد از گذشت حدود 10 الی 15 سال باید تعویض شوند.

هزینه اصلاح طرح لبخند

مدت زمان طول درمان و هزینه های درمان به دندان پزشک، نوع بیمه درمانی، وضعیت بهداشتی دندان و میزان اصلاح پذیری دندان بستگی دارد. هرچند درمان پیچیده تری داشته باشید به طبع هزینه های درمانی و زیبایی نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

با توجه به اهمیت لبخند در زیبایی بعضی از سالن های زیبایی مانند سالن زیبایی لبخند انزلی، سالن زیبایی لبخند محمدشهر، از لبخند زیبایی برای نام گذاری سالن خود استفاده کرده اند تا اهمیت لبخند در زیبایی چهره را یادآور بشوند.

سولات متداول

سولات متداول

مهم ترین راه زیبایی لبخند چیست؟

قطعا سلامت دهان و دندان و داشتن دندان های سالم و سفید از مهم ترین و اصلی ترین عوامل زیبایی لبخند می باشد.

چه راه کار هایی برای زیبایی لبخند وجود دارد؟

ابتدا اصلاح دندان های اسیب دیده و رسیدگی به آن ها به منظور داشتن دندان های سالم و سفید اما راهکار های دیگری که مرتبط به لثه ها و لب ها نیز می باشد برای زیبایی وجود دارد.

آیا کار های زیبایی دندان همیشگی و ماندگار است؟

طول مدت زمان ماندگاری بسته به مراقبت و نگه داری فرد نیز دارد اما تعدادی از این قبیل کار ها مستلزم تکرار و بهبود مجدد نیز می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *