عمل جراحی پروستات چگونه است و چقدر هزینه دارد؟ برسی قیمت در سرتاسر ایران

جراحی پروستات یکی از شایع ترین جراحی ها در بین مردان پس از سن 50 سالگی می باشد که به منظور درمان برخی مشکلات و با انواع روش ها انجام می شود. در این مقاله مفصلا راجع به اینکه این جراحی به چه منظور و روش هایی انجام می شود و عوارض جراحی پروستات چیست و پس از عمل چه مراقبت هایی لازم است صحبت کرده ایم.

جراحی پروستات رادیکال
CDR462221 benign prostatic hyperplasia

جراحی پروستات چیست و به چه منظور انجام می شود؟

غده ی پروستات در زیر مثانه و در انتها دستگاه گوارش قرار دارد و وظیفه اصلی ان ترشح مایع حامل اسپرم است و در نتیجه در باوروی مردان نقش اصلی را ایفا می کند. عمل جراحی پروستات معمولا به منظور رفع سرطان پروستات، هیپرپلازی خوش خیم پروستات و بزرگی پروستات انجام می شود که با توجه به نوع بیماری و همچنین بدخیم و یا خوش خیم بودن ان در این جراحی همه یا بخشی از این غده برداشته می شود. اهدافی که پزشک جراح برای انجام این جراحی دنبال می کند شامل درمان بیماری، به مشکل نخوردن جریان ادراری بیمار پس از جراحی، به حداقل رساندن درد در حین و پس از عمل، انجام جراحی به صورتی که کمترین عوارض را به همراه داشته باشد و همچنین درمان نعوظ بعد از جراحی پروستات، است.

برای چه کسانی باید جراحی پروستات انجام گیرد؟

  • افرادی که دچار بزرگی خوش خیم غده پروستات هستند و این امر موجب عفونت های عود شونده ادراری در ان ها شود.
  • افرادی که مشکل بزرگی پروستات ان ها باعث بروز ادرار خونی (هماچوری) شده است.
  • افرادی که بزرگی پروستات در ان ها باعث ایجاد فشار بر روی مثانه شان شود و در نتیجه به نارسایی کلیه منجر شود.
  • افرادی که بزرگی پروستات در ان ها سبب مشکلات ادراری همچون شب ادراری و… شود به طوری که فعالیت های روزانه ان ها را دچار اختلال کند.

انواع روش های پروستاکتومی

در ادامه به انواع مختلف این جراحی و کاربرد ها و مزایا و معایب هر یک پرداخته ایم:

جراحی باز پروستات (پروستاکتومی باز)

در این روش جراحی پزشک جراحی، به منظور درمان، برشی روی پوست بیمار ایجاد کرده تا به تواند غده ی پروستات و بافت های اضافی اطراف ان را خارج کند. که پروستاکتومی باز خود به دو روش صورت می گیرد که در ادامه راجع به نحوه ی انجام ان ها صحبت کرده ایم:

  • رتروپیوبیک رادیکال (Radical retropubis): در این روش به منظور درمان سرطان، پزشک ابتدا برشی بر روی شکم بیمار از ناف تا استخوان زهاری ایجاد می کند و سپس غده ی پروستات را خارج می کند. در صورتی که سلول های سرطلنی به غدد لنفاوی رسیده باشد، جراح غدد لنفاوی را خارج کرده. اگر جراح حین جراحی پروستات باز مشاهده کند که غدد سرطانی در بدن بیمار پخش شده است، عمل را متوقف کرده چرا که در این صورت برداشت پروستات نه تنها کمکی نمیکند بلکه باعث ایجاد مشکلات جدیدی برای بیمار می شود.
  •  پرینال رادیکال (Radical Perineal Approach): در صورتی که انجام عمل جراحی پروستات رادیکال به روش رتروپیوبیک به دلیل برخی مشکلات و سوابق پزشکی خاص در بیمار، امکان پذیر نباشد، جراح از روش پرینال برای جراحی استفاده می کند. در این روش پجراح برشی بین مقعد و کیسه بیضه (پرنیوم) ایجاد می کند. پرنیال نسبت به رتروپیوبیک از ریسک بالا تری برخوردار است چرا که ممکن است منجر به مشکلات نعوظ در بیمار شود و یا در حین جراحی در صورت لزوم نتوان غدد لنفاوی را خارج کرد.
بیشتر بخوانید
جراحی های مورد نیاز برای زیبایی لبخند به همراه روش های داشتن خنده جذاب

جراحی پروستات با لیزر

جراحی پروستات به این روش معمولا به منظور رفع مشکلات ادراری متوسط تا شدید ناشی از بزرگی پروستات صورت می گیرد. در این روش پزشک یک اسکوپ نازک را از طریف الت تناسی وارد کرده و به سمت مجاری ادراری هدایت می کند. لیزری که از این اسکوپ عبور داده می شود حامل انرژی ای است که باعث می شود بافت اضافه ای که سد راه مجاری ادرار شده است منقبض و یا از بین برود. اگر ساکن مشهد هستید و می خواهید جراحی پروستات با لیزر در مشهد انجام دهید، می توانید به مراکز و بیمارستان های تخصصی ای که تجهیزات به روزی دارند رجوع کنید.

جراحی پروستات به روش لاپراسکوپی

اگر به دنبال روش جراحی پروستات خوش خیم با کمترین تهاجم و برش بدنی هستید ما به شما انجام جراحی پروستات به روش لاپراسکوپی را پیشنها می دهیم این روش درد و خونریزی کم تری نیز دارد و بازه زمانی بهبود بیمار پس از جراحی کوتاه تر است. این روش روشی نسبتا نوین است که خود به دو صورت مختلف قابل انجام است:

  • پروستاتکتومی رادیکال لاپراسکوپی (LRP): در این روش جراح چند برش کوچک بر روی پوست بیمار به منظور وارد کردن دوربینی کوچک و همچنین ابزار جراحی خود ایجاد می کند و سپس با مشاهده ی تصویر داخل بدن بیمار از طریق مانیتور جراحی را انجام می دهد.
  • پروستاتکتومی رادیکال لاپراسکوپی ربات محور (RALRP): این روش نیز مراحلی همچون روش دیگر دارد بااین تفاوت که جراح بالای سر بیمار حضور ندارد و در اتاقی دیگر از طریق یک رابط رباتیک، دستی رباتیک را با توجه به مشاهدات خود درون مانیتور کنترل کرده و جراحی را انجام می دهد. این روش نسبت به روش های سنتی به دلیل انکه دست رباتیک قابلیت مانور بیش تری دارد، از دقت بالا تری برخوردار است.
عمل جراحی پروستات

جراحی پروستات چه عوارضی دارد؟

عمده ترین و شایع ترین عوارض بعد از عمل جراحی پروستات بی اختیاری در ادرار و ناتوانی در نعوظ است. همچنین این جراحی ممکن است عوارض و خطرات دیگری نیز به همراه داشته باشد:

بیشتر بخوانید
جراحی پلاستیک در مشهد با هزینه مناسب در بهترین کلینیک

تغیرات ارگاسمی: بیمار پس از جراحی نیز همچنان لذت جنسی و ارگاسم را تجربه خواهد کرد ولی دیگر مایع منی ترشح نمی شود.

نا باروری: به دلیل انکه غده ی پروستات وظیفه ی ترشح مایع حاوی پروستات را در بدن اقایان دارد، پس از جراحی پروستات و با برداشته شدن این غده، بیمار قدرت باروری خود را از دست می دهد.

تغیر طول الت تناسلی: با خارج کردن غده ی پروستات مجرای پیشاب نیز کمی کوتاه تر می شود که این امر ممکن است سبب کوتاه تر شدن الت تناسلی نیز بشود.

جراحی پروستات در مشهد با قیمت مناسب

جهت انجام جراحی در مشهد، اگر به ما زنگ بزنید ما به شما یک پیشنهاد ویژه و البته تخفیف ویژه می دهیم. همچنین جهت انجام جراحی و عمل زیبایی در مشهد همین حالا با سایت جراح باما تماس بگیرید.

تخفیف ویژه سرتاسر ایران

اگر می خواهید برای کل کشور تخفیف ویژه داشته باشید، با ما تماس بگیرید. تیم ما در سرتاسر کشور با بهترین پزشکان و دکترها در ارتباط بوده و تخفیف ویژه ای از سرتاسر کشور به شما می دهیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *