تمپانوپلاستی

تمپانوپلاستی چیست؟ برسی هزینه عمل تمپانوپلاستی گوش به همراه توضیحات

در این قسمت از می خواهیم درباره ی یکی از موضوعات مهم یعنی تمپانوپلاستی صحبت کنیم، برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

عمل تمپانوپلاستی

عمل تمپانوپلاستی

در ابتدا باید بگوییم که زمانی که عفونت به سراغ گوش می آید پزشک بسته به نوع تشخیص خود می تواند از 3 مدل میرنگوپلاستی است که در آن فقط سوراخ پرده‌ی تمپان بیمار بسته می‌ شود، مدل دوم جراحی تمپانوپلاستی که به همراه اسیکولوپلاستی می باشد و در نهایت مدل سوم تمپانوپلاستی که به همراه اسیکولوپلاستی و ماستویدکتومی می باشد، برای فرد جراحی را انجام دهد. در این باره نیز باید افزود که در این جراحی پزشک پرده‌ی تمپان، استخوانچه ‌ها و حفره‌ی ماستوید را برای بیماران درمان می کند.

ترمیم پرده‌ی گوش

درباره ی عمل تمپانوپلاستی و ترمیم ان باید بگوییم که در این جراحی پزشک پرده‌ی گوش یا غشای تمپان به طور کامل برای بیمار ترمیم یا تصحیح خواهد کرد. هدف این جراحی اصلاح  شنوایی طبیعی می باشد، هم چنین این عمل جراحی شامل اصلاح و یا ترمیم استخوان‌ های بسیار کوچک در پشت غشای تمپان است.

تمپانوپلاستی ماستوئیدکتومی

تمپانوپلاستی ماستوئیدکتومی

افراد بهتر است که بدانند زمانی که استخوان گوش یا استخوانچه‌ ی گوش میانی فرد دچار عفونت و یا آسیب‌ دیدگی شده باشد، در این مواقع جراح برای اصلاح شنوایی فرد باید جراحی را انجام دهد. هم چنین این عمل گسترده ‌تر از ترمیم پرده گوش می باشد و به نام تمپانوپلاستی ماستوئیدکتومی شناخته می ‌شود. در هنگام این جراحی استخوان ماستوئید آسیب دیده را می‌ تراشند یا حذف می کنند و هم چنین استخوانچه‌ هایی که دچار صدمه و عفونت شده باشند را بیرون می ‌کشند. در این جراحی پزشک از دو نوع بیهوشی برای بیماران خود استفاده می کند، یکی بیهوشی عمومی است که در صورت القای این روش، بیمار هنگام عمل جراحی خواب خواهد بود و دومین مدل، بی حسی موضعی گوش است که در صورت استفاده از آن، گوش و ناحیه های اطراف آن بی حس می شود، اما بیمار هنوز بیدار خواهد بود.

مراحل جراحی

مراحل این عمل شامل: ترمیم حفره های ایجاد شده در پرده گوش فرد، حذف بافت اضافه ی کلستاتوما که در پشت پرده گوش قرار گرفته است، حذف بافت استخوانی آلوده شده و در نهایت ترمیم دیگر بافت های آسیب دیده می باشد. بهتر است که بدانید هدف از این جراحی اصلاح آسیب و در صورت نیاز از بین بردن بافت آسیب دیده آن ناحیه، انجام می شود.

افرادی که قصد دارند این جراحی را انجام دهند باید بدانند که در هنگام معاینه پزشک متخصص گوش برای معاینه شما از یک اتوسکوپ استفاده خواهد کرد، که این کار باعث می شود تا به طور کامل و هم چنین دقیق تری معاینه ی شما انجام شود. علاوه بر آن پزشک به مراجعه کنندگان خود می گوید تا آزمایشاتی مانند: تست های شنوایی، اسکن ام آر آی و سی تی اسکن را انجام دهند و نتیجه ی آن را برای پزشک بیاورند.

هزینه جراحی تمپانوپلاستی

هزینه جراحی تمپانوپلاستی

خیلی از افراد مجبور به این عمل هستند و به این دلیل می خواهند بدانند که هزینه این جراحی چقدر می باشد. در این باره باید بگوییم که هزینه ی این جراحی نسبت به پزشکی که شما انتخاب کرده اید و هزینه ی دستمزد او و هم چنین هزینه ی بیمارستان بسیار متفاوت است. توصیه ی ما این است که افراد برای دانستن هزینه ی دقیق عمل بهتر است که مطب دکتر خود مراجعه کنند، به این صورت می توانند تمام سوالات خود را بپرسند و هم چنین اگر مشکلی دارند آن را نیز بازگو کنند و در نهایت از هزینه ی دقیق آن نیز آگاه شوند.

بیشتر بخوانید
کانتور بینی چیست؟ معرفی بهترین روش های کانتورینگ بینی

نحوه ی عمل

هم چنین افرادی که تمایل دارند، بدانند این جراحی چگونه انجام می شود و می خواهند از نحوه ی عمل به طور کامل آگاهی داشته باشند، می توانند در اینترنت جستحو کنند، چرا که در اینترنت سایت هایی وجود دارند که فیلم جراحی تمپانوپلاستی را در صفحه ی خود برای کاربران قرار داده اند. البته ما پیشنهاد می کنیم که فیلم این جراحی را افرادی که ترس از عمل و یا ترس از اتاق عمل دارند، مشاهده نکنند.

عمل تمپانوپلاستی گوش

عمل تمپانوپلاستی گوش

برای خیلی از افراد شاید سوال به وجود بیاید که تمپانوپلاستی چیست در این باره باید بگوییم که این جراحی برای ترمیم پارگی پرده گوش افراد انجام می شود. اما اگر استخوان گوش یا استخوانچه گوش میانی دچار آسیب و یا عفونت شده باشد باید جراحی در سطح وسیع تری به نام تمپانوماستوئیدکتومی برای بیمار انجام شود. هم چنین کسانی که می خواهند این عمل را انجام دهند باید بدانند که این جراحی را فقط باید توسط متخصص این کار انجام دهند و اصولا این جراحی را متخصص گوش، حلق و بینی برای بیماران انجام می دهد. که متخصص در هنگام این جراحی استخوان پشت گوش بیمار را تراش می دهد و استخوانچه های عفونی و معیوب آن را خارج می کند و بعد از این که جراحی تمام شد آن ناحیه را بخیه می زند.

عوارض جراحی تمپانوپلاستی

عوارض جراحی تمپانوپلاستی

این جراحی در اکثر مواقع برای افراد عوارض و یا مشکل خاصی به وجود نمی آورد ولی می توان از عوارض کلی آن که گاهی برای برخی از افراد به وجود می آید که شامل: احتمال عفونت بعد از عمل، واکنش نامناسب بدن بیمار به بیهوشی، خونریزی گوش، احتمال بسیار کم در از دست دادن شنوایی، سبکی سر یا سرگیجه، نیاز به تجدید عمل می باشد، وز وز گوش، بروز کلستاتوم، آسیب گوش میانی، آسیب عصبی صورت، ایجاد چسبندگی در گوش میانی، سوراخ شدن پرده گوش می باشد. گفته شده است که بیش از 90 درصد بیمارانی که این جراحی را انجام داده اند نتیجه مطلوبی را کسب کرده اند و هم چنین عمل موفقیت آمیز بوده است و بعد از مدتی علائمی چون کم شنوایی و یا عفونت و درد تسکین می یابند.

تمپانوپلاستی گوش

تمپانوپلاستی گوش

جراحی تمپانوپلاستی یکی از جراحی هایی است که متخصصان برای این که استخوانچه های عفونی و معیوب را خارج کنند، از آن استفاده می کنند. پزشک بعد از اتمام جراحی توصیه هایی به بیمار خود می کند که بیمار باید این توصیه ها را رعایت کند تا سریع تر بهبود یابد، این توصیه ها شامل: فرد از بلند کردن اجسام بسیار سنگین و یا فشار شدید به بدن خودداری کند، با دهان باز و به آرامی در بینی خود فوت کند، تا هنگامی که پزشک به فرد اجازه نداده است، از شستشوی گوش و موی سر به طوری جدی خودداری کند، فرد از استخر رفتن خودداری کند و هم چنین از مسافرت هوایی خودداری کند و تا هنگامی که پزشک مجوز این کار را نداده است، صبر پیشه کند.

بیشتر بخوانید
عوارض کاشت مو fug چیست؟ معرفی بهترین کلینیک برای کاشت مو fug

هزینه تمپانوپلاستی

افرادی که قصد دارند این جراحی را انجام دهند درباره ی هزینه ی آن باید بدانند که هزینه عمل ترمیم پرده گوش، بستگی به چند فاکتور مانند هزینه ی دستمزد جراح و هزینه ی بیمارستان و چند مورد دیگر دارد. افرادی که می خواهند از هزینه ی دقیق آن مطلع شوند بهتر است که به مطب پزشک خود مراجعه کنند، چرا که در جلسه مشاوره قبل از تمپانوپلاستی توسط پزشک متخصص گوش، حلق و بینی هزینه ی دقیق آن گفته می شود.

سوالات متداول درباره ی تمپانوپلاستی

سوالات متداول درباره ی تمپانوپلاستی

تمپانوپلاستی چیست؟

در این باره باید بگوییم که هنگامی که استخوان گوش یا استخوانچه‌ ی گوش میانی فرد دچار آسیب‌ دیدگی و یا عفونت شده باشد، در این مواقع متخصص برای اصلاح شنوایی فرد باید جراحی تمپانوپلاستی را انجام دهد. هم چنین در این عمل پزشک از دو نوع بیهوشی برای بیماران خود استفاده می کند، که یکی بیهوشی عمومی است که در صورت القای این روش، بیمار در هنگام عمل جراحی خواب خواهد بود و مدل دوم، بی حسی موضعی گوش است که در صورت استفاده از آن، گوش و ناحیه های اطراف آن بی حس خواهد شد ولی بیمار هنوز بیدار خواهد بود. هدف این جراحی اصلاح آسیب و در صورت نیاز از بین بردن بافت آسیب دیده گوش می باشد.

آیا این جراحی عوارض دارد؟

در این باره باید بگوییم که هر جراحی عوارض های خود را خواهد داشت، این جراحی نیز عوارضی دارد، اما در اکثر مواقع برای بیمار این عوارض دیده نمی شود و هم چنین در بیش از 90 درصد بیمارانی که این عمل را انجام داده اند نتیجه مطلوبی را کسب کرده اند و بعد از مدتی عفونت و درد تسکین می یابند. به هر حال برخی از عوارض این جراحی شامل: بروز کلستاتوم، آسیب گوش میانی، آسیب عصبی صورت، ایجاد چسبندگی در گوش میانی، سوراخ شدن پرده گوش، احتمال عفونت بعد از عمل، واکنش نامناسب بدن بیمار به بیهوشی، احتمال بسیار کم در از دست دادن شنوایی، خونریزی گوش، سبکی سر یا سرگیجه، نیاز به تجدید عمل می باشد، وز وز گوش، می باشد.

هزینه جراحی تمپانوپلاستی چقدر می باشد؟

افرادی که می خواهند از هزینه ی این جراحی مطلع شوند، در این باره باید گفت که هزینه ی این عمل نسبت به جراحی که شما انتخاب کرده اید و هم چنین هزینه ی دستمزد او و حتی هزینه ی بیمارستان بسیار متفاوت است. توصیه می کنیم که افراد برای اطلاع از هزینه ی دقیق جراحی بهتر است که مطب پزشک خود مراجعه کنند، به این گونه می توانند تمام سوالات خود را بپرسند و حتی اگر مشکلی دارند آن را نیز بازگو کنند و در نهایت از هزینه ی دقیق جراحی خود نیز مطلع شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *