عوارض جراحی زیبایی شکم

عوارض جراحی زیبایی شکم چیست؟ بایدها و نبایدهایی که باید در مورد جراحی شکم بدانید

در این مقاله قصد داریم تا درباره جراحی زیبایی شکم با شما صحبت کنیم و همچنین قصد داریم  عوارض جراحی زیبایی شکم را به شما توضیح دهیم تا شما اطلاعات کافی از این عمل جراحی زیبایی کسب کنید .

عوارض جراحی زیبایی شکم چیست؟

یکی از شایع ترین مشکلات افراد ،چاقی ،شلی و یا افتادگی شکم می باشد و ابدومینوپلاستی یا همون جراحی زیبایی شکم روشی برای لاغر یا سفت کردن شکم مورد استفاده قرار می گرد .عمل زیبایی جراحی شکم شامل  برداشتن پوست و چربی اضافی از ناحیه میانی و تحتانی شکم به منظور محکم کردن عضله دیواره شکم می باشد . عمل جراحی زیبایی شکم جراحی است که ظاهر شکم را به ایده ال ترین حالت ممکن نزدیک میکند.زیبایی ششکم باید صاف و بدون چربی اضافی باشد و همچنین عضلاتی سفت داشته باشد . و همچنین جراحی شکم با برداشتن پوست و چربی اضافه باعث ایجاد تغیراتی در عضلات شکم این کار را به بهترین شکل ممکن انجام میدهد و شکمی صاف و تخت به شما تحویل میدهد.جراحی زیبایی شکم درست است که مزایایی دارد ولی یک جراحی محسوب می شود به همین خاطر شما باید اطلاعات کاملی نسبت به این جراحی داشته باشید .همجنین قابل ذکر است که ابدومینو پلاستی با لیپوساکشن فرق می کند هرچند می توانید برای بهبود خود لیپوساکشن را به همراه جراحی ابدو پلاستی انجام دهید . شما می توانید با انتخاب بهترین دکتر متخصص از عوارض جراحي زيبايي شكم جلوگیری کنید .

هزینه جراحی زیبایی شکم

توضیح در مورد انواع پیکر تراشی

ما در پیکر تراشی ما دو نوع اصلی عمل داریم که شامل؛ ابدومینو پلاستی با جراحی زیبایی شکم و دیگری لیپوماتیک می باشد ، که در لیپوماتیک روی اعضای مختلف بدن انجام میشود ولی ابدومینوپلاستی فقط برای رفع مشکلات چاقی و افتادگی شکم استفاده می شود . پس ما برای اعضای دیگر بدن مثل بازو باسن و … لیپوماتیک داریم ولی ابدو مینو پلاستی خیر؛و برای شکم هر دو استفاده می شود .

در جراحی ابدومینوپلاستی چند حالت داریم که شامل ؛ ابدو مینو پلاستی کلاسیک یا ابدومینو پلاستی کامل یا تام تاک ،مینی ابدو مینو پلاستی می باشد. افراد زیادی به منظور انجام ابدو مینو پلاستی به پزشک مراجعه می کنند و پزشک بعد از شنیدن خواسته هایشان ،جراحی لاغری را به انان پیشنهاد میکند.علت این عمر هم فقط درک نادرست افراد می باشد ،در واقع این نوع جراحی نوعی جراحی زیبایی می باشد که بر خلاف جراحی لاغری برای درمان بیمار استفاده نمی شود . در جراحی لاغری به فرد کمک می شود که لاغر شود ولی جراحی زیبایی شکم برای افرادی است که انواغ رژیمغذایی و ورزش را امتحان کردن ولی به نتیجه نرسیده اند و همچنان چاق می باشند و بخش زیادی از چربی های شکمشان باقی ماندهه است و یا شکمی شل یا افتاده دارند کی طی این عمل چربی ها و پوست های اضافی شکم برداشته می شود و عضلات شکم سفت می شود .هزینه عمل جراحی زیبایی شکم را در انتهای مقاله به شما توضیح داده ایم .

عوارض بعد از عمل زیبایی شکم

چه زمان می توان گفت جراحی زیبایی شکم انتخاب صحیح است؟

جراحی زیبایی شکم زمانی برای شما بهترین انتخاب است اگر؛ به کمک ورزش و رژیم لاغری توانسته اید وزن خود را کم کرده اید اما چربی های شکمتان هنوز اب نشده و نافرم می باشد ، پس از بارداری ،پوست و عضلات شکمتان کشیده و شل شده باشد،پس از کاهش وزن بسیار ،دور شکمتان پست های اضافه اویزان شده باشد،رژیم های سخت و فعالیت های سنگین ورزشی برای شما کار ساز نبوده باشد و همچنان در ناحیه شکم چربی زیادی باشد، به خاطر کاهش وزن شدید دچار افتادگی یا ترک خوردگی پوست شکم شدید، اگگر تناسب اندام خوبی دارید و تنها در ناحیه ی شکم دچار چاقی هستید ،اگر به خاطر افزایش سن پوستتان دیگر خاضیت ارتحاعی ندارد یا چاقی و لاغری مکرر باعث ایجاد خطوط استریا و ازدیاد این خطوط شده است،وزن ثابتی دارید و از نظر فیزیکی در سلامت به سر میبرید ولی شکمی تخت و صاف می خواهید و با وجود تمام موارد گفته شده بهترین راه برای اینکه شما ایا این عمل زیبایی را انجام دهید این است که با یک جراح متخصص در این زمینه صحبت کنید تا مطمعن شوید که مشکلی پیش نمی اید .در نتیجه به صورت کلی بهترین کاندید برای عمل ابدومینو پلاستی افرادی هستند که شکم های بزرگ و پر چربی دارند که پوست ان شل یا اویزون باشد و با برنامه ورزشی و رژِم غذایی شکمشان تغیر چندانی نمیکند .عوارض جراحی زیبای شکم را در انتهای مقاله به شما توضیخ داده ایم.

جراحی زیبایی شکم تخت بیهوشی عمومی انجام می شود بسته به نوع جراحی برش ها ایجاد میشود و چربی و پوست اضافی شکم برداشته می شود و همچنین این جراحی بین 2 الی 5 ساعت طول می کشد .ما با معرفی بهترین دکتر متخصص هزینه جراحی زیبایی شکم و پهلو را به شدت کاهش خواهیم داد . همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله بهترین دکتر جراحی شکم و پهلو را مطالعه کنید.

عوارض جراحي زيبايي شكم

در ابدو مینو پلاستی کامل یک برش طولی از استخوان لگن یک طرف تا استخوان لگن طرف مقابل ایجاد می شود ،این برش بالای ناحیه الت تناسلی ایجاد می شود و با یک برش گرد در اطراف شکم پوست ازاد می شود و در نهایت پوست دیواره شکم در زیر ناحیه خط دنده ها جدا می شود و همچنین فلپ پوستی بزرگ از دیواره شکم دیواره شکم جدا می وشد تا عضلات طولانی نمایان شود و بعد از دیده شدن این عضلات را به هم نزدیک میکنند و در کنار هم توسط بخیه فیکس می کنند در این مرحله کمر باریک می شود و اضافات پوست جدا شده و ما بقی ان به دیواره شکم بخیه می شود و در نهایت یم محل جدید برای سوراخ ناف تعیین می شود و یک لوله فضای زیر پوست را به بیرون ارتباط می دهد .ما به شما هزینه جراحی زیبایی شکم در مشهد را در انتهای این مقاله توضیح داده ایم .

بیشتر بخوانید
جراحی زیبایی چیست و محبوب ترین و ارزان ترین آن در ایران کدام است؟

در ابدو مینو پلاستی مینی نسبت به جراحی ابدو مینو پلاستی کامل در ابعاد کوچکتری انجام می شود در نتیجه برش های تیغ جراح کمتر خواهد بود ، در این عمل پوست از بین ناف و خط برش به دو قسمت تقسیم می شود و همچنین بر خلاف روش جراحی کامل موقعیت مکانی ناف تغغیر نمی کند و با استفاده از دوربین کوچک سر یک میله در این روش معلوم است این عمل کلا 2 ساعت زمان میبرد .عوارض عمل جراحی زیبایی شکم را جدی بگیرید.

هزینه جراحی زیبایی شکم در ایران

دو لوله باریک به نام درن در پایان عمل و پس از دوخته شدن پوست ،در دو طرف زیر پوست شکم جهت تخلیه خون ابه ها میگزارند که در بیرون از بدن به دو مخزن کوچیک پلاستیکی وصل می شود و خونابه ها را طی روز های بعد از عمل از زیر پوست خارج می کنند و هر روز تخلیه می شود این لوله ها به مدت 3 الی 5 روز در زیر پوست باقی می ماند و بعد از انکه میزان خونابه ها تخلیه شده کم شد خارج می شود و شما بعد از عمل یک گن فشاری مخصوص روی شکم و پهلو های خود را می پوشاند .عوارض بعد از جراحی زیبایی شکم همانند بقیه جراحی ها جدی بگیرید.

در این جراحی برش باقی می ماند ولی جای بخیه وجود ندارد زیرا بخیه ای که در این جراحی استفاده میشود از جنس پلاستیک می باشد همچنین رد بخیه ها بعد از عمل جراحی دیده نمی شود .

  • پیشنهاد می کنیم مقاله شکم در ویکی پدیا را نیز مطالعه کنید تا اطلاعات کاملی را در مورد این عضو بدن انسان بدست آورید.

دیگر عوارض جراحی زیبایی شکم که باید بدانید

عوارض جراحی زیبایی شکم شامل:عفونت ،خونریزی ،تجمع مایعات،لخته ، ترمیم ناکافی و باز شدن زخم ها ،سیاه شدن پوست ، بی حسی یا گزگز در نواحی پایین ناف ،تغییر رنگ پوست،تورم ناحیه ای ،عدم تقارن نیز میباشد . شما می توانید عوارض بعد از عمل زیبایی شکم را با انتخاب بهترین دکتر متخصص جلوگیری کنید ازش .

هزینه جراحی زیبایی شکم چقدر است؟

هزینه جراحی زیبایی شکم برای همه یکسان نمیباشد که این هزینه ها به عواملی چون:هزینه بیهوشی ،هزینه بیمارستان یا کلینیک ،قیمت دارو های تجویز شده ،هزینه ازمایش ،قیمت گن پس از جراحی دستمزد جراح متخصص نیز میباشد .هزینه جراحی زیبایی شکم در ایران نسبت به بقیه کشور ها کم تر می باشد .

عوارض بعد از جراحی زیبایی شکم

عوارض بعد از جراحی زیبایی شکم

در صورتی که شما نیز از آن دسته از افرادی هستید که در ناحیه شکم خود چربی های اضافی احساس می کنید و اینکه با ورزش مداوم و رژیم غذایی سخت نتوانستید این معضل را رفع کنید، می توانید از جراحی زیبایی شکم استفاده کنید. نام پزشکی این عمل ابدومینوپلاستی می باشد و یکی از روش های نوین امروزی برای رفع چربی های اضافی در ناحیه شکم لقب گرفته است. در این عمل چربی های اضافی را برش می دهند تا از میزان حجم آن کاسته شود.

در ابتدا پزشک باید در مورد عوارض احتمالی این عمل بیمار را به طور کار در جریان بگذارد و تصمیم گیری در مورد انجام چنین جراحی را بر خود او واگذار نماید. یک از عوارضی که می توان بعد از انجام عمل با آن روبرو شد خونریزی در قسمت های مورد نظر می باشد. همانطور که می دانید در این جراحی می بایست قسمت هایی از پوست شکم را برش بدهند تا بتوانند چربی های اضافه را بردارند. برای این کار معمولا از روش سنتی استفاده می کنند که تیغ های جراحی بهترین گزینه هستند. برای بستن شکاف مورد نظر جای آن را بخیه می زنند و ممکن است پس از عمل دچار خونریزی شوید. شما می توانید در صورت مواجهه با چنین عارضه ای با پزشک تماس بگیرید و او را در جریان بگذارید. سپس پزشک اقدامات و دستورالعمل های لازم را برای شما بازگو می کند.

عوارض بعد از عمل زیبایی شکم

عوارض بعد از عمل زیبایی شکم

علاوه بر خونریزی، معمولا بیماران با عارضه دیگری مانند عفونت نیز روبرو می شوند. پس از برش زدن قسمتی از پوست شکم برای خارج کردن چربی های اضافه معمولا قسمت برش خورده را بخیه می زنند. این بخیه به دلیل عمق زیاد مدت زمان زیادی نیز لازم دارد، تا جوش بخورد. در این مدت ممکن است محل مورد نظر دچار عفونت شود و موجب نگرانی شما گردد. همچنین احتمال دارد که پوست آن قسمت از بدن از بین برود و دچار پوست اندازی شود. یا اینکه رنگ پوست آن محل تغییر کند و پس از مدتی شاهد تورم باشیم. در این صورت می بایست به پزشک مراجعه کرده و مراتب درمان آن را از او طلب کنید.

بیشتر بخوانید
تزریق ژل خط خنده در مشهد و سرتاسر ایران با 60 درصد تخفیف سایت و معرفی فواید و عوارض

همچنین یکی دیگر از عوارض آن می تواند این باشد که در قسمت هایی از شکم که عمل روی آنها انجام شده است، افتادگی پوست اتفاق بیافتد. به دلیل خالی شدن چربی های اضافه احتمالا پوست آن محل ها شل شده و به نوعی افتادگی اتفاق بیافتد که امری رایج است. در این صورت پزشک باید قبل از انجام عمل شما را از این مسئله آگاه نماید و با شما در مورد چنین موضوعی صحبت کرده باشد. راه های درمانی متعددی برای ان وجود دارد که می توان به لیفت پوست شکم اشاره کرد. البته در بیشتر بیمارانی که حجم زیادی از چربی از شکم آنها خارج می شود می بایست جراحی ترمیمی صورت گیرد. در غیر این صورت شاهد چین و چروک هایی در ناحیه شکم خواهیم بود.

خطرات جراحی زیبایی شکم

خطرات جراحی زیبایی شکم

شاید یکی از نگرانی های بیماران در مورد جراحی زیبایی شکم این باشد که در این قسمت از بدن شاهد عدم هماهنگی ظاهری ایجاد شود. به این معنی که تقارن مورد نظر در این قسمت به وجود نیاید و فرم آن پس از عمل تغییر کند. بارها در بیمارانی که متقاضی انجام چنین عملی بودند، شاهد این مسئله بودیم که به عنوان مثال نقطه ناف در جای خود قرار نگیرد و یا به سمت بالا و یا پایین حرکت کند. البته برخی از پزشکان از این مسئله آگاه هستند و معمولا قبل از انجام عمل بیماران را در جریان می گذارند و دلایل و راه های درمان ان را نیز بازگو کرده و سپس دستورالعمل های کارشناسانه خود را نیز به آنها اعلام می کنند.

یکی از دلایلی که تا به حال همیشه تاکید کرده ایم که قبل از انجام هر عملی می بایست با پزشک مربوطه جلسات مشورتی انجام دهید، همین مسئله است تا ابهامات موجود رفع گردد. در برخی از بیماران شاهد آن هستیم که پس از عمل از نتیجه آن رضایت ندارند و از آن ابراز ندامت و پشیمانی می کنند. دلیل این کار به این خاطر است که مشورتی صحیح در این باره انجام نداده اند و اطلاعات کافی در مورد آن به دست نیاورده اند.

جراحی زیبایی شکم و عوارض آن

جراحی زیبایی شکم و عوارض آن

شاید در چند جلسه بتوان این عمل را انجام داد و پس از آن باید مدتی را به استراحت بپردازید. در روزهای نخست احتمالا با دردی در ناحیه مورد نظر مواجه باشید که امری عادی به نظر می رسد. اما اگر درد شدید داشتید حتما با پزشک خود تماس بگیرید و شرایط خود را برای او توضیح دهید. به دلیل اینکه حجم زیادی از چربی های اضافی شکم کم شده، احتمالا شاهد بروز تغییراتی در این ناحیه از بدن خود شوید. به عنوان مثال، دور ناف برجستگی هایی ایجاد شود که غیرعادی باشد و تا چند روز دوام داشته باشد. همچنین جای زخم برش پوست نیز می تواند تا چند روز دوام داشته باشد و شما را اذیت کند و بعضی مواقع دوباره تازه شود. برای این کار می توانید از پمادهای موضعی استفاده کنید تا از درد آن کاسته شود.

علاوه بر آن، آسیب های عصبی نیز امکان دارد اتفاق بیافتد. انجام عمل می تواند به عصب های دور شکم شما آسیب وارد کند و در صورتی که پزشک تجربه کافی نداشته باشد آثار آن جبران ناپذیر می باشد. همچنین یکی دیگر از عوارض این جراحی، تورم پاها می باشد که البته باید گفت که احتمالا بعد از چند روز رفع شود.

سوالات متداول در مورد خطرات عمل زیبایی شکم

عوارض جراحی زیبایی شکم را نام ببرید؟

می توان به خونریزی، التهاب، تورم، افتادگی پوست، ورم پاها، آسیب های عصبی، بیماری قلبی عروقی، نامتقارنی در قسمت شکم و چند مورد دیگر اشاره کرد.

آیا عوارض جراحی زیبایی شکم دائمی هستند؟

بیشتر این عوارض را می توان با مشورت با پزشک و نیز با استفاده از روشی مناسب درمان کرد و از شدت آنها کاست.

مدت عوارض جراحی زیبایی شکم چقدر می باشد؟

مدت آن معمولا به نوع عارضه و  موارد بسیاری بستگی دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.