انواع عمل های زیبایی صورت

انواع عمل های زیبایی صورت و بدن برای جوانسازی با برسی قیمت هرکدام

انواع عمل های زیبایی امروزه افراد زیادی را در سراسر دنیا درگیر خود کرده است. انسان از قدیم تا به امروز میل به زیبایی داشته است و همیشه در تلاش برای زیبایی بیشتر بوده است اما بعضی از این عمل ها امروزه دیگر صرفا برای زیبایی نیست و به یک مد تبدیل شده است که تعداد زیاد از افراد جامعه را درگیر خود کرده است. تاریخچه عمل های زیبایی را تقریبا می توان در قرن ها پیش، در قرن 16 میلادی یافت. پس از همه گیر شدن آبله در اروپا، مردم برای به دست آوردن زیبایی قبلی خود به انجام عمل های زیبایی و جراحی پلاستیک روی آوردند. در این مقاله ما می خواهیم به بررسی انواع عمل های زیبایی از جهات مختلف به پردازیم.

انواع عمل های زیبایی صورت

انواع عمل های زیبایی صورت

در گذشته انواع عمل های زیبایی صورت بیشتر برای افرادی بود که مشکلاتی اعم از مشکلات پوستی یا سوختی یا افرادی که از این قبیل مشکلات داشتند، بود. اکنون با تنوع عمل های زیبایی صورت افراد زیادی تن به این عمل ها می دهند. بیشتر عمل های جراحی به سبب این که صورت هر فرد تقریبا می توان گفت اولین چیزی است که در معرض دید همگان است، بر روی صورت انجام می شود. عمل های زیبایی صورت مانند: عمل بینی، جراحی پلک، لیفت صورت و گردن، لیزر پوست، انواع تزریق ژل و… می باشد.

انواع عمل های زیبایی چشم

انواع عمل های زیبایی چشم

خیلی از افراد برای حدس زدن سن افراد ابتدا به چشم های هر فرد نگاه می کنند گاهی حتی خستگی و یا سرحالی و نشاط افراد را می توان از چشم های آن ها متوجه شد. چشم ها و نواحی اطراف آن ها به طور کلی در زیبایی و طراوت چهره افراد نقش به سزایی دارد. انواع عمل های زیبایی چشم نیز باعث زیبایی بیشتر چشم و نواحی اطراف می شود.

عمل زیبایی پلک چشم

پزشکان در این عمل، ناحیه پلک بالا و پایینی را برش می دهند و به این صورت با توجه به خواسته و یا مشکل بیمار پوست اضافه، چربی و عضله اضافی اطراف چشم را بر می دارند که باعث ظاهری بهتر و چهره ای جوان تر و شاداب تر در فرد می شود.

بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی یا جراحی پلک، یک نوع جراحی زیبایی چشم است که برای رفع افتادگی و پف پلک ها در پل بلا و پایین و یا هردو پلک انجام می شود. این عمل که یکی از رایج ترین عمل های زیبایی و جوان سازی صورت است نیاز به بستری ندارد و اصطلاحا به صورت سرپایی نیز انجام می شود.

این سوال پیش می آید که بلفاروپلاستی یا جراحی پلک برای چه کسانی مفید است؟

بلفاروپلاستی بیشتر برای کسانی که در اثر رسوب چربی در دید آن ها اختلالی به وجود آمده است مفید می باشد.جراحی پلک یا همان بلفاروپلاستی برای جوان سازی پلک های بالا و پایین و همچنین برطرف کردن کیسه های زیر چشم و سفت کردن پوشت های اطراف چشم هم نیز انجام می شود.

بیشتر بخوانید
پروتز سینه چقدر هزینه و چه عوارضی دارد ؟ + معرفی دکترهای پروتز برتر کشور

مزایای جراحی زیبایی پلک:

بهبود میدان دید

افزایش اعتماد به نفس به سبب داشتن چهره ای جوان و شاداب تر

احیا شدن پوست اطراف چشم

عوارض احتمالی جراحی پلک:

کاهش قدرت بینایی در اثر خون ریزی

عفونت و تورم پلک که در لیست انواع عمل های زیبایی آمده است.

دو بینی و تاری دید موقت

بی حسی پلک ها

جوش های کوچک سفید در محل بخیه

متقارن نبودن محل برش ها در دو طرف

زیاده رویی در عمل اصلاحی

مراقب های بعد از عمل جراحی پلک

پس از این عمل باید دارو های تجویز شده را مرتب استفاده کنند، فعالیت های چشمی که مسبب خشک شدن چشم می شود، ماننداستفاده از گوشی، لب تاب و یا تلوزیون دیدن را انجام ندهند. از عینک آفتابی تا چند هفته پس از عمل در مقابل نور خورشید و باد استفاده کنند و حد امکان از کرم های مخصوص دور چشم استفاده کنند. از انجام ورزش های سنگین و بلند کردن اجسام سنگین تا چند هفته پس از عمل خود داری کنند.

انواع عمل های زیبایی دندان

لازمه داشتن لبخند زیبا، داشتن دندایی زیبا می باشد راهکار و انواع عمل های زیبایی های دندان زیادی برای زیباتر کردن دندان امروزه وجود دارد از جمله این راهکار ها می توان به ارتودنسی در مشهد، جرم گیری، لمینت، بریج کردن، ونیر و کامپوزیت دندادن اشاره کرد.

لمینت دندان یا ونیر سرامیکی شامل یک پوسته نازک سرامیکی است که در دو برابر پوسته تخم مرغ ضخامت دارد. پوسته ها با کمک انواع باند ها رزینی که همان ماده ای است که باعث چسباندن مواد کامپوزیتی به دندان می شود، روی دندادن های تراش خورده چسبانده می شود.

از مزایای لمینیت دندان می توان به زیبایی طبیعی دندان ها و رنگ و جرم پذیر نبودن آن ها اشاره کرد که البته لمینت معایبی هم دارد مانند این که در صورت شکستن باید تعویض شود، هزینه آن نسبتا گران است، برای دندان هایی که پوسیدگی زیاد و یا پر کردگی های قدیمی دارد کاربرد ندارد و اینکه یعد از چسباندن لمینت روی دندان دیگر رنگ و شکل آن قابل تغییر نیست.

کامپوزیت دندان برای پر کردگی دندادن هایی که که بر اثر خرد شدن نیاز به ترمیم دارد، کاربرد دارد.

انواع عمل های زیبایی بینی

بینی انسان ها فرم های مختلفی دارد ولی ساختمان اجزای اصلی آن یکی است. ازخارج به داخل شامل پوست و سپس عضلات و در داهلی ترین لایه شامل بافت های استخوانی و غضروفی می باشد.

انواع عمل های زیبایی بینی به دو دسته تقسیم می شوند عمل بین های گوشتی و بینی های استخوانی.

بینی های گوشتی پوست و عضلات ضخیم دارند غضروف و ساختمان استخوانی آن ها نازک است و در ظاهر این بینی ها نوک پهنی دارند. عمل بینی های گوشتی به نسبت بینی های استخوانی سخت تر است و به هر دو روش باز و بسته انجام می شود.

بینی های استخوانی در سخاتار خود برعکس بینی های گوشتی دارای استخوان و غضروف پهن و پوست نازک می باشند که موجب ناهماهنگی هایی می شود. بینی های قوز دار که اصلاح آن ها با صیقل انجام می شود، یکی از آسان ترین نوع عمل های جراحی بینی می باشد.

انواع عمل های زیبایی شکم

در مورد انواع عمل های زیبایی شکم این را باید نیز گفت که این جراحی در واثع برای ازبین بردن و برداشتن چربی در ناحیه شکم و پهلو می باشد و مناسب افرادی است که دچار افتادگی شکم و پهلو هستند و همچنین مناسب خانم هایی که پس از زایمان های متعدد پوست شکم آن ها دچار ترک های بسیار و افتادگی شده است. با این جراحی پوست شکم کاملا کشیده می شود و شکمی صاف و تخت نتیجه این عمل است.

بیشتر بخوانید
موخوره چگونه به وجود می آید و روش های درمان آن چیست؟

انواع عمل های زیبایی شکم 4 روش است که عبارت اند از:

 • جراحی آبدومینوپلاستی
 • جراحی زیبایی لیپولیزر
 • جراحی شکم با لیپوماتیک
 • جراحی با ترکیب چند روش
انواع عمل های زیبایی لب

انواع عمل های زیبایی لب

لب ها پس از چشم ها، دومین بخشی از است که در ارتباط با انسان ها مورد توجه قرار می گیرد و نقش به سزایی در زیبایی چهره و جذابیت صورت دارد. که در 2 دهه اخیر انواع عمل های زیبایی لب و تزیق ژل لب بسیار فراگیر و رایج شده است. تزریق ژل معایبی هم نیز دارد مانند دائمی نبودن نتیجه، عدم توانایی در تغییر مدل لب ها، کم کردن فاصله بینی و لب ها و همچنینعوارض خاص تزریق ژل های نامرغوب.

جراحی لب به دو روش از داخل و بیرون انجام می شود که جراحی لب از داخل همه برش ها از داخل دهان و پشت لب است و در جراحی لب از خارج به صورت مسقیم و ازبیرونلب می باشد. دیگرروشهای جراحی لب به لیفت سانترال لب و لیفت لب بالا از زیر بینی می شود اشاره کرد. یکی از رایج ترین روش های جراحی لب هم که استفاده از پروتز لب است که باعث افزایش حجم لب می شود.

گرافت چربی در لب هم یک دیگر از راه های جراحی لب است که چربی و بافت زیر جلدی، از بدن خود فرد برداشته شده و مانند یک پروتز طبیعی در لب کار گذاشته می شود.

قیمت انواع عمل های زیبایی

قیمت انواع عمل های زیبایی بسته به نوع موادی استفاده می کنند، دکتر جراح، بیمارستان یا کلنیک زیبایی که انجام می دهید و دیگر عوامل متفاوت است. قیمت های انواع عمل های زیبایی را حدودی و تقریبی در زیر بیان می کنیم.

 • قیمت تزریق ژل بوتاکس حدود 300 هزارتومان
 • کاشت مژه دائمی بین 3 تا 4 میلیون تومان
 • کاشت ریش بین 3 و نیم میلیون تومان تا 800 میلیون تومان
 • کاشت ابرو بین 4 تا 5 میلیون تومان
 • عمل بینی (رینوپلاستی) بین 4 تا 8 میلیون تومان
 • بلفاروپلاستی برای دو پلک بین 4 تا 5 میلیون تومان
 • پروتز گونه بین 3 تا 4 میلیون تومان
 • ژل لب 300 تا 500 هزارتومان در لیست انواع عمل های زیبایی
 • کاپوزیت دندان هر واحد بین 400 تا 1 میلیون تومان
 • لمینت دندان برای هر واحد حدود 800 هزارتوما
 • لاغری لیپوماتیک بین 6 تا 8 میلیون تومان
سولات متداول

سولات متداول در مورد انواع عمل های زیبایی

جراحی بین گوشتی با بینی استخونی فرق دارد؟

بله با توجه به متفاوت بودنساختار آن ها جراحی بینی گوشتی با استخوانی متفاوت است و جراحی بینی گوشتی سخت تر است.

عمل های زیبایی عوارض دارد؟

قطعا عمل های زیبایی بدون عوارض نخواهد بود اما اگر در مکان های بهداشتی و معتبر و زیر نظر پزشک خوب انجام شود موارد گفته شده توسط پزشک رعایت شود این عوارض خیلی کم خواهد بود.

ایا افتادگی و ترک های شکم قابل جراحی است؟

بله روش های متخلفی برای جراحی شکم وجود دارد که باعث جمع شدن افتادگی شکم می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *