طب سنتی برای کبد چرب

مشاوره و دارو و نسخه طب سنتی برای کبد چرب گرید 2 و انواع دیگر با هزینه کم

در این مقاله قصد داریم تا در باره درمان کبد با استفاده از ، طب سنتی برای کبد چرب صحبت کنیم و همچینین قصد داریم تا درباره مزایای طب سنتی نیز توضیحاتی بدهیم .

طب سنتی برای کبد چرب

بییشتر بیماران برای جلوگیری از ابتلا و درمان کبد چرب ترجیح می دهند از دارو و روش های طب سنتی  استفاده کنند . و همچنین بهترین راه برای درمان کبد چرب و پیشگیری از ابتلا به بیماری خطرناک و کشنده کبد چرب استفاده از روش های طب سنتی و دارو های گیاهی می باشد . که این روش را هر کسی با اطمینان دنبال می کند ، بدون درد و بدون عوارض . با تغییر در برنامه غذایی از کبد چرب در امان باشید و با استفاده از عرقیات و مواد غذایی طبیعی بدن خود را به سمت سلامت پیش ببرید . از طب سنتی برای کبد چرب گرید 2، نیز استفاده می شود .

طب سنتی برای کبد چرب گرید 2

بعضی از افراد  که دچار این بیماری می شوند ؛ دیابت و یا بیماری قند نوع یک یا دو دارند اما بدنشان انسولین را نیز پس می زند حتی اگر انسولین تزیریقی باشد اینها دچار کبد چرب می شوند. همچنین کسانی که دارو های شیمیایی خاص مصرف میکنند که اثر روی کبد دارد .همچنین مصرف چرک خشک کن یا انتی بیوتیک ها بدون تجویز متخصص بدون انکه عفونت یا چرک داخلی ثابت بشود . یکی دیگر از کسانی کهدچار این بیماری می شوند افرادی هستند که چاق، اضافه وزن دارند ،در چربی ها وقتی تری گلیسرید خون بالا برود کبد چرب می شود و افرادی که چربی زیادی مصرف می کنند و دیگر افرادی که تخم مرغ نیمرو  و یا اب پز زیاد می خورند چند بیماری می اورد که یکی از ان ها چربی کبد می باشد . و دیگر افرادی که دچار چربی کبد می شوند افرادی هستند که خود درمانی های غلط می کنند از پیش از خودشان کاهش وزنشان را سریع تر انجام می دهند.

مثلا در هفته بیش از دو کیلو وزنشان را کم می کنند . و همچنین افرادی که اب الوده ،شیر الوده یا جگر سیاه مانده گوسفند یا گاو مصرف می کنند به این بیماری مبتلا می شوند .طب سنتی برای چربی کبد بسیار مفید میباشد و همچنین شما با استفاده از طب سنتی برای درمان کبد چرب سریع تر بهبود پیدا خواهید کرد .

درمان کبد چرب با استفاده از طب سنتی

برای پیشگیری از کبد چرب و درمان ان بایید بعضی از غذا ها مانند ؛ چای ، سرخ کردنی ، غذا های چرب و پر حجم ، سیر داغ ، پیاز داغ،اب همراه غذا، دوغ همراه غذ ، تخم مرغ ، تنقلات شور ، دارو ، پفک ، یخمک ، روغن سرخ کردنی ، شیرنی ، غذای فریز شده ، نمک زیاد ، ترشیجات و رب و سس و .. را نباید خورد.

همچنین برای پیشگیری و درمان کبد چرب بعضی از خوراکی ها مانند ؛ اب ، میوه جات ، لیمو ترش ، ترشیجات طبیعی مثل زرشک یا شاتوت ، روزی 4 الی 5 واحد سبزیجات ، انواع مرکبات ، نخود، سیب ، انگور،به ، کرفس ،دارچین ، بالنگ ، زعفران ، ماش ، شقاقل ، زیتون ، زنجبیل ، زردچوبه ، انجیر ، کاهو ، اسفناج ، هویج ، زرشک و کدو را باید خورد .

طب سنتی برای چربی کبد

بعضی از روش های درمان کبد چرب با استفاده از طب سنتی و تغذیه شامل ؛ اولین توصیه ما به شما این است که تغذیه و شیوه زندگی را تغییر دهید ، مصرف گوشت و چچربی و مواد قندی و مصرف بیشتر میوه و سبزیجات توصیه کلی بسیار مفید است . و همچنین جایگزین گوشت با سویا وهمچنین  سالادی درست کنید  که در ان هویج، کلم ، کاهو ، ترب ، تربچه ، سرکه ، سیب ، ابغوره است را جایگزین شام کنید و همچنین از اب خوردن بین غذا به شدت پرهیز کنید.

نسخه طب سنتی برای کبد چرب بسیار زیاد می باشند که ما به انها اشاره خواهیم کرد.  و همچنین استفاده سیز ، پیاز ، سببزیجات تازه ، لیموتر و سیب در رژیم غذایی روزانه بسیار مفید می باشد .همچنین در روز یک مشت برگ زرد الو را میل کنید.

بیشتر بخوانید
حجامت چیست و برای چه کسانی لازم است؟ انواع حجامت و نکاتی که باید رعایت شود

همچنین در روز هفت برگ کاسنی یا یک استکان عرق کاسنی میل کنید . و از همه مهتر یکی دیگر از راه های رفع و جلو گیری از کبد چرب مصرف زنجبیل در برنامه غذایی هفتگی می باشد . همچنین افرادی که در طول هفته 3 بار زنجبیل را استفاده می کنند می توانند از خواص درمانی ان در افزایش میزان متابولیسم و سوخت و ساز بدن و کاهش جذب چربی ها بهره مند شوند.

یکی دیگر از راه های جلوگیری نوشیدن یک اب ابلیمو که در اب یک عدد لیمو ترش تازه چکیده شده باشد در اغاز روز می تواند بهترین دارو برای جلوگیری از کبد چرب باشد.زیرا لیمو شامل ویتامین C می باشد به عنوان یک انتی اکسیدان می تواند نقش موثری در هضم و جذب مواد مفید در بدن داشته باشد و همچنین قابلیت زیادی بریا جلوگیر و درمان کبد چرب دارد . تدابیر طب سنتی بسیار زیاد می باشند.

چای سبز یکی از روش های طب سنتی برای درمان کبد چرب

یکی دیگر از روش های جلوگیری از کبد چرب نوشیدن یک لیوان اب لبو در ضبح و شب  می باشد و همچنین خوردن اب لبو برای درمان فشار خون بالا بسیار موثر می باشد . همچنین یکی دیگر از روش های درمان و پیشگیری از کبد چرب خوردن توت می باشد زیرا توت ها که انواع مختلفی دارد یکی از منابع غنی انتی اکسیدان می باشد .شما می توانید برای دفع چربی از سلول های کبد از انواع توت استفاده کنید.

یکی دیگر از راه های جلوگیری و درمان کبد چرب نوشیدن چای سبز می باشد که با استفاده از عصاره این گیاه شما می توانید از تجممع و رسوب های چربی در اطراف کبد جلوگیری کنید. یکی دیگر از روش های پیشگیری و درمان کبد چرب ، مضرف روزانه یک لیوان سرکه انگبین می باشد و همچنین عرق کاسنی ، عرق خارشتر ، عرق بیدمشک و عرق شاه تره نیز مفید است .داروهای طب سنتی برای کبد چرب بسیار می باشند که ما به شما دستور طب سنتی کبد چرب را نیز به شما خواهیم گفت .

طب سنتی برای درمان کبد چرب

گیاهاین که با مصرف ان ها برای درمان کبد چرب مورد استفاده قرار میگیرند شامل ؛ دمنوش گل مریم ، جوشاندن سکنجبین و خوردن اب ضاف شده از ان روزی یک الی دو قاشق غذا خوری به فاصله 12 ساعت ، عرق گیاهی شاه تره ، خار شتر ، عرق کاسنی ، است .دارو طب سنتی بسیار می باشند که ما در این مقاله به انها اشاره کردیم .

داروهای طب سنتی برای کبد چرب

عوارض

باستفاده از طب سنتی برای رفع کبد چرب هیچ ضرری ندارد بلکه نه تنها با استفاده از گیهان داروی برای کبد  مناسب است بلکه برای تمام بدن انسان مفید می باشد .

هزینه ها

استفاده از طب سنتی برای هر مسئله ای هزینه زیادی مورد استفاده قرار نمیگیرد . هزینه طب سنتی  نسب به عمل های جراحی بسیار پایین می باشد و همچنین خبری از عوارض و تیغ جراحی نیز نمی باشد.

طب سنتی برای کبد چرب گرید 2

طب سنتی برای کبد چرب گرید 2

درمان کبد چرب آن قدر که فکر می کنید سخت نیست. فقط باید از مصرف برخی غذاها و عادت های غلط جلوگیری کنید. همانطور که می دانید گریدهای کبد چرب به گرید یک، دو، سه یا فیبروز کبدی و سیروز کبدی تقسیم می شوند. گفته می شود که گرید دو آنقدرها خطرناک نمی باشد. افرادی که به این مرحله از کبد چرب مبتلا هستند، معمولا بهبود یافته اند و به گریدهای بالاتر نرفته اند. اما اگر از گرید یک به دو رسیده اید پس مطمئنا سبک زندگی شما ایراداتی دارد که می بایست برای اصلاح آنها فکری بکنید. یکی از راهها این است که تا جایی که می توانید از خوردن غذاهای سرخ کردنی مخصوصا غذاهای بیرون خودداری کنید. دومین راه این است که وزن خود را کم کنید. ورزش، توقف مصرف دخانیات، رژیم غذایی سالم، خودداری از مصرف خودسرانه دارو از دیگر راه های خلاص شدن از کبد چرب می باشند.

طب سنتی برای چربی کبد

طب سنتی برای چربی کبد

تحقیقات بسیاری در زمینه استفاده از طب سنتی در درمان کبد چرب انجام شده است که نشان می دهند ویتامین ها و گیاهان ممکن است در کاهش چربی کبد موثر واقع شود. البته پزشکان بر این باورند که درا ین زمینه تحقیقات بیشتری لازم است تا انجام شود. به همین برای مشورت بیشتر می توانید با پزشکان ما در 24 ساعت شبانه روز برای مشورت در تماس باشید تا بهترین راه را برای درمان این بیماری به شما پیشنهاد دهند. یکی از گیاهانی که در درمان این بیماری استفاده می شود، خار مریم می باشد. این گیاه موجب کاهش التهاب و آسیب های کبد می شود.

داروی طب سنتی برای کبد چرب

داروی طب سنتی برای کبد چرب

شاید تا به حال در مورد اسیدهای چرب امگا 3 مطالبی را خوانده باشید. آنها برای سلامتی بسیار مفید می باشند و در ماهی هایی مانند سالمون، ساردین، شاه ماهی و ماهی خال مخالی پیدا می شود. مطالعات مختلفی روی تاثیر این اسیدها بر کبد چرب انجام شده است که بر اساس آن برخی از پزشکان معتقدند که مصرف آن ممکن است موجب بهبودی کبد در افراد سن بالا و نیز کودکان شود.

نسخه طب سنتی برای کبد چرب

نسخه طب سنتی برای کبد چرب

اما یکی از گیاهان دیگری که معجزه می کند، خاکشیر می باشد. این گیاه در درمان و پاکسازی کبد نقش مهمی را ایفا می کند و بسیار موثر می باشد. پزشکان توصیه می کنند که برای نتیجه بهتر می توانید این گیاه را با ترنجبین مخلوط و سپس استفاده کنید. گفته می شود که این ترکیب موجب کاهش سودا و بلغم می شود و مزاج های خشک را نرم می کند. همچنین خاکشیر را اگر با آب پنیز مخلوط کنید، ضد سودا و صفرا عمل می کند و موجب باز شدن حفره های کبد می شود.

راهکارهای طب سنتی برای کبد چرب

راهکارهای طب سنتی برای کبد چرب

از دیر باز تا کنون حجامت یکی از راه های درمان سنتی محسوب می شود. از این روش در درمان بیماری های بسیاری مانند آلرژی، آسم، نفس تنگی، کبد چرب و غیره استفاده می شود. از محلی که حجامت انجام می شود، سم و اخلاط فاسد بدن خارج می شود. زمانی که خون اهدا می کنیم، مواد غذایی، الکترولیت های مورد نیاز بدن و ویتامین ها از بدن خارج می شود. یکی از محل های انجام حجامت کبد می باشد که بسیار موثر و مفید است.

توصیه های طب سنتی برای کبد چرب

توصیه های طب سنتی برای کبد چرب

در صورتی که کبد چرب دارید، هر روز صبح نصف لیوان آب سیب، نصف لیون آب لیمو ترش و نصف لیوان آب کرفس را با هم ترکیب کرده و به صورت ناشتا بنوشید. همچنین در صورتی که نوع کبد چرب شما از گرید یک می باشد، برگ های سبز کاهو، سبزی جعفری، سبزی شاهتره و سبزی کاسنی را به همراه غذا بخورید. علاوه بر آن، خوردن نخود آب که در آن ادویه هایی مانند دارچین و زعفران نیز وجود داشته باشد و با گیاهی به نام شوید مخلوط شود، از غلظت مواد در کبدتان جلوگیری می کند.

تدابیرطب سنتی برای کبد چرب

تدابیرطب سنتی برای کبد چرب

حتما می دانید که کاهش وزن ناگهانی، تغذیه نامناسب، مصرف بیش از حد چربی و کربوهیدارت ها و نیز گرسنگی کشیدن طولانی مدت همه موجب می شود تا کبدتان چرب شود. پزشکان راه های گوناگونی را توصیه می کنند که می توان به مصرف سرکه سکنجبین، سالاد سبزیجات تازه، روغن زیتون، سیب با پوست عرق کاسنی، عرق خارشتری، عرق بید و عرق شاه تره اشاره کرد.

روش طب سنتی برای کبد چرب

روش طب سنتی برای کبد چرب

توصیه می شود که در ابتدا روش تغذیه وشیوه زندگی خود را اصلاح کنید. سپس تا جایی که می توانید مصرف گوشت چربی و مواد قندی را بکاهید و آنها را با مصرف میوه و سبزیجات جایگزین کنید. همچنین گوشت را با سویا، شام را با سالادهایی حاوی هویج، کلم، کاهو، ترب، تربچه، سرکه، سیب، آبغوره و غیره جایگزین کنید. علاوه بر آن یادتان نرود که هرگز در بین غذا آب ننوشید. به اندازه کافی مصرف سیر، پیاز، سبزیجات تازه، لیموترش و سییب را در رژیم غذایی خود قرار دهید.

بیشتر بخوانید
دارو و راهکار و درمان طب سنتی برای ریزش مو مردانه و زنانه + معرفی دکتر و نسخه

همچنین گفته می شود که روزی خوردن یک مشت برگ زردآلو نیز مفید می باشد. علاوه بر آن، خوردن 7 برگ کاسنی یا یک استکان عرق کاسنی نیز توصیه می شود. فراموش نکنید که زنجبیل نیز یکی از گیاهان جادویی برای درمان  کاهش جذب چربی می باشد. گفته می شود که افرادی که در طول هفته 2 تا 3 مرتبه از این گیاه استفاده می کنند، سوخت و ساز بدن آنها افزایش می یابد، جذب چربی ها کاهش می یابد و موجب افزایش متابولیسم بدن انها می شود. زنجبیل را درون یک کاسه ماست رنده کنید و آن را بعد از وعده غذایی با لذت بخورید. در انتها یاد آوری می کنیم که مجموعه ما با هدف خدمت رسانی بهتر، منتظر تماس شما برای خدمات دهی بهتر می باشد.

در نهایت به شما پیشنهاد می کنیم مقاله درمان کم خونی در طب سنتی را در صورت نیاز مطالعه کنید.

سوالات متداول در مورد درمان کبد چرب با طب سنتی

طب سنتی برای کبد چرب چه راهکارهایی دارد؟

روش های زیادی وجود دارد که می توان به استفاده از سبزیجات تازه، میوه، آب نخوردن در وسط غذا و غیره اشاره کرد.

طب سنتی برای کبد چرب عوارض دارد؟

این روش طبیعی بوده و هیچ عواقبی ندارد

بهترین دکتر طب سنتی برای کبد چرب در مشهد کیست؟

در حال حاضر دکتران زیادی در این زمینه در این شهر فعالیت می کنند. برای اطلاعات بیشتر با مجموعه با تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *