طب سنتی برای ریزش مو

دارو و راهکار و درمان طب سنتی برای ریزش مو مردانه و زنانه + معرفی دکتر و نسخه

در این مقاله قصد داریم تا با شما درباره طب سنتی برای ریزش مو صحبت کنیم و همچنین عوارض و مزایای طب سنتی برای ریزش مو را به شما بگوییم.

  • جهت کسب اطلاعات کامل با ما تماس بگیرید.

طب سنتی برای ریزش مو

20درصد از مردان در دهه سوم زندگی با ریزش مو دچار می شوند که این ریزش مو در این سن به ژنتیک مربوط می شود . که برای رفع این مشکل و جلوگیری از ان با یک برنامه غذایی به راحتی به دست می اید که در این مقاله به ان اشاره خواهیم کرد و برخی از درمان های ریزش مو در طب سنتی عبارتند از ؛ حجامت ،مصرف موضعی روغن زیتون ، شیره نارگیل ، روغن سیاه دانه ، الوئه ورا و عسل ، حنا و …

طب سنتی برای ریزش موی مردانه

دلایل ریزش مو

10 علت برای ریزش مو وجود دارد . خیلی از ریزش های مو بر اثر سالخوردگی به وجود می اید ولی اگر شما دچار ریزش مو به صورت غیر طبیعی شدید پیشنهاد می کنیم در مرحله اول سراغ چک اپ کامل بروید و مشکلی که باعث ریزش مو شما شده است را به درستی تشخیص داده و به درمان ان مشغول شوید .

یکی از دلایل ریزش مو شدید فشار های فیزیکی می باشد . اگر شما تا به حال جراحی در محدوده سر یا تصادف یا مریضی قابل توجهی داشته باشید ، احتمال ریزش مو در شما افزایش می یابد چرا که این جراحی ها و تغییرات هورمونی که پس از جراحی به وجود می اید ، بر روند عادی رشد و تولید مو تاثیر می گذارد.

یکی دیگر از اثرات ریزش مو استرس روانی می باشد .اگر شما در شرایطی هستید که با هیجان و استرس زیادی درگیرید خطر ریزش مو در شما بالا می رود و توصیه می کنیم که از هر کار یا فکری که شما با ان استرس می گیرید یا فکرتان را در گیر می کند دوری کنید و یا مشکل خود را سریعتر حل کنید .

طب سنتی برای ریزش موی سکه ای

یکی دیگر از اثرات ریزش مو مصرف ویتامین A می باشد . بر اساس گفته متخصصان پوست و موی امریکا، بچه های بالای 4 سال و بزرگسالان باید روزانه 5000 واحد lU مصرف داشته باشند و اگر مصرف شما در روز بیش تر از این می باشد حتما ان را کم کنید چون که تاثیرات منفی دارد و باعث ریزش مو نیز می شود  .

یکی دیگر از اثرات ریزش مو کمبود ویتامین B می باشد زیرا ویتامین B  برای تنظیم رشد مو های شما ضروری می باشد و شما با مصرف غذا های نشاسته ای مثل بادام ،موز ، اواکادو ، بادام هندی ، نخود ، بادام زمینی و … می توانید ویتامین B بالایی را دریافت کنید .

یکی دیگر از اثرات ریزش مو کمبود پروتئین می باشد .هر گرم پروتئین دارای 4 کالری می باشد که با تشکیل دهنده 15 درصد از وزن بدن می باشد . همچنین در پروتئین اسید امینه هایی می باشد که از اکسیژن ،نیتروژن ،هیدروژن و سولفور تشکیل می شود .

یکی دیگر از اثرات ریزش مو وراثت می باشد . متاسفانه ارث و میراث فقط به مال و ملال خلاصه نمی شود و باید بدانید که یکی از اصلی ترین دلایل ریزش مو به وراثت مربوط می باشد .

یکی دیگر از دلایل ریزش مو کم خونی می باشد که یکی از شایع ترین علت ریزش مو نیز می باشد . برخی از علائم کم خونی ؛ خستگی غیر عادی ، سرگیجه ، سر درد ، رنگ پریدگی ، سرد شدن دست و پا می باشد .

یکی دیگر از دلایل ریزش مو کم کاری یا پر کاری تروئید می باشد که احتمال ریزش مو برای این اشخاص بیش تر است زیرا ترشح هورمون های رشد و سوخت و ساز در بدن ، بر عهده غده تروئید می باشد .

طب سنتی برای ریزش موها

طب سنتی در مقابل ریزش مو

راه کار های زیادی در طب سنتی برای ریزش موی مردانه وجود دارد که به ان ها در این مقالیکی از مهم ترین و بهترین روش  نیز اشاره میکنیم . برای جلوگیری از ریزش مو، برنامه غذایی می باشد و ما به شما پیشنهاد میکنیم که ار خوراکی هایی که دارای مواد معدنی و ویتامین باللا هستند مصرف کنید تا با این کار از ریزش مو جلوگیری کنید . اگر مو های شما بر اثر شدت حرارت و گرمی بریزد و این حرارت هم ناشی از حرارت و گرمی خلط دم باشد ، ریزش مو در وسط سر اتفاق می افتد که برای جلوگیری از ان باید در وسط سر حجامت کنید و همچنین باید حجامت عام را هم نیز انجام دهید و چند بار ان ها را انجام دهید تا باعث متوقف شدن ریزش مو شود . ولی اگر حرارت ناشی از خلط صفراء باشد ، موهای شما از جلوی سر میریزد. این دو نوع ریزش مو بیشتر در مردان اتفاق می افتد . ما به شما طب سنتی برای ریزش موها را نیز پیشنهاد میکنیم .

بیشتر بخوانید
راهکار و دستور طب سنتی برای چاق شدن صورت و پاها و بدن چیست ؟ + دارو

اگر مو های شما بر اثر شدت سردی و برودت بریزد که معمولا در این حالت مو های شما از یکدیگر جدا شده و ریزش رخ می دهد . معمولا این نوع ریزش در خانم ها بیش تر است که باید برای جلو گیری از ان از بلغم زدا ها و سودا بر ها استفاده کرد. درمان طب سنتی برای ریزش مو بسیار می باشد که ما در این مقاله به ان ها اشاره خواهیم کرد .

برای رفع ریزش مو ارثی ، بهتر است که از سنین نو جوانی تا سی سالگی به طور مرتب در فصل بهار یکی دو مرتبه حجامت کنید . و همچنین اگر مو های شما بر اثر عواملی دیگر بریزد شما باید باز هم به سراغ حجامت بروید تا از ریزش مو هایتان جلوگیری کنید . همچنین اصلاح مواد غذایی کمک بزرگی برای تقویت مو و همچنین جلوگیری از ریزش مو می شود. شما باید برای جلوگیری از ریزش مو در وعده صبحانه ؛ شیر و عسل ، شیر و خرما و حلیم گندم با گوشت گوسفندی میل کنید و همچنین در وعده نهار باید ؛سبوس گندم ، سبوس جو و سبوس برنج به همراه غذا میل کنید و همچنین بعد از نهار و شام هر روز هفت عدد انجیرو هم هفت عدد خرما میل کنید و اگر دیابتی هستید به جای خرما 2 عدد بادام بخورید . و همچنین شما هر نوع ریزش مویی که دارید فرقی نمی کند و به همه پیشنهاد می شود که سرشان را با روغن بنفشه زیتونی و روغن بادام تلخ و روغن سیاه دانه و روغن کندش ماساژ دهند . و اگر مو های شما به صورت سکه ای میریزد به شما پیشنهاد می کنیم که از طب سنتی برای ریزش موی سکه ای استفاده کنید ، روزی دو مرتبه سرتان را با سرکه طبیعی سیر بشویید و ماساژ دهید و بعد از استفاده سرکه سیب با اب سرتان را بشویید و بعد از ان انرا با پارچه ای نخی سرتان را خشک کنید و سپس محل ریزش مو های سکه ای را با روغن کندوش ماساژ دهید و همچنین به همراه شام و ناهارتان سبوس و شلتوک میل کنید . ما به شما بهترین دکتر طب سنتی برای ریزش مو را معرفی خواهیم کرد تا شما راهکار طب سنتی برای ریزش مو را به بهترین روش انجام دهید .و همچنین شما نباید سر خود برای خود نسخه طب سنتی برای ریزش مو های خود تجویز کنید .

عوارض طب سنتی چیست؟

اگر خود درمانی کنید برای رفع هر نوع ریزش مویی دچار مشکلاتی از قبیل مریضی های پوستی و … می شوید به همین خاطر ما به شما پیشنهاد میکنیم که با مراجعه به دکتر طب سنتی برای ریزش مو از این عوارض جلوگیری کنید و داروی طب سنتی برای ریزش مو و روش طب سنتی برای ریزش مو که دکتر به شما تجویز میکند را پیش بگیرید تا از این عوارض به دور باشید .

هزینه های درمان طب سنتی چقدر است؟

هزینه این روش نسبت به جراحی های زیبایی بسیار کم تر می باشد که شما با استفاده از طب سنتی به راحت ترین شکل و عوارض کم تر می توانید از ریزش مو های خود جلو گیری کنید و پیشنهاد ما به شما هم این است که از این روش کم هزینه برای جلوگیری از روش های جراحی پر هزینه استفاده کنید.

درمان طب سنتی برای ریزش مو

درمان طب سنتی برای ریزش مو

در صورتی که موهای شما می ریزد می توانید با توجه به پیشنهادات طب سنتی استفاده از ترکیبات شیمیایی را کنار گذاشته و برای تقویت و شادابی موهای خود از به این طب روی بیاورید. در این روش از گیاهان دارویی بسیاری برای تقویت موها استفاده می شود که نتیجه آن بسیار چشمگیر بوده است. در ابتدا باید دلیل ریزش موهای خود را پیدا کنید و سپس بعد از آن می توانید با پزشک مربوط مشورت کرده و راهکار مناسب خود را روی دست بگیرید. اما روش ساده و سالم دیگری نیز هست که می توان قبل از استحمام مقداری عسل و روغن زیتون را مخلوط کرده و نیم ساعت روی موهای خود بمالید. این روی می تواند به تقویت موهای شما کمک شایانی کند.

راهکار طب سنتی برای ریزش مو

راهکار طب سنتی برای ریزش مو

راهکارهای زیادی دیگری نیز هستند که می توانید از آنها برای خلاص شدن از شر ریز موهای خود به کار ببرید. همانطور که در بالا یک روش بسیار ساده و موثر را که از ترکیبی از مقداری عسل و روغن زیتون بود را برای شما شرح دادم، در اینجا می خواهم روش ساده و سالم دیگری نیز معرفی کنم. مقداری روغن بادام تلخ تهیه کنید. سپس با مقداری عسل آن را مخلوط کرده و به طور مرتب و با توازن و آرامی به موهای خود مالش دهید. پس از مدتی که این کار را تداوم دادید متوجه اثر شفابخش آن خواهید شد.

داروهای طب سنتی برای ریزش مو

داروهای طب سنتی برای ریزش مو

خمیر شنبلیله نیز یکی دیگر از داروهایی است که می توانید از آن برای درمان این بیماری استفاده کنید. در این گیاه دوست داشتنی هورمون هایی وجود دارد که کار آنها تقویت ریشه و ساقه مو می باشد و از آنجایی که یکی از دلایل ریزش مو کمبود ویتامین می باشد، مقداری از نیاز موها را تامین می کند. شما باید 12 ساعت دانه آن را در آب بخوابانید سپس آن ها را کوبیده و خمیر یکدستی را تهیه کنید. این خمیر را به مدت 30 دقیقه روی پوست و موی خود بمالید و در نهایت حمام کنید.

طب سنتی برای ریزش شدید مو

طب سنتی برای ریزش شدید مو

پیاز نیز گیاهی شفابخش در سلامتی مو می باشد. این گیاه مقدار زیادی گوگرد دارد که می تواند موجب تقویت فولیکول های موهای سر شود تا باکتری های تضعیف کننده آن را از بین ببرد. شما به راحتی می توانید آب آن را بگیرید و به مقدار لازم روی سر و موی خود بمالید. نیم ساعت بعد می توانید آن را با استفاده از آب سشتشو دهید. این دستور را چند بار در هفته انچام دهید تا به نتیجه دلخواه خود دست یابید.

نسخه طب سنتی برای ریزش مو

نسخه طب سنتی برای ریزش مو

فسفر، کلسیم، پروتئین، پتاسیم، ویتامین بی و غیره و غیره تنها بخشی از موارد تشکیل دهنده لبو را تشکیل می دهد. گفتنی است که تمام این مواد برای تقوین موی سر بسیار مفید می باشند. وارد کردن این غذا در سبد غذایی خود موجب می شود تا از بهره های فراوان آن در تقویت موی سر خود و تامین ویتامین های مورد نیاز برای تقویت آن استفاده لازم را ببرید.

طب سنتی برای ریزش موی سکه ای

طب سنتی برای ریزش موی سکه ای

برخی از افراد درگیر ریزش موی سکه ای می باشند. قسمتی از موی سر آنها به صورت سکه ای می ریزند و نگرانی های زیادی را برای آنها به وجود می آورد. پزشکان معتقدند که این بیماری نیز دلایل بسیاری دارد. آنها می گویند که برای درمان آن، ابتدا باید دلیل بیماری را شناخت و سپس اقدام به رفع آن کرد. آنها توصیه می کنند که این افراد به طور مکرر موهای خود را شستشو دهند و عرقیجاتی مانند شاتره، کاسنی، کیالک، خارشتر و خارخاسک را به منظور تصفیه خون مصرف نمایند. همچنین مصرف حریره سیاه با عسل یا مقداری نبات موثر می باشد.

بهترین روش طب سنتی برای جلوگیری از ریزش مو

بهترین روش طب سنتی برای جلوگیری از ریزش مو

همانطور که تا به حال گفتیم روش های بسیاری از منظر طب سنتی برای درمان ریزش مو وجود دارد. البته بسیاری از پزشکان با این وجود نیز پیشنهاد می کنند تا نخست علت آن را کشف کنند و سپس به درمان آن بپردازند. استفاده از سفیدی تخم مرغ، شنبلیله، حریره سیاه با عسل یا نبات، ترکیب عسل با روغن زیتون و موارد بسیار دیگری وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. لازم به ذکر است که این روش ها عوارضی ندارد.

درمان ریزش مو ارثی با طب سنتی

درمان ریزش مو ارثی با طب سنتی

در افرادی که ریزش مو دارند معمولا در بدن خود مواد غذایی و یا ویتامین هایی کم دارند. طب سنتی به دو گروه تقسیم می شود که درمان های موضعی و خوراکی را شامل می شود. مصرف جوانه گندم، سبوس برنج، نخود فرنگی در تقویت و رشد مو موثر می باشد. باید در نظر داشت که یکی از علل ریزش مو کمبود ویتامین بی و گوگرد می باشد که می توانید در پیاز نرگسف پیاز عنصل و تره، سیر و موسیر یافت کنید.

دکتر طب سنتی خوب برای ریزش مو

دکتر طب سنتی خوب برای ریزش مو

بسیاری از افرادی که ریزش مو دارند معمولا دنبال دکتری ماهر می گردند. در حال حاضر در تمام شهر های ایران پزشکان متخصصی وجود دارد که می توانید به راحتی به آنها اعتماد کنید و از روش های آنها استفاده نمایید تا نتیجه دلخواه شما حاصل شود. شما می توانید برای درمان ریزش موی هورمونی با طب سنتی با آنها مشورت کنید و روش درمانی آنها را آزمایش کنید. در ابتدا آنها از شما آزمایشاتی را نیز خواهند گرفت تا مزاج شما را تشخیص دهند سپس برای شما داروهایی از نوع گیاهی را تجویز می کنند. به طور کلی استفاده از طب سنتی در درمان ریز مو طرفداران بسیاری دارد زیرا این روش هم مقرون به صرفه است و مهمتر از آن طبیعی است. همچنین در این مورد توجه داشته باشید که کاشت مو در مشهد نیز یک روش موثر و کم هزینه برای داشتن موهای پرپشت است.

بیشتر بخوانید
درمان عفونت واژن در طب سنتی اسلامی + معرفی دکتر

سوالات متداول در مورد درمان ریزش مو با طب سنتی

در چه حالاتی می توان از طب سنتی برای ریزش مو استفاده کرد؟

استفاده از این روش به دلیل طبیعی بودن مانعی ندارد و عوارضی در پی ندارد.

آیا استفاده از طب سنتی برای ریزش مو عوارض دارد؟

به دلیل اینکه در این روش از داروهای گیاهی استفاده می شود، هیچ عواقبی نخواهد داشت.

بهترین دکتر طب سنتی برای ریزش مو را کجا می توان یافت؟

در تمام شهرهای ایران پزشکان معروفی در این حوزه فعالیت می کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *