درمان چربی خون در طب سنتی

درمان چربی خون در طب سنتی چیست و چه چیزی معمولا استفاده می شود؟

در این مقاله قصد داریم تا درباره درمان چربی خون در طب سنتی صحبت کنیم و همچنین روش های درمان چربی خون در طب سنتی را به شما توضیح خواهیم داد .

درمان چربی خون در طب سنتی چیست؟

چربی خون را به راحتی می توان با تغذیه درست و همچنین مواد کاهش دهنده خون مثل سیب و کاهو به راحتی درمان کرد .همچنین کلسترول بالا و چربی خون بالا معمولا بیماری قابل توجهی نیست ،ولی به طور جدی روی بدن انسان تاثیر می گزارد . کلسترول بالا می تواند باعث به انباشت شدن پلاک در شریان ها شود که به ان اترواسکروز نیز گفته می شود . که این پلاک ها باعث بسته شدن گرفتگی رگ های خون می شود و حمله قلبی و سکته را در پیش دارد ولی نگران نباشید زیرا به راحتی می توان مشکل چربی خون بالا را تشخیص دهید .رفع چربی خون در طب سنتی روش های مختلیفی دارد که ما در این مقاله به ان ها اشاره خواهیم کرد . همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله درمان کم خونی در طب سنتی را نیز مطالعه کنید.

رفع چربی خون در طب سنتی

افرادی که دارای اضافه وزن و چاقی هستند چربی خون بالایی دارند و همچنین افرادی که رژیم غذایی ناسالم دارند و همچنین افرادی که سیگار می کشن یا الکل مصرف می کنند و افرادی که مبتلا به دیابت هستند و همچنین افراد مبتلا به نارسایی مزمن کبد یا کلیه می باشند ؛این افراد نامبرده دارای چربی خون بالا می باشند .درمان چربی خون بالا در طب سنتی امکان پذیر می باشد .

یکی از روش های درمان چربی خون در طب سنتی استفاده از دانه های گشنیز می باشد که شما باید حدود دو الی سه قاشق چای خوری از دانه های گشنیز را به یک فنجان اب اضافه کنید و بزارید جوش بی اید و سپس بگزارید خنک شود و ان را به طور مکرر استفاده کنید که این امر باعث کاهش چربی خون بالا می شود .درمان سریع چربی خون در طب سنتی با استفاده از برنامه غذایی مرتب امکان پذیر می باشد .

یکی دیگر از روش های درمان چربی خون استفاده از پیاز می باشد . شما می توانید یک عدد پیاز را رنده کنید و با یک قاشق چای خوری فلفل و یک فنجان باترمیک ترکیب کنید و همچنین می توانید یک عدد پیاز را رنده کنید و یک قاشق چای خوری از ان و یک قاشق چای خوری از عسل را با یکدیگر ترکیب کنید و یکبار در روز مصرف کنید .درمان چربی بد خون در طب سنتی به راحتی قابل درمان می باشد .

یکی دیگر از روش های درمان مصرف سیر می باشد زیرا سر دارای یک ماده فعال به نام گوگرد است که الیسبین نیز نامیده می شود . مطلعات نشان می دهد که البسین می تواند کلسترول اضافی در کبد را مهار کند . همچنین مصرف اجیل و دانه ها ،لوبیا و جوانه لوبیا برای درمان چربی خون موثر می باشد زیرا اجیل ها غنی از فیبر می باشد به همین دلیل در بهبود کلسترول بالا تاثیر می گزارد و همچنین متخصصان می گویند که با مصرف گردو می توانید سطح کلسترول و تری گلیسیرید را کاهش دهید . و همچنین جوانه لوبیا دارای فیبر و ویتامین c می باشد بنابر این می توانید با چربی خون بالا مبارزه کنید .درمان قطعی چربی خون در طب سنتی امکان پذیر میباشد .

یکی از راه های دیگر درمان چربی خون بالا مصرف سیب می باشد زیرا مقدار زیادی فیبر محلول دارد ،میتامین C و پکتین در سیب می تواند به کلسترول در کبد ترکیب شود و از طریق صفرا خارج شود به همین خاطر شما می توانید کلسترول بالا در بدن را کاهش دهید .راههای درمان چربی خون در طب سنتی بسیار می باشد که ما به ان ها در این مقاله اشاره کرده ایم و همچنین بهترین درمان چربی خون در طب سنتی را در این مقاله به شما معرفی میکنیم .

درمان چربی خون بالا در طب سنتی

یکی دیگر از روش های درمان چربی خون بالا خوردن مرغ بدون پوست می باشد . و همچنین  مرغ نسبت به گاو،گوسفند و دیگر گوشت های قرمز ،اسید چرب اشباع نشده است . و همچنین پوست مرغ مقدار زیادی پروتئین و چربی دارد به همین خاطر افرادی که دارای چربی خون بالا می باشند نباید پوست ان را بخورند .

یکی دیگر از راه های درمان غلات می باشد زیرا غلات دارای منگنز می باشند که می توانند از عروق کرونرو جلوگیری کند و همچنین غلات باعث می شود که از چاق شدن فرد  جلوگیری ککرده و همچنین چربی خون شما را کنترل کند .

بیشتر بخوانید
حجامت در مشهد با قیمت ارزان به همراه معرفی دکتر و مراکز حجامت و زالو درمانی

یکی از بهترین خوراکی های درمان چربی خون ،قارچ می باشد .زیرا قارچ دارای مواد تشکیل دهنده ای چون؛ بتا گلوکان ،اربتادنین ،مونیولین میباشد . بتاگلوکان یک نوع فیبر محلول می باشد که باعث جلوگیری از جذب کلسترول در خون می شود و همچنین اربتادنین یک ماده فعال است که می تواند متابولیسم فسفو لیپید ها در کبد را تغییر دهد .منو نیولین باعث مهار کردن کلسترول در کبد می شود .

یکی دیگر از مواد برای جلوگیری از درمان چربی خون کاهو می باشد . زیرا کاهو دارای مقدار زیادی سلولز می باشد که به کاهش چربی خون کمک می کند. .و همچنین یکی دیگراز راه های استفاده از چای و انواع چای می باشد . استفاده از چای سیاه به مدت سه هفته باعث کاهش چربی خون تا 10 % می شود و همچنین چای اسکواش دارای محتوای چربی ،سدیم بسیار کم و اثرات مثبتی می باشد و همچنین دارای اسید مالونیک می باشد که می تواند چربی خون را کاهش دهد و چربی اضافی را از بدن حذف کند .

شما با استفاده از سرکه سیب می توانید چربی خون خود را کاهش دهید .زیرا شما با استفاده از سرکه سیب باعث کاهش کلسترول و تری گلیسیرید بدن خود می شوید .و همچنین شما می توانید با مصرف پرتقال چربی خون خود را درمان کنید زیرا پرتغال دارای روغن های معطر می باشد و همچنین مقدار زیادی ویتامین cدارد که برای مرطوب کردن و تغذیه بدن بسیار مناسب می باشد . یکی از بهترین دارو های خانگی برای کلسترول بالا روغن نارگیل می باشد  زیرا روغن نارگیل قند خون را متعادل می کند و همچنین خاصیت ضد التهابی دارد و جذب ویتامین ها و مواد غذایی را افزایش می دهد . مصرف جو برای کلسترول و چربی خون بالا تاثیر زیادی دارد زیرا دارای فیبر می باشد و همچنین برای جذب کلسترول بد نیز موثر می باشد .راه درمان چربی خون در طب سنتی بسیار ساده می باشد ولی باید زیر نظر پزشک انجام شود .

درمان سریع چربی خون در طب سنتی

علاوه بر استفاده از موارد ذکر شده در این مقاله شما باید نکاتی را نیز باید در رژِم غذایی روزانه خود رعایت کنید ؛شما باید روزانه کمتر از 500 گرم سبزیجات را در روز میل کنید ،باید هفته ای 3 بار حداقل ماهی مصرف کنید و همچنین اگر گوشت مصرف می کنید سعی کنید گوشت بدون چربی مصرف کنید و همچنین شما باید در طول هفته فقط دو عدد تخم مرغ مصرف کنید ، و از همه مهم تر اینکه شما باید در طول روز مقدار زیادی اب و چای سبز بنوشید ،به هیچ وجه غذای سرخ شده مصرف نکنید و همچنین شما باید شیرنی را کلا از برنامه غذایی حذف کنید و سیگار هم نکشید .

عوارض مصروف دارو

مصرف دارو های گیاهی خانگی برای درمان چربی خون بالا اگر زیر نظر پزشک متخصص باشد ضرری ندارد زیرا اگر شما سر خود این دارو های گیاهی را مصرف کنید شاید نتیجه ان بلعکس باشد به همین خاطر ما به شما پیشنهاد می کنیم زیر نظر پزشک متخصص طبق یک برنامه غذایی مشخص پیش بروید .

درمان قطعی چربی خون در طب سنتی

هزینه چقدر می شود؟

هزینه های مردم با طب سنتی برای کاهش چربی خون به شدت پایین امده است زیرا با استفاده از دارو هایی شیمیایی هم هزینه سنگینی دارد و هم عوارضی برای بدن انسان به وجود می اید .

درمان سریع چربی خون در طب سنتی

درمان سریع چربی خون در طب سنتی

چربی خون بالا یک بیماری مزمن است که در بسیاری از موارد می توان از طریق رژیم های غذایی سالم و تمرین منظم آن را تعدیل کرد. این بیماری تاثیرات جدی روی سلامت بدن می گذارد و کلسترول بالا می تواند منجر به انباشت پلاک در شریان ها شود. این عارضه را آترولسکلروز می نامند که در آن پلاک ها باعث می شود تا رگ های خونی گرفته شود و موجب حمله قلبی یا سکته گردد. روش های زیادی وجود دارد که به صورت طبیعی می توانید این عارضه را درمان کنید که یکی از آنها استفاده از دانه های گشنیز می باشد. حدود 2 تا 3 قاشق از این دانه ها را در یک فنجان آب ریخته و بزارید روی اجاق تا بجوشد. سپس کمی خنک کنید و بنوشید. می توانید هر روز این نوشیدنی را تکرار کنید تا سلامتی خود را بدست آورید.

رفع چربی خون در طب سنتی

رفع چربی خون در طب سنتی

یک دیگر از راه های تنظیم چربی خون استفاده مکرر از پیاز است. شما می توانید این ماده غذایی را  به وعده های روزانه خود بیافزایید. یک عدد پیاز را رنده کرده و با یک سوم قاشق چایخوری فلفل و یک فنجان باترمیک قاطی کنید. همچنین می تواند عسل را نیز با پیاز ترکیب کنید و هر روز آن را میل کنید تا چربی خون شما کنترل شود. این روش می تواند به طور موثری روی سلامت بدن شما تاثیر مثبت بگذارد. خاصیت آنتی اکسیدان عسل و پیاز ترکیب خوبی برای شستشوی شریان های رگ ایجاد می کند که مصرف مکرر آن می تواند به مرور زمان سلامتی شما را برگرداند.

درمان چربی خون از دیدگاه طب سنتی

درمان چربی خون از دیدگاه  طب سنتی

همانطور که می دانید طب سنتی بر استفاده از مواد و روش های طبیعی تاکید دارد. یکی از گیاهانی که از قدیم بر خواص درمانی آن تاکید فراوانی شده است، سیر می باشد. سیر دارای ماده فعالی به نام گوگرد است که به آن آلیسبین می گویند. تحقیقات بسیاری روی این ماده شده است و گفته می شود که این ماده می تواند کلسترول اضافی در کبد را کنترل کند. شما می توانید سیر را به عنوان یک چاشنی به وعده های غذایی تان اضافه کنید تا بی مزه گی غذا را از بین برده و نیز کلسترول بدن خود را کاهش دهید.

درمان چربی خون از نظر طب سنتی

درمان چربی خون از نظر طب سنتی

جالب است بدانید که آجیل هایی مانند بادام زمینی، گردو و بادام فیبر زیادی دارند که در بهبود و کنترل کلسترول بالا اثر چشم گیری می گذارند. طبق تحقیقاتی که کارشناسان حوزه تغذیه انجام داده اند، مشخص شد که گردو حاوی موادی است که می تواند سطح کلسترول و تری گلیسیرید را کاهش و کنترل کند. همچنین جوانه های لوبیا نیز فیبر و ویتامین سی دارند که می تواند در درمان طبیعی چربی خون مفید باشد.

درمان چربی خون از طریق طب سنتی

درمان چربی خون از طریق طب سنتی

حتما از تاثیر شگرف استفاده از میوه ها در طول روز آگاهی کامل دارید. اما جالب است بدانید که برخی از میوه ها در کاهش و کنترل چربی خون مفید می باشند. به عنوان مثال می توان به میوه سیب اشاره کرد. این میوه مقدار زیادی فیبر محلول دارد. همچنین در صورت استفاده از سیب، پکتین و ویتامین c موجود در آن با کلسترول کبد ترکیب می شود و آن را از طریق کیسه صفرا خارج می کند که این کار موجب می شود کلسترول بالا کاهش یابد. پزشکان توصیه می کنند که به طور روزانه یک عدد سیب مصرف کنید تا نه تنها موجب کاهش چربی خون می شود بلکه روی زیبایی پوست شما نیز تاثیر می گذارد.

راههای درمان چربی خون در طب سنتی

راههای درمان چربی خون در طب سنتی

یکی دیگر از راههای درمان چربی خون استفاده از گوشت مرغ می باشد. این گوشت می تواند کلسترول خون را کاهش و کنترل کند. گوشت های گاو، گوسفند و دیگر گوشت های قرمز نسبت به این گوشت اسید چرب اشباع نشده زیادی ندارند. به همین دلیل استفاده از گوشت مرغ برای کسانی که چربی خون بالا دارند توصیه می شود. نکته ای که در زمان استفاده از آن باید به آن توجه کنید این است که پوست آن را باید جدا کنید زیرا پوست مرغ حاوی پروتئین و چربی زیاد می باشد.

درمان قند و چربی خون در طب سنتی

درمان قند و چربی خون در طب سنتی

همچنین قارچ نیز یکی دیگر از گیاهان غذایی مفید در درمان چربی خون می باشد. این ماده غذایی حاوی مواد و گروه های غنی هستند که می تواند به کاهش سطح کلسترول مفید باشند. بتا گلوکان فیبری محلول مانند است که مانع جذب کلسترول در خون می شود. اربتادنین نیز یک ماده فعال دیگری است که متابولیسم فسفولیپیدها را در کبد دچار تغییر می کند. مونیولین موجود در قارچ نیز می تواند متابولیسم کلسترول در کبد را کنترل کند. البته هر قارچی به میزان مختلف از این مواد را دارا می باشد. به طور کلی توصیه می شود که این ماده غذایی را نیز به وعده های خود اضافه کنید.

درمان چربی خون و کبد چرب در طب سنتی

درمان چربی خون و کبد چرب در طب سنتی

شاید عجیب به نظر برسد اما استفاده از کاهو می تواند نتیجه شگفت انگیزی در درمان چربی خون بالا داشته باشد. این گیاه خوراکی حاوی مقدار زیادی از سلولز می باشد که تاثیر مستقیمی بر چربی خون دارد. سلولزهای کاهو در بدن جذب نمی شوند و معمولا برای پر کردن شکم و نیز کاهش توانایی جذب غذا در بدن مفید است. همچنین استفاده از کاهو کاربرد دیگری نیز دارد که می توان به کاهش کلسترول ید اشاره کرد. پزشکان توصیه می کنند که کاهو را به وعده های غذایی خود حتما استفاده کنید تا به سلامت بدن شما کمک کند. یکی از دیگر کاربرهای این گیاه هضم راحت غذا می باشد و همچنین دارای آب زیادی هست.

بیشتر بخوانید
مشاوره و دارو و نسخه طب سنتی برای کبد چرب گرید 2 و انواع دیگر با هزینه کم

سوالات متداول در مورد در مان چربی خون در طب سنتی

درمان چربی خون در طب سنتی چگونه است؟

راه های زیادی دارد که می توان بر اساس آن این عارضه را درمان کرد. به طور مثال می توان از کاهو استفاده کرد که نتیجه معجزه آسایی دارد.

آیا درمان چربی خون در طب سنتی با استفاده از سیر امکان پذیر است؟

بله این ماده غذایی نیز حاوی موادی است که می تواند کلسترول خون را کاهش دهد و سبب کنترل آن شود.

درمان چربی خون در طب سنتی با استفاده از چای چگونه است؟

این گیاه نوشیدنی نیز دارای موادی است که در کاهش کلسترول خون کمک می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *