تزریق ژل زیر چشم

تزریق ژل زیر چشم در مشهد و سرتاسر ایران با کیفیت عالی در بهترین مراکز

تزریق ژل زیر چشم یکی از روش های از بین بردن گودی های زیر چشم می باشد که در اثر رویه های بد زندگی و یا به وجود آمدن کمبود هایی در بدن ایجاد می شود. همانطور که از نامش مشخص است، گودی زیر چشم به خالی شدن و گود شدن قسمت های پایینی چشم گفته می شود. علت این اتفاق، تخلیه چربی های زیر پوست که معمولا برای جلوگیری از اسیب دیدن بافت های زیرین در اثر ضربه و همچنین به عنوان عایق های گرمایی و ضربه گیر در زیر پوست وجود دارند، می باشد.

  • جهت دریافت بهترین مشاوره برای دریافت تخفیف و کسب اطلاعات کامل در مورد مراکز تزریق، با ما تماس بگیرید.
تزریق ژل زیر چشم چگونه است؟

تزریق ژل زیر چشم چگونه است؟

گودی زیر چشم از عواملی می باشد که باعث تغییرات شدیدی در چهره شده و از زیبایی چهره می کاهد. افرادی که دچار این عارضه می شوند، با خالی شدن چربی های زیر پوست در پایین چشم، چهره ای با ظاهر خسته پیدا می کنند که برداشت عامه مردم از چنین اتفاقی، ابتلا فرد مذکور به بیماری اعتیاد می باشد. چرا که وقتی فردی دچار ابتلا به اعتیاد می شود، در اثر مصرف مواد مخدر صنعتی و یا سنتی به مقدار زیاد، آب بدن خود را به شدت از دست می دهد.

معمولاً با افزایش سن چین و چروک و نیز گودی زیر چشم به وجود می‌آید چرا که با افزایش سن پوست زیر چشم ها خاصیت کشسانی خود را از دست می‌دهد که بیشتر در سنین بالا اتفاق می‌افتد. چین و چروک زیر چشم تاثیر نامطلوبی در ظاهر افراد دارد علاوه بر افزایش سن مواردی از قبیل قرار گرفتن در معرض آفتاب، مصرف دخانیات و استرس سبب گود شدن زیر چشم در جوانی می‌شود. یکی از روش های از بین بردن چین و چروک  تزریق ژل زیر چشم است تزریق ژل زیر چشم در کلینیک پوست مو و زیبایی انجام می‌شود این روش با توجه به تاثیر آن در زیبایی افراد امروزه محبوبیت قابل توجهی در بین افراد مسئله دارند.

عوارض ناشی از کاهش آب بدن

عوارض ناشی از کاهش آب بدن

از دست دادن آب بدن به مقدار کم یا زیاد عوارض مختلفی را برای بدن فرد و سلامتی او به دنبال دارد. همان طور که می دانید درصد زیادی از حجم و وزن بدن انسان را آب تشکیل می دهد. پس نتیجه می گیریم که آب یکی از عوامل بسیار مهم در بدن انسان بوده که در اثر تغییرات محسوس در میزان آب موجود در بدن تغییراتی در روند متابولیسمی بدن ایجاد می شود.

در بدن انسان آب تقریبا در تمامی نقاط وجود دارد که در واقع باعث انجام واکنش های شیمیایی در بدن می باشد. در رابطه با آب بدن، دانشمندان این گونه باور دارند که آب برای بدن در کنار گلوکز که که ماده تغذیه کننده سلول ها می باشد، به عنوان سوخت اصلی بدن هستند. سلول ها به کمک آب به تجزیه آدینوزین تری فسفات یا همان ATP که به عنوان انرژی بدن شناخته می شود، می پردازند.

حال اگر این حجم زیاد آب که برای بدن به شدت نیاز می باشد و همچنین باعث پر کردن قسمت های مختلف بدن و خوش فرمی عضلات می باشد، از بدن خارج شود، از پف و حجم بدن کاسته می شود و باعث خالی شدن و کم حجم شدن اعضای مختلف بدن شده و به دنبال آن موجب لاغری و خشکی قسمت های مختلف بدن می شود. اگر بدن انسان آب خود را از دست بدهد، علاوه بر کاهش توانایی بدن در تولید انرژی و کاهش شادابی و نشاط فر. موجب می شود تا ظاهر فرد لاغر و خمیده به نظر برسد.

کاهش آب بدن به صورت کوتاه مدت ابتدا در نواحی ظریف بدن قابل مشاهده بوده و در صورت ادامه کاهش آب بدن در سایر قسمت های بدن نیز محرض می شود. نواحی ظریف بدن مانند قسمت های مختلف صورت مانند دور چشم ها گونه ها و اطراف گردن و هم چنین قسمت هایی مانند اطراف دنده ها و غیره قابل مشاهده است. اعتیاد نیز با افزایش دفع آب بدن و کاهش ظرفیت بافت ها و سلول ها برای ذخیره آب و چربی در قسمت مختلف بدن، سبب از بین رفتن چربی های فرم دهنده صورت و لاغر شدن فرد و کاهش شادابی در او می شود.

کم آبی بدن یک دلیل شایع در ایجاد نواحی تیره زیر چشم می باشد چرا که هنگامی که بدن مقدار مناسب آب را دریافت نمی‌کند پوست زیر چشم شروع به لکه دار شدن می کند و چشمان فرو رفته و گود به نظر می‌رسد و این اتفاق به دلیل نزدیکی آنها به استخوان زیر چشم است چرا که هنگامی که بدن خشک باشد رگ های خونی زیر پوست حساس چشم متورم می شود و باعث تیرگی آن می شود.

تزریق ژل زیر چشم مشهد، از بیشترین عملیاتی است که برای بهتر کردن فرم صورت انجام می شود. برای انجام تزریق ژل زیر چشم در مشهد، می توان به کلینیک های مختلفی اشاره کرد که با کادری مجرب می توانند عملیات زیبایی صورت را به درستی و با بهترین امکانات و بهترین نتیجه، برای شما انجام دهد. همچنین پزشکان مختلفی نیز در سطح کشور وجود دارند که به بهترین صورت نیاز های چهره شما را تشخیص داده و عمل های جراحی زیبایی را انجام می دهند.

نحوه تزریق ژل زیر چشم به صورت تهاجمی انجام می باشد و با تزریق ژل های پروتز به قسمت درست در زیر پوست، گودی ها را پر کرده و زیبایی را به چهره باز می گرداند. ژل های پروتز مختلف با مارک ها و مدل های مختلف به وفور در بازار یافت می شود. هر کدام از انواع ژل های پروتز کیفیت خاص خود را دارند که برای قسمت های مختلف بدن مورد استفاده قرار می گیرد و نباید هر ژلی را برای هر قسمتی استفاده کرد. کیفیت ژل در ماندگاری اثر آن و همچنین عدم جا به جایی آن در زیر پوست تاثیر به سزایی دارد.

بیشتر بخوانید
جراحی چشم در مشهد با قیمت و هزینه مناسب و تضمین کیفیت متخصص

تزریق ژل در مشهد چقدر هزینه دارد؟

تزریق چربی زیر چشم در مشهد نیز از دیگر روش های از بین برنده گودی ها و فرو رفتگی های موجود در سطح پوست می باشد. تزریق چربی در واقع روشی است بر عکس عمل لیپوساکشن که در آن به جای تخلیه چربی های زیر پوست، مقداری چربی خاص را به پوست تزریق کرده و با بر آمدگی سطح پوست، چاله های پوستی را پر می کنند.

عوامل زیادی وجود دارد که می توان با توجه به آن ها، هزینه تزریق ژل زیر چشم در مشهد را مشخص کرد. یکی از مهم ترین عوامل تعیین کننده قیمت تزریق ژل زیر چشم، نوع ژل پروتز کننده ای است که باید زیر پوست تزریق شود. قیمت این ژل ها بر اساس کیفیت آن ها و همچنین محل تزریق آن ها می تواند متفاوت باشد.

هزینه تزریق علاوه بر نوع ژله مورد استفاده و تعداد سرنگ‌های مورد نیاز فیلر پرکننده بستگی خواهد داشت یعنی با توجه به تعداد سرنگ ها و مقدار ژل تزریقی هزینه تزریق ژل متغیر خواهد بود همچنین توجه داشته باشید بیمه هزینه ای در قبال تزریق تقبل نخواهد کرد و پرداخت تمام هزینه ها به عهده خود مشتری می باشد زیرا تزریق ژل به عنوان درمان زیبایی شناخته شده در نتیجه تحت پوشش بیمه قرار نخواهد گرفت البته برخی از پزشکان برای این که پرداخت هزینه را برای مراجعین خود آسان‌تر کند کل هزینه را در چند بخش قسطی می‌کند در نتیجه تا حد زیادی به بیمار کمک می کند.

از عوارض تزریق ژل زیر چشم می توان به جابه جایی ژل در زیر پوست به علت عدم تزریق صحیح و همچنین عدم استفاده از ژل پروتز مرغوب اشاره کرد. در صورت استفاده از ژل نا مرغوب، خطرات دیگری نیز فرد را تهدید می کند که از این بین می توان به بروز ناراحتی های پوستی اشاره کرد. ناراحتی های پوستی می توانند گونه های مختلفی داشته باشند و در حاد ترین حالت می توانند به سرطان پوست ختم شوند.

مراقبت های بعد از تزریق ژل زیر چشم نیز به شدت از اهمیت بالایی برخوردار هستند که تمام نتیجه تزریق ژل و پروتز چربی، به آن ها وابسته است. یکی از انواع مراقبت بعد از تزریق ژل زیر چشم، عدم ایجاد فشار و جلو گیری از وارد شدن ضربه به قسمت پروتز شده می باشد.

تزریق ژل زیر چشم چقدر دوام دارد؟

تزریق ژل زیر چشم چقدر دوام دارد؟

هر چه سن شما بیشتر شودف گودی زیر چشم شما نمایان تر می شود. با گذشت زمان پوست خاصیت خود را از دست می دهد و شل و دچار افتادگی می شود. دور چشمان خالی و چین و چروک هایی آشکار می شود. برخی ها تزریق ژل هایی را در زیر چشم انجام می دهند تا از این عارضه جلوگیری کنند. اما این ژل ها تا چه زمانی دوام می آورند؟ باید در اینجا بگوییم که میزان دوام این تزریقات به عوامل دیگری بستگی دارد که می توان به سن، جنس پوست، فعالیت ماهیچه ها، سبک زندگی و نوع ژل اشاره کرد.

تزریق ژل زیر چشم نیز همانند سایر روش های زیبایی دائمی و ماندگار نیست و پس از مدتی آثار تزریق فیلر از بین خواهد دارد اگر چه این موقتی بودن برای کسانی که از نتایج نهایی تزریق فیلر ناراضی هستند و خواستار از بین رفتن آثار و نتایج ژل پرکننده هستند رضایت بخش می باشد، اما برخی دیگر که از ظاهر جدید خود راضی هستند و نمی‌خواهند هزینه‌ای دوباره متحمل شود خواستار ماندگاری بیشتر نتایج تزریق ژل می باشد. اما ژل تزریق شده پس از مدتی جذب بدن خواهد شد به همین دلیل پس از مدتی آثار آن از بین رفته و برای دوام نتایج فیلر پرکننده نیاز به ترمیم و تزریق ژل مجدد خواهد بود اما معمولاً پزشکان بیشتر از پر کننده هایی استفاده خواهند کرد که دوام و پایداری نتایج انتقال ژل متوسط باشد زیرا در صورتی که دوام زیادی داشته باشند احتمال عفونت بیشتر خواهد شد.

نحوه تزریق ژل زیر چشم

نحوه تزریق ژل زیر چشم

در ابتدا محل مورد نظر را تمیز می کنند و سپس دوز مناسبی از مواد بی حس کننده را برای کاهش احساس درد به آن محل می مالند. پس از اینکه کاملا بی حس شد، از یک کانول بسیار ریز ژل مورد نظر را تزریق می کنند. این تزریق موجب می شود که محل مورد نظر مجددا پر شود و حجم مورد نظر را بدست آورد. از این روش معمولا برای رفع گودی چشم استفاده می کنند. معمولا این تزریق بین 15 تا 30 دقیقه زمان می برد. گفته می شود که نتیجه اولیه بلافاصله قابل مشاهده می باشد اما برای نتیجه بهتری مدتی را باید صبر کنید.

معمولا ازدو تکنیک برای تزریق ژل زیر چشم استفاده می شود در روش اول استفاده از سوزن است که این روش قابل کنترل است و پزشک دقیقاً ژل را به نقطه مورد نظر تزریق می‌کند و دوم تکنیک کانولا نام دارد در مواردی که پزشک از کانولا برای تزریق ژل استفاده می‌کنند در اکثر موارد زیر در نقطه نادرستی تزریق می‌شود و نمی‌توان خیلی عمیق و ماهرانه ژل را تزریق کرد استفاده از کانولا باعث تورم و پف زیر چشم و ایجاد توده تزریق فیلر در زیر چشم می شود لذا  این روش به مهارت زیادی نیاز دارد و امروز دیگر به ندرت از آن استفاده می شود.

تزریق ژل زیر چشم برای رفع چروک

تزریق ژل زیر چشم برای رفع چروک

اما برخی ها نیز در اطراف چشم چین و چروک هایی دارند که افزایش سن یکی از دلایل آن می باشد. برای برطرف کردن این عارضه نیز می توان از تزریق ژل استفاده کرد. می توانید از یک ژل سبک و رقیق با مشورت با پزشک خود استفاده کنید تا به راحتی از شر آنها خلاص شوید. نکته ای که باید مورد توجه شما قرار گیرد این است که معمولا ژل ها در لایه های سطحی تزریق می شوند که به همین دلیل دوام آنها طولانی مدت نیست.

برای رفع خطوط ریز و چین و چروک های سطحی پوست استفاده از یک ژل سبک و رقیق مناسب است ژله بلوترو سافت نمونه‌ای از یک فیلر سبک است که در برطرف کردن خطوط زیر چشم موثر می باشد این ژل ویسکوزیته پایین به راحتی در پوست تزریق شده و به طور یکنواخت در بافت زیر و اطراف چروک ها پخش می شود نکته که در استفاده از ژل های سبک وجود دارد این است که اصولا این ژل ها در لایه های سطحی پوست تزریق شده و به همین خاطر ماندگاری بالایی ندارد.

تزریق ژل زیر چشم به روش نانوفت

تزریق ژل زیر چشم به روش نانوفت

نانوفت نیز یکی از روش های نو و جدید تزریق چربی می باشد که گفته می شود نتیجه آن بسیار چشم گیر می باشد. از این تزریق می توان برای برطرف کردن عارضه های زیر چشم استفاده کرد که می توان به رفع گودی و سیاهی اشاره کرد. در این روش چربی های اضافی دور شکم، باسن، بازو  را با استفاده از روش لیپوماتیک و لیپوساکشن بر می دارند و سپس آنها را با روش های خاصی فرآوری می کنند. سپس این چربی ها را از فیلترهای مخصوصی عبور می دهند و در نهایت مایع شفافی بدست می آید که حاوی سلول های بنیادی می باشند. این سلول ها به زیر چشم تزریق می شوند و سریع در آن تکثیر می شوند که موجب رفع سیاهی زیر چشم می گردد.

بیشتر بخوانید
جراحی اعصاب چیست و به چه صورت است؟ هزینه جراحی مغز و اعصاب چقدر است؟

همانطور که گفته شد تزریق چربی به زیر چشم به عنوان یک گزینه بسیار مناسب و ایده آل جهت رفع چین و چروک و گودی زیر چشم شناخته می شود این روش جوان سازی چهره در مقایسه با سایر روش های درمانی مشابه دارای ماندگاری بیشتر و عوارض جانبی احتمالی کمتر است وبه همین دلیل اغلب پزشکان و بیماران استفاده از این روش را ترجیح می دهند از آن جایی که در تزریق چربی زیر چشم پزشک متخصص از چربی های بدن فرد متقاضی جهت رسیدن به ظاهر ایده آل آن استفاده می کند در نتیجه هیچ گونه ماده شیمیایی وارد بدن نشده و این خود یک مزیت بزرگ محسوب می شود چرا که هیچ گونه عارضه جانبی جدی نظیر حساسیت های پوستی و واکنش های جدی بدن نسبت به یک جسم خارجی و یا عفونت ایجاد نمی شود البته امکان مشاهده مواردی مثل کبودی در اثر تزریق وجود دارد که در عرض چند روز بهبود پیدا کرده و بیمار می تواند به محض اتمام کار از نتایج مثبت آن لذت ببرند.

تزریق ژل زیر چشم برای رفع گودی

تزریق ژل زیر چشم برای رفع گودی

معمولا گودی زیر چشم حتی در برخی از جوان ها نیز دیده می شود. هر چند که عامل مهم آن بالا رفتن سن می باشد اما برخی از افراد جوان نیز به آن مبتلا هستند که موجب تشویش آنها می شود. اما امروزه راه هایی وجود دارد که می توانید به راحتی به درمان این عارضه بپردازید. تزریق ژل یکی از معمول ترین روش ها برای درمان آن می باشد. ژل ها انواع مختلفی دارد که می توانید با مشورت پزشک در مورد آنها اطلاعاتی کسب کنید و ژل مورد نظر خود را بشناسید. یک روش پیشرفته تری نیز به نام نانوفت وجود دارد که در آن از چربی های اضافه بدن خود بیمار برای تزریق استفاده می شود.

همچنین از ژل رستیلن رای رفع کبودی و گودی زیر چشم استفاده می‌شود که جزء ژله های هیالورونیک است  که در شرایط خاص می توان به راحتی آن را از زیر پوست برداشت البته تشخیص میزان تزریق ژل برعهده پزشک خواهد بود . جراح با توجه به وضعیت مراجعه‌کننده یک سرعت یا چندین سرنگ به زیر چشم تزریق وی تزریق می کند. جراح با توجه به شرایط از ژل های دائم،  موقت و نیمه موقت برای تزریق ژل زیر چشم استفاده می‌کنند اما بهترین نوع ژل ها ژل موقت است که کاملا ایمن بوده و سبب ایجاد آلرژی نخواهد شد و به مدت هفت تا نه ماه ماندگاری دارد.

تزریق ژل زیر چشم درد دارد؟

تزریق ژل زیر چشم درد دارد؟

معمولا به خاطر حساسیت دور چشم بیشتر متقاضیان تزریق ژل این سوال را در ذهن خود دارند. همانطور که گفته شد درست است که پوست اطراف چشم بسیار نازک می باشد و احتمال درد در هنگام تزریق وجود دارد اما پزشکان قبل از آن محل های مورد نظر را با ژل های موضعی بی حس می کنند تا حداقل از درد آنها کاسته شود. از طرفی هم سوزن های تزریق بسیار ظریف هستند و معمولا با بی حس کردن متوجه آنها نمی شوید.

ماندگاری تزریق ژل زیر چشم

ماندگاری تزریق ژل زیر چشم

همانطور که گفته شد میزان ماندگاری ژل در زیر چشم پس از تزریق به عوامل زیادی مانند سن، جنس پوست، سبک زندگی، نوع ژل و فعالیت ماهیچه ها بستگی دارد. اما گفته می شود که این ژل ها معمولا حداقل 6 ماه و حداکثر 9 ماه در محل تزریق شده باقی می مانند. در اینجا دوباره یادآوری می کنیم که نوع ژل تزریق شده نیز از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. در صورت تکرار تزریق معمولا میزان ماندگاری آنها بیشتر می شود.

مراقبت بعد تزریق ژل زیر چشم

معمولا پزشک پس از اینکه تزریق را انجام داد، چسبی را به صورت شما می چسباند که از حرکت ژل مورد نظر جلوگیری می کند. سعی کنید بدون مشورت پزشک این چسب را دور نیاندازید. می توانید از یک کمپرس یخ برای هر دو ساعت استفاده کنید تا فشاری به آن وارد نشد. این کار را می توانید به مدت دو روز تکرار کنید. در هنگام خواب به پشت بخوابید و از 2 بالش استفاده نمایید تا ژل مورد نظر حرکت نکند و ثابت باقی بماند. همچنین از ماساژ دور چشم خودداری کنید تا ژل ها به صورت کامل شکل بگیرند. حواستان باشد که با هر ماساژ ممکن است ژل ها به مناطق دیگر نفوذ کنند. به یاد داشته باشید که تا دو هفته پس از تزریق ژل دندان های خود را پر نکنید و به دندان پزشکی مراجعه نکنید زیرا اعصاب دندان ها معمولا تا نواحی دیگر صورت مانند زیر چشم ها هم نفوذ می کند.

سوالات متداول

آیا تزریق ژل زیر چشم عوارض دارد؟

این روش نیز مانند سایر روش ها دارای عوارضی می باشد که باید قبل از آن با دکتر مشورت کنید تا از آنها جلوگیری شود.

تزریق ژل زیر چشم چه کاربردهایی دارد؟

معمولا برای پر کردن گودی زیر چشم استفاده می شود و یا اینکه سیاهی دور آن را رفع می کند.

ماندگاری تزریق ژل زیر چشم چقدر می باشد؟

میزان دوام آن به نوع ژل، سن، نوع پوست و چند مورد دیگر بستگی دارد.

تزریق ژل زیر چشم

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *