انواع پروتز ها

انواع پروتز در سال 1399 کدام است و قیمت هر کدام چقدر می باشد؟

در این مقاله قصد داریم تا شما با انواع پروتز و طرز استفاده هر یک از آنان و برتری هر کدام از این موارد نسبت به دیگری صحبت کنیم.

انواع پروتز ها

انواع پروتز ها

پروتز ها، موارد استفاده ی مختلفی دارند و از پروتز ها می توان در زمینه های درمانی و زیبایی در کلینیک های درمانی و زیبایی استفاده کرد. در واقع پروتز ها، اجسام مصنوعی هستند که به منظور پر کردن جاهای خالی و حجم دهی و حجم سازی در اندام های مختلف بدن، استفاده می شوند. پروتز ها معمولا از جنس سیلیکونی ساخته می شوند و بسته به حجم و مقدار مورد نیاز با توجه به اندام و جنس پوست فرد متقاضی، سایز ها و اندازه ها و مقاومت و ضخامت مشخص و متفاوتی دارند. هم چنین پروتز ها، به نسبت نوع عمل که زیبایی یا درمانی است؟ و یا در کدام قسمت بدن قرار است پروتز کار کنیم؟ و یا این که چه مقدار حجم را از پروتز می خواهیم؟ بستگی دارد. برای آشنایی با انواع پروتز ها، کارایی آن ها و شیوه ی نصب هر کدام بر روی هر یک از اجزاء بدن، در این نشریه همراه ما باشید.

ماهیت مواد

پروتز ها، در واقع اشیاء غیر طبیعی و خارجی و ساخته شده به دست بشر به منظور پر کردن کسری های اندام های بدن، پر کردن فضاهای خالی در اندام های مختلف بدن و حجم دهی و حجم سازی در اندام هایی که باید برجسته باشند. پروتز ها، انواع مختلفی دارند. هم چنین برای گذاشتن پروتز ها، در موارد مختلف پزشکان نیز متفاوت هستند. برای انجام خدمات پروتز های زیبایی، باید به پزشک زیبایی و جراح پلاستیک مراجعه کنید. برای انجام خدمات پروتز های درمانی باید به مطب پزشکان ارتوپدی و یا جراح ارتوپدی مراجعه کنید تا با توجه به تقاضا و خدماتی که می خواهید ارائه بگیرید، پزشک درست و مطمئنی را انتخاب کرده باشید. پروتز ها عبارت اند از: پروتز های زیبایی و پروتز های متحرک که پروتز های زیبایی شامل: پروتز سینه، پروتز باسن، پروتز لب، پروتز گونه، پروتز چانه و … و پروتز های محرک شامل پروتز هایی هستند که در مفصل ها به جای غضروف های آسیب دیده و از بین رفته استفاده می شوند مانند پروتز مفصل ران، انواع پروتز زانو، پروتز مفصل آرنج، پروتز مفصل بازو و … می باشد.

انواع پروتز سینه

خانم ها، درصد بسیار زیادی از حس اعتماد به نفس شان را از طریق خوش اندام بودن و خوش هیکل  بودن شان، به دست می آورند. اندام زیبا در بانوان، به معنی برجستگی های استاندارد و به اندازه ی فرم بدن شان می باشد که این برجستگی ها در بالا تنه شامل سینه نیز می شوند. وقتی خانم ها جلو آینه می ایستند، از کوچک بودن سینه هایشان رنج می برند و برای درمان این مشکل، به دنبال راه کار هستند. پروتز سینه، یکی از راه کار های شایع و رایج و محبوب در بین خانم ها است. خانم های بسیاری به این عمل رو می آورند به این دلیل که این راه کار برای رسیدن به هدف آن ها، صد در صد قطعی است و آن ها می توانند با هر سایز و هر شکلی که بخواهند به هدف شان یعنی بزرگ کردن سینه هایشان برسند.

بیشتر بخوانید
هزینه جراحی پوست چقدر است ؟ + معرفی مراکز باکیفیت و با قیمت ارزان در مشهد

بیماری های زمینه ای سینه

اما برخی دیگر از موارد متقاضی برای انجام عمل جراحی پلاستیک پروتز سینه، دارای مشکلاتی هم چون سرطان سینه بودند. در برخی افراد که دچار بیماری سرطان سینه می شوند و بیماری آن ها به قدری پیش رفت می کند که قابل درمان نباشد، مجبور می شوند که سینه را قطع کرده تا این عفونت به دیگر اعضاء بدن انتقال داده نشود. پروتز سینه راه کار بسیار موثر و مفیدی برای این افراد می باشد که می توانند اندام خود را بهتر از قبل داشته باشند و دچار افسردگی بابت به هم ریختن و از دست دادن عضوی از بدنشان نشوند.

انواع پروتز دندان

انواع پروتز دندان

دندان ها، یکی از اجزاء مهم در زیبایی فرد در چهره اش می باشد و اگر دندان ها خراب یا افتاده باشند و یا به دلیل خراب بودن و عفونتی شدن، آن را کشیده باشید، در ظاهر شما با توجه به فرم صورت، می تواند جلوه ی زشتی را پدید آورد‌‌. یکی از مهم ترین علت در توصیه های شدید برای رعایت بهداشت دهان و دندان نیز همین تاثیر فراوانش در چهره و افزایش و کاهش حس اعتماد به نفس است. اما در صورتی که مشکلی برای دندان ها پیش آمد، می توانید از پروتز های دندان که روش موثری در حل مشکلات  زیبایی و درمانی دندان ها می باشد، استفاده کنید. پروتز های دندان که از جنس سرامیکی هستند گاهی به عنوان یک روکش جدید برای دندان ها عمل می کند، و گاهی به جای خود دندان روی لثه قرار می گیرند و برداشته و گذاشته می شوند. که نوع اول پروتز ثابت، و نوع دوم پروتز متحرک می باشد. انواع پروتز دندان، بسیار زیاد و متفاوت و در موارد مختلفی استفاده می شود که شما با توجه به نیاز تان می توانید از آن ها استفاده ی مفید داشته باشید.

انواع پروتز لب

اکثر خانم ها دوست دارند که لب های برجسته و قلوه ای داشته باشند و به این منظور، دست به کار های زیادی مانند استفاده از روغن ها و کرم های حجم دهنده می زنند که معمولا هم نتیجه ای دریافت نمی کنند. اما یکی از راه ها و راه کار هایی که نتیجه ی صد در صد را به همراه دارد، انواع پروتز های لب می باشد. پروتز های لب به صورت قرار گرفتن یک پروتز از جنس سیلیکونی بسیار ظریف، داخل لب می باشد. در این روش، یک شکاف در زیر لب ها، ایجاد شده و بافت نرم و لایه ای پروتز، درون لب قرار می گیرد. ویژگی منحصر به فرد این عمل، دائمی بودن آن است و طی مدت زمان، تغییر شکل نخواهد داد. همچنین اگر تصمیم به پروتز لب در مشهد دارید با سایت ما تماس بگیرید تا تخفیف ویژه ای به شما بدهیم.

انواع پروتز چانه

انواع پروتز چانه

چانه، یک بخش از مثلثی ابعاد صورت است و برای این که ابعاد صورت به بهترین شکل ممکن باشد، بایستی ابعاد مثلثی صورت، منظم و استاندارد باشد. در برخی افراد ابعاد صورت، نامنظم و غیر استاندارد هستند که به کمک روش جراحی زیبایی پروتز چانه می توان این ویژگی را ایجاد کرده و منظم ساخت.

انواع پروتز سینه

پروتز سینه به دو روش انجام می شود و روش اول پروتز هایی با استفاده از آب نمک می باشد که به لاتین، (saline) نام دارد. نوع دوم پروتز سینه، پروتز های سیلیکونی هستند که به زبان لاتین (silicon) نامیده می شوند. روش قرار دادن پروتز های آب نمکی به صورتی است که یک کیسه درون سینه قرار گرفته و طی مدت زمان و به تدریج، آب و نمک به آن تزریق خواهد شد. این نوع پروتز ها، مخصوص پوست هایی است که ظرفیت پوشش روی پروتز را ندارند و باید خود به خود و طی زمان مشخص شده توسط پزشک، پوست ترمیم شود.

بیشتر بخوانید
پروتز لب برای چه کسانی مناسب است و چقدر هزینه و قیمت دارد ؟

پروتز های سیلیکونی نیز از لحاظ ظاهر، به دو دسته تقسیم می شوند و دسته ی اول به شکل گرد هستند (round)  و دسته ی دوم به صورت و به شکل قطره ای یا قطره اشکی (anstomical) می باشند. محل قرار گرفتن پروتز ها در سینه بستگی به نوع و شکل و فرم سینه دارد. انواع این پروتز ها نیز شامل پروتز های زیر عضله ای کامل، زیر غده ای، ساب فاسیال و دوگانه هستند. برای انجام پروتز سینه بایستی پزشک شما نوع پوست را به نسبت روش آب نمکی یا سیلیکونی و پس از آن نوع قرار گرفتن پروتز در قسمت های مختلف سینه، تشخیص داده و مشاوره ای از عوارض و شیوه ی عمل برای شما بگذارد.

انواع پروتز مو

امروزه در بسیاری از شنیون ها و مدل مو های مجلسی، در اکثر ژورنال ها و مد های جدید،  مدل هایی دیده می شود که در آن از پروتز ها استفاده می شود. انواع پروتز مو برای شینیون، متفاوت است. پروتز ها معمولا پارچه های توری بسیار ظریف و نازک هستند که انواع مختلف و کاربرد های متفاوت دارند. اما نوع دیگر پروتز ها برای مو، مانند کلاه گیس هستند اما بسیار طبیعی از کلاه گیس جلوه داده می شوند و برای افراد کم مو و کچل، راه حل بسیار کاربردی می باشد که بیشتر در آقایان قابل استفاده است.

قیمت انواع پروتز لگن

پروتز لگن، جزء پروتز های متحرک محسوب می شود و قیمت های آن، می تواند با قیمت انواع پروتز مفصل زانو و قیمت انواع پروتز پا، در یک سطح و در یک حد باشند .

سوالات متداول

سوالات متداول

آیا انجام ایمپلنت، به کمک پروتز ها قابل پذیرش هستند؟

بله. وقتی چند ایمپلنت در داخل دندان انجام شده باشد، می توان با انجام پروتز و قرار دادن پروتز های ثابت روی آن ها، ایمپلنت را استحکام سازی کرده و هم چنین باعث زیبایی بیشتر در فضای دهان و دندان می شود.

قبل از انجام عمل جراحی  پروتز لب، چه نکاتی را باید انجام دهیم؟

قبل از این که هر کاری انجام دهید، باید یک پزشک مطمئن، با تجربه ی بالا و سابقه ی کاری موفق، انتخاب کنید و از او بخواهید که شرایط عمل را برایتان توضیح داده و شما نیز، هرگونه حساسی ها و بیماری زمینه ای که دارید را با پزشک خود در میان بگذارید. در مرحله ی آخر نوع و اندازه ی پروتز مورد نظر را برای پزشک توضیح داده تا با توجه به نیاز شما، پزشک جراحی را انجام دهد.

کلاه گیس چه فرقی با پروتز مو دارد؟

پروتز مو بسیار طبیعی تر از کلاه گیس است زیرا از موی طبیعی ساخته شده و قابلیت رنگ را نیز دارد تا با موی فرد، یکسان شده و شبیه هم باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *