حجامت در مشهد

حجامت در مشهد با قیمت ارزان به همراه معرفی دکتر و مراکز حجامت و زالو درمانی

اگر ساکن مشهد هستید و قصد دارید حجامت و یا زالو درمانی انجام دهید ما در این مقاله قصد داریم به شما اطلاعاتی درباره حجامت در مشهد، مراکز و دکتر های خوب و مناسب و هزینه حجامت و زالو درمانی بدهیم و راجع به اینکه حجامت و زالو درمانی چیست، چه خواص و فوایدی دارند و باید و نباید های قبل و بعد از انجام انها صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

مراکز حجامت و زالو درمانی در مشهد

حجامت چیست؟

حجامت روشی است که در طب سنتی ایرانی و همین طور اسلام یکی از رکن های مهم و اصلی درمان بیماری ها می شود و در واقع نوعی خون گیری است که سبب تصویه خون، تسکین بسیاری از درد ها و پیشگیری و درمان بیماری های مختلفی می شود. همچنین حجامت انواعی دارد از جمله ی انها می توان به حجامت عام که متداول ترین انها است و حجامت سر و حجامت ساکرال اشاره کرد.

باید ها و نباید های حجامت

 • بهتر است حجامت در اوایل فصل های بهار و پاییز انجام شود.
 • روز های شانزدهم و هفدهم ماه های قمری برای انجام حجامت مناسب اند.
 • قبل از انجام حجامت از خوردن غذاهای سنگین و دیر هضم و همچنین غذا های ترش بپرهیزید.
 • از انجام فعالیت های سخت و سنگین خود داری کنید.
 • سوابق پزشکی و دارو هایی که استفاده می کنید را در اختیار پزشک قرار دهید.
 • در انتخاب مرکز حجامت در مشهد و پزشک حجامت دقت کنید.
 • در طب اسلامی توصیه می شود که قبل از حجامت دعای ایت الکرسی خوانده شود.
 • با شکم گرسنه و یا هنگانی که ضعف دارید حجامت نکنید.
 • خانم ها در دوران قاعدگی و خصوصا اواخر آن باید از انجام حجامت بپرهیزند.

مراکز حجامت در مشهد

این روش در طب سنتی به خودی خود عوارضی ندارد اما اگر در مکانی مناسب انجام نگیرد، عوارضی به همراه خواهد داشت.اگر قصد دارید حجامت کنید، برای انتخاب بهترین مراکز حجامت در مشهد باید ان مرکز و کلینیکی را انتخاب کنید که در ان نکات زیر رعایت می شود:

 • ابزاری که مورد استفاده قرار میگیرد باید یک بار مصرف باشد و توجه داشته باشید که از وسایلی که برای بیمار قبلی مورد استفاده قرار گرفته است برای دیگر بیماران استفاده نشود.
 • مکان و اتاقی که در ان عمل حجامت انجام میگیرد باید کاملا بهداشتی و استریل و مجزا برای خانم ها و اقایان باشد.

شما می توانید برای پیدا کردن ادرس این مراکز از دوستان و اشنا هایتان پرس و جو کرده و یا عبارت “آدرس حجامت در مشهد” را در اینترنت جست و جو کنید.

دکتر حجامت در مشهد

پزشکان زیادی در مشهد در مراکز مختلف عمل حجامت را با هزینه های مختلف انجام می دهند اما با توجه به اینکه اگر حجامت توسط فردی مجرب و حاذق انجام نگیرد، نه تنها باعث درمان بیماری ها و بهبود در نمیشود بلکه موجب به وجود امدن عوارض و تشدید بیماری و درد ها می شود. پس بهتر است برای انجام حجامت به دنبال بهترین و مجرب ترین دکتر حجامت در مشهد بگردید. به منظور این کار شما می توانید در ابتدا لیستی از اسامی پزشکان تهیه کرده و انها را با استفاده از نکات زیر مورد بررسی و تحقیق قرار دهید:

 • از اعتبار سابقه و مدرک پزشکی، پزشک مورد نظر اطمینان پیدا کنید
 • میزان رضایت بیماران قبلی که به پزشک مورد نظر مراجعه کرده اند را بسنجید.

همچنین پزشک شما باید مزاج تان را قبل از انجام حجامت مورد بررسی قرار دهد و با توجه به آن برایتان رژیم غذایی تعیین کند.

روش انجام حجامت چگونه است؟

با انتخاب پزشک و پایگاه حجامت در مشهد، پس از اینکه پزشک معاینات، لازم را انجام و مزاج شما را مورد بررسی قرار داد، حجامت را به صورت زیر انجام می دهد:

بیشتر بخوانید
درمان چربی خون در طب سنتی چیست و چه چیزی معمولا استفاده می شود؟

در ابتدا با توجه به نوع حجامتی که مد نظر است موضع را پیدا کرده و ضد عفونی می کند، سپس با لیوان یک بار مصرف حجامت عمل بادکش را برای چند دقیقه انجام می دهد تا پوست منبسط شود و پس از آن متناسب با وضعیت جسمی و عروقی بیمار سه الی پنج مرحله از وی خون گرفته می شود و حد اکثر خون گرفته شده از بیمار 50 الی 70 سی سی است.

زالو درمانی چیست؟

زالو در پزشکی باستانی و طب سنتی و همچنین امروزه برای درمان بیماری های پوستی و عفونت، درمان مشکلات و ناراحتی های عصبی، مشکلات دندان، فشار خون و ارتروز مورد استفاده قرار می گیرد. تمام آداب حجامت از جمله زمان، مکان و رژیم غذایی قبل و بعد از حجامت برای زالو درمانی نیز لازم است.

مراکز حجامت در مشهد

مراکز و متخصص زالو درمانی

برای پیدا کردن مرکز حجامت و زالو درمانی در مشهد نیز باید مواردی که در بالا به آن اشاره کردیم را مورذ توجه قرار دهید و به علاوه باید در زالو درمانی توجه کنید که زالو ها برای هر بیمار باید مجزا باشند و بعد از انداختن زالو کشته شوند و دوباره برای شخصی دیگر مورد استفاده نگیرد زیرا ممکن است باعث انتقال بیماری و بروز عفونت شود و این امر به این دلیل است که برخی از ویروس ها و میکروب ها در بدن و خون افراد وجود دارند که با سیستم ایمنی بدن کنار امده و اصطلاحا به حالت همزیستی رسیده اند و برای بدن فرد میزبان ضرری ندارند. اما اگر همین میکروب ها و ویروس ها وارد بدن شخص دیگری شوند باعث بروز مشکلات و بیماری خواهند شد و انتقال انها از طریق های مختلفی از جمله زالو درمانی ممکن است اتفاق بی افتد. معمولا در مراکز حجامت در مشهد زالو درمانی نیز انجام می گیرد.

همچنین باید توجه داشته باشید که اگر زالو درمانی توسط فردی غیر متخصص و بدون تجویز و خودسر صورت گیرد، ممکن است فرد دچار سستی و ضعف، خونریزی، زخم های بدخیم و عفونی و ورم شود.

هزینه حجامت در مشهد

هزینه حجامت در مشهد بسته به نوع حجامتی که انجام می گیرد و همچنین مرکزی به آن مراجعه کرده اید متفاوت خواهد بود اما به طور کلی قیمت حجامت در مشهد با توجه به این که یک روش درمانی امن و ازموده شده است برای بسیاری از بیماری ها و درد ها بسیار کمتر از هزینه درمان و دارو از طریق پزشکی مدرن است.

تخفیف حجامت در مشهد

جهت دریاف تخفیف ویژه برای حجامت در مشهد همین حالا به تیم پشتیبانی سایت زنگ بزنید. ما به شما یک پیشنهاد شگفت انگیز خواهیم داد.

دوره حجامت در مشهد

دوره حجامت در مشهد

همانطور که می دانید برخی از آموزشگاه های معتبری هستند که دوره های آموزش عملی حجامت را برگزار می کنند. این آموزشگاه ها باید تحت نظر سازمان بهداشت و پزشکی کشور قرار داشته باشند. همان طور که می دانید حجامت یکی از روش های سنتی اسلامی درمان می باشد که در صورت رعایت نکردن عوارضی را نیز در پی خواهد داشت. تمام موسسات و آموزشگاه هایی که این دوره ها را برای دانشجویان ارائه می دهند می بایست، مهر سلامت و بهداشت را نیز در زیر گواهینامه های خود داشته باشند.

این آموزشگاه ها باید کیفیت، اعتماد و کارآفرینی را سرلوحه و هدف کار خود برگزینند تا با استفاده از ظرفیت های موجود در این حوزه در راستای زدودن بیماری ها و نیز داشتن جامعه ای سالم گام بردارند. در حال حاضر در تمام شهرها اینگونه موسسات به صورت قارچ گونه رشد کرده اند که نمی توان به هر یک از آنها اعتماد و اطمینان کرد. آن ها با تبلیغات زیاد و ترفندهایی سعی در جلب نظر مشتری و نیز دانشجو می کنند. همواره باید حواس شما نسبت به کیفیت و نیز بازخورد عمل های آنها باشد. در این مقاله قصد نداریم که به آموزشگاه خاصی اشاره کنیم اما می توان در جای جای شهر مقدس مشهد آموزشگاه های با کیفیتی را پیدا کرد. همه می دانیم که مشهد از لحاظ موقعیت جغرافیایی و نیز مهم تر از آن به لحاظ توریستی بودنش امکانات خوبی را از لحاظ پزشکی دارا می باشد.پ

آموزش حجامت با مدرک در مشهد

آموزش حجامت با مدرک در مشهد

داشتن مهارت در انجام حجامت به تنهایی کافی نیست. برای یک مشتری مدرک نیز از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد. نباید این موضوع را فراموش کرد که اعتماد مسئله ای است که به راحتی نمی توان آن را جلب کرد، به خصوص در موضوعاتی مانند پزشکی که همواره موسسات و کلینیک ها زیر ذره بین می باشند. داشتن مدرک تا حدودی این ظن و شک متقاضیان را می کاهد اما مهارت را نیز نباید دست کم گرفت. حتما می دانید که امروزه بیشتر ارگان ها هزینه های گزافی را برای تبلیغات خرج می کنند. نمونه آنها را می توانید در فضای مجازی به طور واضح مشاهده کنید. اما امروز می خواهیم در مورد روشی با شما سخن بگوییم که به راحتی و بدون هیچ هزینه ای این کار را انجام دهید. شما می توانید با هر چی بهتر انجام دادن وظایف خود کار خود را به صورت رایگان تبلیغ کنید.

بیشتر بخوانید
درمان کم خونی در طب سنتی چیست؟ + درمان گیاهی و تضمینی زیر نظر متخصص ها

در صورتی که مشتری شما بداند که مدرک مورد نظر در رشته حجامت را دارا می باشید و به کارتان اعتماد کند و خود را زیر دست توانمند شما درمان کند، مطمئنا آن فرد چند مشتری دیگر را نزد شما خواهد فرستاد. آموزشگاه های زیادی در حال حاضر هستند که به طور حرفه ای به این مقوله می پردازند. برخی از آنها که تحت نظر سازمان بهداشت و نظام پزشکی کشور فعالیت می کنند، برای ترغیب دانشجویان مدارکی نیز پس از به پایان رساندن دوره های مورد نظر به آنها تحویل می دهند. البته بحث ما در اینجا اعتبار آن نمی باشد.

حجامت شبانه روزی در مشهد

حجامت شبانه روزی در مشهد

همانطور که می دانید، امروزه تقریبا در هر منطقه ای از هر شهری کلینیک هایی وجود دارد که به بیماران به طور شبانه روزی خدمات پزشکی ارائه می دهند. از آنجایی که در جریان هستید، خدمات پزشکی را نمی توان به ساعتی خاص از روز محدود کرد. همواره انسان ها نیاز دارند تا در هر زمانی که به مشکل بر خوردند، پزشک مورد نظر خود را در دسترس داشته باشند. حال برخی از بیمارها هستند که در صورت نیاز به پزشک در ساعات انتهایی روز، می توانند شب را تا صبح به سر کنند اما این را در نظر بگیرید که در برخی از حالات این امکان وجود ندارد. به همین خاطر کلینیک هایی وجود دارد که درب های آنها به طور 24 ساعته به روی بیماران باز می باشد. اما در مورد حجامت باید خدمت شما عزیزان عرض کنم که در مشهد نیز چنین کلینیک هایی وجود دارد.

همانطور که می دانید مشهد یکی از شهرهای زیارتی به حساب می آید و همیشه در آن زوار و مسافر وجود دارد. همچنین شاید درصد بیشتر آن ها در برخی از فصول با دو هدف زیارت و درمان به این شهر مسافرت کنند. همواره مسافرانی نیز هستند که به دلیل نداشتن فرصت مجبورند بعضی از کارهایشان را در طول شب انجام دهند تا در طول روزهایی که اجازه اقامت دارند، به تمام کارهایشان برسند.

بهترین مرکز حجامت در مشهد

بهترین مرکز حجامت در مشهد

از آنجایی که مشهد شهری زواری است، همیشه دارای بهترین امکانات چه از لحاظ پزشکی و چه از لحاظ شهری می باشد. از این رو مسئولان چند سالی است که نسبت به اهمیت این موضوع به خصوص پزشکی نگاه خاصی را به این کلان شهر داشته اند. مراکز درمانی مختلفی در حوزه های گوناگون در این شهر دایر شده است که حجامت نیز یکی از این حوزه ها می باشد. شما به راحتی می توانید با جستجوی کوچک به بهترین مراکز درمانی در زمینه حجامت در این شهر دسترسی داشته باشید. به شما توصیه می شود که باید قبل از انجام هر کاری در مورد اعتبار آن موسسه یا کلینیک تحقیقات لازم را انجام دهید. اگر برای شما امکان داشت، از مشتری های آن مرکز اطلاعات لازم را در مورد پزشک ها، محیط، طریقه برخورد با بیماران، داشتن مدارک های لازم در آن زمینه مد نظر شما، تجربه و چند مورد دیگر را بدست بیاورید. در انجام حجامت رعایت بهداشت بسیار ضروری می باشد. زیرا این روش با عفونت و خون سرو کار دارد که مسئله ای حساس به شمار می رود.

سوالات متداول در مورد حجامت در شهر مقدس مشهد

آیا حجامت در مشهد انجام می شود؟

در حال حاضر در تمام شهر ها این کار صورت می پذیرد اما کیفیت ها متفاوت می باشد.

حجامت در مشهد از چه سالی رواج یافته است؟

این روش سنتی از سالیان دور در این شهر مورد استفاده قرار می گیرد.

بهترین مرکز برای انجام حجامت در مشهد کدام است؟

در حال حاضر مراکز زیادی برای این منظور وجود دارد که شما به راحتی می توانید با یک سرچ کوچک به آنها دسترسی داشته باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *